تکنیک های تضمینی White Hat SEO

تکنیک های تضمینی White Hat SEO

سئو کلاه سفید به راه های اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که بنا به دستورات و موازین موتورهای جستجو کار بهینه سازی سایت انجام می گردد و نتیجه گرفتن از این روش ها در بلند مدت خواهد بود اما نتایج آن نیز طولانی مدت بوده و ریسک نخواهد داشت.
استفاده از تکنیک های سئو درجهت رضایت مشتریان و رعایت تمام قوانین و اصول در این مسیر را سئو کلاه سفید می نامند.
وبمسترهایی که در سئو سایت موفق عمل کرده‌اند ، دو کار را به خوبی انجام داده اند ، اول اینکه ، هر روش و تکنیک سئویی که برایشان نتیجه بخش بوده را شناسایی کرده‌اند ، دوم اینکه وقت بسیاری را صرف اجرای هرچه بهتر این تکنیک های سئو نموده اند.

 

SEO به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود که عبارت است از :
سئو کلاه سیاه SEO Black Hat
سئو کلاه سفید SEO White Hat

 

SEO White Hat چیست ؟ بهترین و موثرترین روش برای سئو کردن می باشد ، در این روش ما از قوانینی که موتور های جستجو مانند Google ، Bing ، Yahoo در پیش روی ما قرار داده اند استفاده کرده و سایت را بهینه می کنیم ، این روش باعث رشد مداوم سایت شما و افزایش بازدید سایت و محبوب شدن سایت نزد موتور های جست و جو گر می شود و به سایت شما هیچ خسارت و ضرری نیز وارد نمی نماید.
در مقابل سئو کلاه سیاه به روش های غیر اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شوند که معمولا ریسک بالایی دارند و ممکن است وب سایت را دچار مجازات های موتورهای جستجو نمایند و البته روش های کلاه سیاه معمولا سریعتر به جواب می رسند اما ممکن است در آینده وب سایت از نتایج جستجوی موتورهای جستجو حذف گردد.

 

سئوی وایت هت مربوط به استفاده از استراتژی هایی است که هدف آن ایجاد وب سایتی با کیفیت بالا در بلند مدت و با تمرکز بر نیازهای مخاطبان است.
تکنیک های وایت هت شامل ایجاد محتوای خاص و با کیفیت و ایجاد لینک هایی مرتبط با محتوای سایت می شود.
روش سئوی وایت هت موافق تمام قوانین موتورهای جستجو است و به دلیل اهمیت کیفیت تجربه کاربری وب مستر ها را از خلاف باز می دارد.
وایت هت را به عنوان سئوی اخلاقی نیز می شناسند.

 

هدف سئوی کلاه سفید فراهم کردن اطلاعات مرتبط با موضوع و ارائه آن به طور صادقانه و واضح است.
گوگل ، مشهورترین موتور جستجو دنیا ، همواره از الگوریتمی در حال پیشرفت با هدف ایجاد وبسایت هایی مطابق با سلیقه بازدیدکننده استفاده می کند.
این بدان معناست که گوگل به دنبال نشانه های محتواهای خاصی است که کپی از سایت های دیگر نباشند و با موضوع مورد جستجو تطابق داشته باشند.
گوگل از فاکتورهای زیاد دیگری نیز استفاده می کند تا مشخص نماید که سایت منبعی موثق و قابل اعتماد است یا خیر.
شاید سئوی کلاه سیاه بتوانند برای بهبود رنک خود موتورهای جستجو را گول بزنند اما گوگل مخالف این روش ها است.
سایت هایی که از روش بلک هت استفاده می کنند ، ممکن است شاهد کاهش رنک خود باشند و یا حتی از نتایج موتورهای جستجو حذف شوند.

white hat seo techniques

سئو و بهینه سازی وب سایت دارای دو تکنیک متضاد است ، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید.
برخی تکنیک های سئو از جمله کلاه سیاه تنها به صورت موقت بوده یعنی تاثیر آن برای کوتاه مدت است و دیر یا زود مچتان گرفته شده و مجبور به صرف هزینه بیشتری برای جبران خسارت خواهید شد ، این سایت ها از نتایج صفحات جستجو SERP تحریم پنالتی و جریمه می شوند.

white hat seo link building

مراحل سئو کلاه سفید چیست ؟ در روش White Hat ما با بهینه سازی تگ ها ، بهینه کردن فایل های سایت ، بهینه کردن تصاویر و لینک های موجود در سایت ، قرار دادن توضیحات و کلمات کلیدی در سایت به اندازه مطلوب ، گرفتن بک لینک های فراوان از سایت ها و غیره نمونه هایی از مواردی می باشد که در سئو کلاه سفید از آن استفاده می شود.

 

تکنیک های سئو کلاه سفید :
۱. موبایل آینده است.
۲. ظهور جستجوی صوتی.
۳. سرعت سایت خود را افزایش دهید.
۴. سایت خود را Mobile Friendly یا ریسپانسیو کنید.
۵. همواره تولید محتوای با کیفیت نمایید.
۶. حضور قوی در رسانه های اجتماعی داشته باشید.
۷. لینک بیلدینگ : کیفیت را در ذهن داشته باشید نه کمیت.
۸. Keyword Research : از کلمات کلیدی دنباله دار یا long tail keywords برای استراتژی سئو خود استفاده نمایید.
۹. سایت خود را به Https تغییر دهید.
۱۰. تجربه کاربری ، سئو جدید است.
۱۱. گوگل پادشاه است ، اما بینگ و یاهو را فراموش نکنید.
۱۲. عنوان : اولین چیزی که همیشه مردم در موتورهای جستجو با آن روبه رو می شوند عنوان است بنابراین مهم ترین کلمات کلیدی سایت خود را در ابتدای عنوان سایت خود قرار دهید. علاوه بر استفاده از کلمات کلیدی در عنوان، کلمات کلیدی باید در سراسر متن به شکل مناسب و استانداردی استفاده شوند.
۱۳. Quality Content : یک سایت باید دارای محتوای مناسب و باکیفیت باشد که میتوان این محتوا را با کلمات کلیدی مناسب پر کرد البته توجه کنید که تراکم کلمات کلیدی در محتوای یک سایت کاملا باید حفظ شود و شما از کلمات کلیدی به شکل چاشنی برای محتوای خود استفاده کنید ، بهتر است سرعت خود را در بروز رسانی محتوای سایتتان بالا ببرید چون موتورهای جستجو به بروز رسانی محتوای سایت حساس هستند البته عنوان ها و متاتگ هایی که در سایتتان استفاده کرده اید باید استوار باشند تا محتویات تغییر داده شده سایت را حفظ کنند.
۱۴. ارتباط داخلی Relevant Links : ارتباط داخلی یک وب سایت هم نکته قابل توجهی است چون باعث می شود موتورهای جستجو حس کنند ساختار سایت شما کاملا ساده است ، البته دقت کنید که موتورهای جستجو به خصوص موتور جستجوی گوگل به تعدد ارتباط به سایت شما کاملا حساس هستند و حتما این مسئله را در رتبه بندی سایت شما تاثیر می دهند ، یعنی اینکه هرچه قدر تعدد ارتباطات به سایت شما زیاد باشد رتبه سایت شما در رتبه بندی نیز بیشتر خواهد شد البته عکس این قضیه نیز وجود دارد یعنی اگر تعدد ارتباطات به سایت شما کم باشد مطمعنا بازهم در رتبه سایت شما تاثیر خواهد گذاشت و پایین می اورد.
۱۵. لینک های طعمه : شما می توانید برای اینکه محتویات سایتتان را به بازدید کننده به صورت کوتاهی نشان دهید عنوان ها و متن های قوی به صورت لینک های کوتاه و منحصر به فردی ایجاد کنید و سعی کنید برای هر صفحه از توصیف های مختلف استفاده کنید تا با خزیدن عنکبوت ها یا همان خزنده های موتورهای جستجو در بخش های مختلف از سایتتان مطالب مرتبط با هر صفحه مشخص باشد ، به این نوع لینک ها ، لینک های طعمه گفته می شود که در نتیجه رتبه سایتتان را بالا می برند.
۱۶. استفاده از کلمات کلیدی توصیفی مناسب در متا تگ ها Meta tags
۱۷. طراحی یک UX مناسب : راحتی کاربر برای گشت و گذار در وب سایت و یافتن راحت نیازهای خود در آن
۱۸. کد نویسی اصولی صفحات وب سایت : سئو کار بر روی کد نویسی صفحات تمرکز می نماید تا صفحه طبق اصول ایجاد شده باشد. عنوان صفحات می بایست با تگ H1 ایجاد شده باشد و سایر عناوین و زیر مجموعه های صفحه می بایست با تگ های H2, H3 و … دسته بندی شده باشند و همچنین مطالب در درون پاراگراف ها می بایست قرار گیرند. هر صفحه می بایست عنوان متمایز خود را توسط تگ title داشته باشد و تمامی صفحات می بایست تگ های کلمه کلیدی و توضیحات کلیدی مختص به خود را داشته باشند. کد نویسی طبق استاندارد صفحات وب سایت درک درستی از وب سایت به موتورهای جستجو می دهد و موتورهای جستجو با دید بهتری صفحات وب سایت را ایندکس می نمایند.
۱۹. Keyword Placement : زمانی که کلمات کلیدی خود را انتخاب نمودید باید آنها در مکان مناسبی از محتوا و سایت خود قرار دهید تا تاثیر گزار باشد.
۲۰. Sitemap Inclusion : نقشه سایت به شما اجازه میدهد تا یک فایل متنی در میان سایر فایلها ایجاد کنید تا موتورهای جستجو از همه صفحات موجود در وبسایت شما مطلع شوند.

 

تکنیک های سئو کلاه سیاه
شرکت هایی هستند که با تاکتیک های تهاجمی برای رسیدن به رتبه بندی بالاتر در موتور جستجو تلاش می کنند.
این نوع اقدامات ، تکنیک های سئو کلاه سیاه نامیده می شوند و استفاده از آن ها موجب پنالتی شدن سایت شما توسط موتور های جستجو گر بدلیل نقض قوانین آن ها می شود.
از چهار استراتژی کلاه سیاه زیر اجتناب کنید:
۱. لینک های پولی : از تکنیک های سئو لینک بیلدینگ است که اهمیت زیادی برای گوگل دارد اما پرداخت برای دریافت این لینک ها شدیدا سئو کلاه سیاه محسوب می شود.
۲. محتوای تکراری : برای کسی که وقت صرف ایجاد محتوای با کیفیت برای سایت خود کرده سرقت محتویی آزار دهنده است. دزدی محتوای دیگر سایت ها و کپی پیست کردن آن ها بدترین نوع تکنیک کلاه سیاه است.
۳. تکرار کلمات کلیدی : یک تعادل خوب در کلمات کلیدی و یک رویکرد اعتدال آمیز نیاز است. انباشتن کلمات کلیدی در صفحه توسط موتور های جستجو گر به سهولت قابل تشخیص است و این روش ها موجب ترقی موقت خواهد بود.
۴. سئو پنهانی یا Cloaking : فریب موتور جستجو با کمک ربات های انسان نما که برای افزایش ایندکس صفحات استفاده می شود.

 

چند تکنیک سئو کلاه سفید برای حرفه ای ها جهت رشد تضمینی رتبه گوگل :

۱. ویکیپدیای فارسی را کامل کنید : ویکیپدیا یک دایرةالمعارف اینترنتی است که توسط کاربران کامل می شود و در هر زمینه ای که فکرش را بکنید مطلب دارد ، هر چند زبان انگلیسی این سایت به شدت کامل است و مطالب بسیار متنوعی در آن یافت می شود اما زبان فارسی این وبسایت به اندازه انگلیسی آن کامل نیست و بسیاری مطالب هستند که هنوز اطلاعات آنها ناقص است ، من شک ندارم که بسیاری مطالب در زمینه کاری شما هم هستند که بد نیست اگر صفحه آنها کامل شود و این یعنی یک فرصت عالی ، هم برای بالا بردن سطح اطلاعات کاربران ، هم برای ساخت یک بک لینک ارزشمند در ویکی‌پدیا ! واضح تر بیان می کنم ، یکی از صفحه های ویکیپدیا را کاملتر کنید و لینک سایت خود را به عنوان منبع قرار دهید.

 

۲. مطالب قدیمی وب سایت خود را به روزرسانی کنید و دوباره منتشر نمایید : با بروزرسانی مطالب قدیمی هم به کاربران جدید مقاله های بیشتری می دهید هم به کاربران قدیمی سایت این امتیاز را می دهید تا بیشتر در سایتتان گشت و گزار و زمان صرف نمایند ، در نهایت تجربه کاربری و UX سایت بالا می رود.

 

۳. برای ساخت عناوین و تگ های جذاب از گوگل کمک بگیرید : اگر یک عنوان جذاب داشته باشید که افراد بسیاری بروی آن کلیک کنند ، به تدریج می توانید به یکی از لینکهای برتر یک جستجو صعود کنید ، کلمه کلیدی مطلب خود را مشخص کنید سپس خود ، این کلمه و عبارات مرتبط با آن را جستجو کنید و به نتایج ، هم نتایج طبیعی و هم تبلیغات Adwords دقت کنید ، ببینید کدام نتایج در رتبه های اول نمایش داده می شوند ، این همان نتایجی هستند که کاربران در این جستجو به دنبالشان هستند و به روی آنها کلیک می نمایند.

 

۴. در وب سایت AllTop لینک های درجه یک پیدا کنید : چقدر خوب میشد اگر فهرستی به روز از وبلاگ هایی که در حوزه تجاری شما فعالیت می کردند وجود داشت و شما فرصت داشتید لینکی با کیفیت را در اختیار داشته باشید ؟ خبر خوبی برایتان دارم ، چنین وب سایتی وجود دارد و نام آن AllTop است ، وب سایت AllTop در واقع وبسایتی جدید و یک فهرست راهنما است که بهترین وبلاگ های موجود برای هر صنعت به صورت دسته بندی شده در آن قرار دارد.

 

۵. لینک گرفتن از وب سایت های معتبر : با وجود الگوریتم های هامینگ برد و پنگوئن ، راحت می توان الگوریتم پرقدرت Hilltop را که گوگل در سال ۲۰۰۳ از آن استفاده می کرد ، از یاد برد ، Hilltop در واقع روش سیگنال دهی برای سئو است که به گوگل اطلاع می دهد یک صفحه منبع hub اطلاعات است یا خیر ، خب سوال اینجاست که گوگل از کجا می فهمد کدام صفحه منبع اطلاعات است ؟ پاسخ ساده است منبع اطلاعات بودن هر صفحه از کیفیت و ارتباط موضوعی لینک های دریافتی مشخص می شوند ، صفحاتی که شما از آنها بک لینک دریافت می کنید ، نشان دهنده موضوع صفحه وب سایت شما هستند و همچنین صفحاتی که به منابع مفید و مطمئن لینک شده باشند ، بهتر از وب سایت هایی که تنها به صفحات خودشان لینک شده اند ، بهتر عمل می کنند به عبارت دیگر ، صفحاتی که از منابع مطمئن و مفید لینک می گیرند خود را به عنوان منبع اطلاعاتی بزرگی به گوگل معرفی می کنند در واقع ، یک تحقیق جدید نشان داد که رابطه بسیار قوی بین رتبه وب سایت در گوگل و لینک های خروجی آن وجود دارد.

 

۶. صفحات وب سایتتان درصفحه ۲ یا ۳ نتایج گوگل قرار دارند را تقویت کنید : از Google Search Console برای یافتن کلمات کلیدی موجود در صفحه ۲ و ۳ نتایج جستجوی گوگل استفاده کنید ، از Search Traffic و Search Analytics مطمئن شوید که گزینه position را انتخاب کرده اید ، به این ترتیب شما می توانید میانگین رتبه برای هر کلمه کلیدی را مشاهده نمایید.

 

۷. با اضافه نمودن یک کلمه به ایمیل های ارسالی خود ، میزان مطالعه و پاسخ به آنها را ۴۵% افزایش دهید : در واقع برای ایمیل مارکتینگ در عنوان از کلمات جذب کننده استفاده بفرمایید.

 

۸. برای Descriptionهای ویدیوهای خود در یوتیوب یک مطلب وبلاگی بنویسید : نیازی نیست به شما یادآوری کنم که ویدیوهای یوتیوب در صدر نتایج جستجوی گوگل قرار دارند از آنجاییکه گوگل صاحب وب سایت YouTube است مطمئن باشید که از اهمیت این وب سایت تا مدت های طولانی کم نخواهد شد اما بهترین نکته این است که تکنیک ساده ای برای قرار گیری ویدیوهای شما برای کلمات کلیدی خاصی در رنک بالای گوگل وجود دارد و آن نوشتن بیش از ۲۰۰ کلمه برای Description ویدیو است ، به یاد داشته باشید که گوگل نمی تواند ویدیوی شما را تماشا کند یا محتوای آن را گوش کند در عوض ، گوگل به عنوان و توصیفی که شما از ویدیوی خود می نویسید ، اتکا می کند تا موضوع ویدیوی شما را متوجه شوند پس به این ترتیب ، نوشتن مطلب بیش از ۲۰۰ کلمه همراه با کلمات کلیدی هدفمند باعث افزایش رتبه شما خواهد شد.

 

۹. در تگ عنوان خود از کلمات کلیدی طولانی استفاده نمایید : از کلمات کلیدی در تگ عنوان خود استفاده نمایید با این روش می توانید ترافیک زیادی را به وب سایت خود روانه کنید و در نهایت برای بیش از یک کلمه کلیدی در صفحه نخست گوگل قرار بگیرید.

 

۱۰. منتشر کردن مطالب بیشتر از ۱۸۰۰ کلمه : هیچ شکی وجود ندارد که محتوای طولانی خیلی بهتر از محتوای کوتاه ۳۰۰ کلمه ای عمل می کند در واقع ، ما نتایج تحقیق از ۱ میلیون نتایج جستجوی گوگل نشان می دهد ، میانگین تعداد کلمات صفحات رتبه اول گوگل ۱۸۹۰ کلمه می باشد.

white hat seo

اما سئوی کلاه سفید چه می شود ؟

سئوی کلاه سفید ماندگار ترین و بی خطر ترین روش سئو بوده و خواهد بود.
روشی که تنها و تنها با پیروی از دستورالعمل ها و قوانین موتور های جستجو و گوگل در طولانی مدت منجر به نتیجه می شود.
اما سئوی کلاه سفید خیلی اوقات بی فایده است !
شما برای یک سایت چت روم مثل چتروم مدارتو ، سایت نیازمندی ، یک سایت خدمات طراحی سایت ، شارژ ایرانسل همراه اول ، فروشگاه اینترنتی چگونه می خواهید با روش های کلاه سفید به صدر نتایج گوگل با میلیونها رقیب برسید ؟
به فرض در کلمه چت ، کلاه سفید ها نتیجه نمی گیرند یا اگر هم بگیرند به زحمت و هزینه اش نمی ارزد ، من تورج امین فر هستم و پس از سالها کسب تجربه عرض می کنم که بعضی کلمات را نمی توانیم یا خیلی سخت می توانیم با کلاه سفید بودن به موفقیت برسیم.
با طرح یک سوال ادامه می دهم ، آیا صرف درج محتوای خوب منجر به ارتقا به نتایج اول گوگل در موضوعات رقابتی می شود ؟ بدون شک خیر.
استفاده از روش های کاملا کلاه سفید ممکن است ماه ها زمان ببرد و یا هزینه به شدت سنگینی داشته باشد و در برخی از موضوعات با هزینه سنگین و زمان هم امکان پذیر نیست ، اینجاست که سئوی کلاه خاکستری باید ما را نجات دهد.

 

سئو کلاه خاکستری Gray Hat SEO :
اکثر متخصصین و کسانی که واقعا مهارت و دانش سئو در سطوح رقابتی دارند ، اگر هم خود ندانند ، از روش های gray hat استفاده می نمایند.
برای مثال ، خرید بک لینک ، از نظر گوگل به شدت نهی شده است و گوگل تهدید کرده که با خرید لینک ، سایت های خریدار و فروشنده را جریمه می کند.
در نتیجه می توان خرید لینک که مستقیما در تقابل با قوانین گوگل است را روشی کلاه سیاه به حساب آورد لذا بسیاری از افراد دچار پدیده خود گول زنی می شوند و خود را فریب می دهند ، لینک نمی خرند ولی اقدام به درج لینک رایگان در سایت های مرتبط می کنند به شکل توافق با آن سایت ها و یا قرار دادن لینک در سایت هایی که خودشان صاحب آن هستند ، همین کار سئوی کلاه خاکستری محسوب می گردد ، درسته که لینکی خریداری نشده است اما به هر حال به شکلی مصنوعی Link Building انجام می دهیم.
از نظر گوگل هر گونه پیوند و لینک که به صورت طبیعی داده نشود ، مناسب نیست.
گوگل اعتقاد دارد ، که کاربران خودشان باید شما را لینک کنند ، از آنجایی که در اکثر مواقع حتی با محتوای عالی سایت شما ، این اتفاق نمی افتد یا تعداد کسانی که لینک می دهند بسیار کم هستند ، درج لینک توسط خود صاحب سایت یا سئوکار ، یک حرکت کلاه خاکستری محسوب می شود زیرا عملا با خرید لینک به جنگ با گوگل نرفته اید اما آنچنان هم به حرف گوگل گوش نداده اید.
حتی حرفه ای ها نیز ، عدم استفاده از روش های کلاه سیاه را روش های کلاه سفید تلقی می کنند ، در حالی که این چنین نیست و روش هایی که نه کلاه سیاه نه کلاه سفید هستند ، کلاه خاکستری نامیده می شوند.
ترکیبی از روش های کلاه سیاه مثل لینک های مخفی با روش های قانونی و کلاه سفید نیز در دسته روش های gray hat قرار می گیرد.

difference between white hat seo and black hat seo

کلام پایانی :
سئو کلاه سفید به روش های اصولی و درست بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که در این روش قانون های موتورهای جستجو در نظر گرفته می شود و سئو کار در مسیر این قوانین حرکت می نماید ، روش های سئو سفید معمولا در بلند مدت جواب می دهند و ریسکی را متوجه وب سایت نمی نمایند.
در واقع کلاه سفید همان سئو معمولی هست بدون هیچ گونه کلک زدن به موتور های جستجوگر و فعالیت های انسانی و پیشرفت در نهایت امر ماندگارترین روشی که می توان در نظر گرفت همین سئو کلاه سفید است و تنها دلیلی که می توان گفت این است که تنها و فقط از قوانینی که موتورهای جستجو در نظر می گیرند انجام می گردد.
با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 2500 نمایش

کوتاه کننده لینک

۱۳۹۶/۰۹/۰۵ ساعت ۱۰:۲۸

تلفن : 09366504671

ایمیل : ytre@gmail.com

ممنونم بسیار عالی بود

تاج گل ختم

۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ساعت ۲۳:۵۳

تلفن : 09105245164

ایمیل : alinublus@gmail.com

سپاس از شما


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 89 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 622 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 632551 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران سئو ویدئو در یوتیوب تبلیغات کلیلی PPC SEO کد حدیث فاکتورهای On Page SEO تکنیک های بازاریابی ویروسی فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS رنگ طراحی سایت با ترکیب مناسب تکنیک های تضمینی White Hat SEO کد بارش قلب رنگ طراحی وبسایت با الهام از طبیعت افزایش SEO با نرخ کلیک CTR آموزش طراحی سایت ASP.NET انواع Meta Tags SEO آموزش نرم افزار فلش پروتکل امنیتی HTTPS SSL SEO

پرسش و پاسخ


 1. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 2. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 3. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 5. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 10. محدثه در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 11. Rohullah jamshidi در افزایش لایک فیس بوک رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101