سئو چیست

سئو چیست

سئو یا SEO مخفف Search Engine Optimization بوده و ترجمه مناسب برای آن ، بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد.
سئو ، مجموعه ای از استراتژی ها ، تاکتیک ها و تکنیک هاست که با هدف افزایش تعداد بازدیدکنندگان یک سایت از طریق کسب موقعیت بهتر در فهرست نتایج موتورهای جستجو مثل گوگل ، انجام می شود.

 

بازدیدکنندگانی که از طریق موتورهای جستجو به سایت شما وارد می شوند را می توان به دو گروه تقسیم کرد : بازدیدکنندگان ارگانیک یا طبیعی و بازدیدکنندگان خریداری شده.
زمانی که لینک صفحات شما در فهرست جستجوی گوگل ، یاهو و دیگر موتورهای جستجو ظاهر می شود ، بازدیدکنندگان به صورت طبیعی به سمت سایت شما هدایت خواهند شد.
وقتی که به موتورهای جستجو پول می‌پردازید تا برای شما در بالا یا کنار صفحه خود ، با توجه به کلمات جستجو شده توسط مشتری ، تبلیغ کنند ، عملا بازدیدکنندگان را خریداری کرده اید.

چگونه سئو کنیم

سئو فرآيند ساده ای نيست که به راحتي پياده سازي گردد لذا نيازمند دانش زياد ، علم پيش زمينه اي و صبر است.
موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم هاي رتبه بندي خود غير قابل پيش بیني هستند ، بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.
الگوريتم رتبه بندي گوگل داراي بيش از ۲۰۰ معيار جهت رتبه دهی به يک سايت است ، از اين رو مهندسين سئو مي بايست مهمترين اين معيار‌ها را جهت پياده سازي موفق سئو بدانند.

 

آمارهای گوگل ویکی پدیا نشان می دهد که معمولا نخستین سایتی که در نتیجه جستجوی گوگل ظاهر می‌شود ۳۳٪ ترافیک و گزینه دوم حدود ۱۷٪ ترافیک را به خود اختصاص می‌دهند و از گزینه ۱۰ به ۱۱ افت جدی وجود دارد.
افت جدی به معنای اینکه کاربران کمی صفحه های دوم و سوم را در نتیجه های جستجوی گوگل ، بررسی می نمایند.

 

اوايل شروع سئو :
در اوايل سال ۱۹۹۰ اولين موتور‌هاي جستجو کار خود را آغاز نمودند ، بعضي از محبوب ترين آنها Infoseek ، Alta Vista و Yahoo بودند.
در آن زمان مردم موتورهاي جستجو را به ديد يک ليست فهرست شده نگاه مي‌کردند که همانند صفحه دایرکتوری ، سئو اوليه بر اساس حروف الفبا انجام مي‌شد.
در اين ليست صفحاتي همچون AAA در بالاي اين ليست وجود داشتند.
با رشد مداوم اينترنت موتورهاي جستجوي جديد‌تري ظاهر مي شدند که از الگوريتم‌هاي رتبه بندي پيچيده تري استفاده مي کردند.

 

اهداف سئو چیست ؟
هدف سئو کمک به وب سايت ها در به دست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است.
بسته به اينکه چگونه کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي مورد استفاده قرار مي‌گيرند ، سئو هفته ها يا ماه ها طول مي‌کشد تا به نتيجه برسد.
اگر چه ممکن است نتايج بهينه سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه سايت و افزايش بازديدکنندگان است.
براي وب سايت ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول که ۵۸.۴ درصد کليک ها را شامل مي‌شود ، قرار گيرند.

 

اين جاي تعجب نيست که وب سايت ها با محصولات و خدماتي که به فروش مي رسانند بر سر رسيدن به رتبه يک نتايج جستجو رقابت کنند.
به عنوان مثال کلمه کليدي رقابتي ، بيمه خودکار ، ۱.۵ ميليون جستجوي گوگل را در ماه به خود اختصاص مي دهد ، اين بدين معني است که ۳ جايگاه اول ۵۸.۴ درصد بازديدکنندگان و خود جايگاه اول ۳۶.۴ درصد بازديدکنندگان را به خود اختصاص داده است.
اين مسئله براي خيلي از سايت ها سودمند است که در بالاي نتايج جستجو قرار گيرند به خصوص آنهايي که با افزايش ترافيک سايت به تعداد مشتريانشان اضافه مي شود.

 

يک مطالعه ديگر نشان مي دهد جستجو کنندگان خيلي دوست دارند روي پيوندهاي طبيعي نتايج جستجو کليک کنند ، اين مطالعه مشخص مي‌کند ۷۲.۳ درصد کاربران گوگل روي پيوندهاي طبيعي نتايج جستجو کليک مي‌کنند و تنها ۲۷.۳ درصد کاربران روي پيوندهاي ليستهاي پرداخت شده کليک مي‌کنند.
اين يکي ديگر از دلايلي است که شرکت ها تاثير سئو را دانسته و حاضر هستند براي آن زمان و هزينه صرف کنند.

 

به طور کلی اهداف سئو را می توان به صورت زیر خلاصه نمود :
در بازدید وب سایت تاثیر به سزایی دارد.
باعث ایجاد برند می شود.
موجب افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
موجب افزایش فروش محصولات خواهد شد.
لذا بهترین ابزار برای تبلیغات است.

 

هدف اصلی فعالیت های مرتبط با سئو ، کسب رتبه های بالاتر و در نهایت رتبه اول صفحه وب مورد نظر در نتایج موتورهای جستجو می باشد که برحسب کلیدواژه متناسب با نوع فعالیت ، شغل و بیزینس ، نام شخص و یا خدمات مرتبط با آن بوده و باید با دقت و پس از بررسی های لازم انتخاب شود ، چرا که در صورت انتخاب یک کلید واژه نامناسب که توسط افراد کمی در اینترنت جستجو می شود ، کلیه فعالیت های شما یعنی طراحی و راه اندازی یک سایت ، درج مطالب و هزینه های جانبی آن به هدر رفته و بازدید کننده ای را برای سایت شما به ارمغان نخواهد آورد.
اصولا هدف نهایی فردی که از متخصص سئو برای بهینه سازی سایت یا صفحات وب خود کمک می گیرد ، رسیدن به نوعی سود و معمولا مادی است.
پس تا حدودی می شود اینگونه نتیجه گیری کرد که سئو یعنی تبلیغاتی هدفمند که منتهی به سود خواهد شد.

seo مخفف چیست

What’s SEO Search engine optimization
what’s search engine optimisation pdf

موتورهای جستجوگر وظیفه رتبه بندی وب سایت ها را بر عهده دارند و این رتبه بندی با توجه به یکسری از قوانین که الگوریتم نامیده می شود انجام می گیرد.
الگوریتم های موتورهای جستجوگر با توجه به یک سری از قوانین ایجاد می شود که اگر مدیران وب سایت ها خود را با این قوانین وقف ندهند به طور حتم وب سایتشان زیر انبوهی از وب سایت ها دفن می شود یا جایگاه خود را از دست می دهند.

انواع سئو

انواع سئو : شامل دو دسته بوده که On Page SEO و Off Page SEO می باشند.

سئو درون صفحه یا On Page SEO چیست ؟
سئو داخلی نوعی می باشد که معمولا بار اصلی آن روی طراحی سایت می باشد لذا طراح سایت باید در هنگام طراحی وب سایت یک سری از قوانین سئو را رعایت کند از مهمترین قسمت های سئو داخلی که طراح وب سایت باید آن را مورد بررسی قرار دهد ، کدنویسی مختصر و مفید به همراه ایجاد وب سایت براساس موبایل به ریسپانسیو بودن می باشد در صورتی که وب سایت ما واکنش گرا نباشد قطعا در آینده به مشکل خواهید خورد چرا که روز به روز به تعداد افرادی که از گوشی های همراه و هوشمند برای سرچ های اینترنتی استفاده می کنند اضافه می شود.
سئو درون صفحه به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن ، تصوير ، پيوند مرتبط می شود.
به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد مربوط به SEO On Page خواهد بود.
اين روش پايه تمام تلاش هاي بهينه سازي است زيرا جايي است که شما بيشترين کنترل را روي آن داريد.
هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود بنابراين خيلي مهم است که روش SEO On Page به درستي قبل از روش SEO Off Page انجام گردد.
اما سئو داخلی تنها به این موارد ختم نمی شود ، شما باید وب سایت خود را از لحاظ به کار گیری موارد دیگری نیز بهینه سازی کنید مانند به کار بردن تگ های مهم HTML ، ایجاد محتوای مناسب ، لینک داخلی

 

سئو بیرون صفحه یا Off Page SEO چیست ؟
سئو خارجی بیشتر به مدیران وب سایت ها مرتبط می شود در صورتی که مدیران وب سایتها به درستی سئو خارجی را انجام دهند قطعا می تواند سئو سایت را تا حد زیادی تضمین کند در سئو خارجی معمولا به مباحثی از قبیل ثبت سایت در موتورهای جستجوگر ، ثبت سایت در دایرکتوری ها ، به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی ، لینک بیلدینگ پرداخته می شود.
بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايي انجام مي شد ، روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايي است که در خارج از وب سايت شما انجام مي شود.
SEO Off Page در درجه اول در به دست آوردن پيوند دهندگان ، پيوندهايي که از سايت هاي ديگر به سايت شما اشاره مي کنند ، متمرکز مي شود سپس با استفاده از روش هايي که در خارج از وب سايت انجام می گردد به بهينه‌سازي موتور جستجو مي پردازد.
در واقع SEO Off Page يک فرآيند نامحدود است که توسط مهندسين سئو در جهت بدست آوردن پيوند دهندگان ، اداره مي‌شود.

 

تکنیک های سئو

انواع تکنیک های SEO techniques به دو روش سفید و سیاه صورت می گیرد :

 

سئو کلاه سفيد یا White Hat چیست ؟
شامل تکنیک هایی که موتورهای جستجو به عنوان بخشی از یک طراحی خوب و مفید برای کاربران تلقی می نمایند.
بهینه سازی سایت با استفاده از این نوع توصیه می گردد زیرا استفاده از این روش کاملا درست و استاندارد برای موتورهای جستجو می باشد و موتورهای جستجو این روش را تاکید می کنند.
در اصطلاحات فني اين حوزه ، سئو کلاه سفيد به مجموعه تکنيک ها ، روش ها و استراتژي هایی که از قوانين و راهنمایی هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي کنند ، اشاره دارد لذا همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد می شود.

 

سئو کلاه سیاه Black Hat چیست ؟
شامل روش هایی است که موتورهای جستجو آنها را تایید نمی کنند و در تلاش برای به حداقل رساندن اثرات آنها هستند ، این تکنیک ها به عنوان اسپم هم شناخته می شوند.
به عبارتي ديگر اصطلاح کلاه سياه اشاره به مجموعه اي از دستورات دارد که به منظور فريب ، بازي و دستکاري الگوريتم هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه بالا ، به کار مي رود.
اين مهم است که بدانيد اين‌ روش ها غير اخلاقي بوده و توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي شود و به کارگيري اين روش ها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را براي هميشه در بر دارد.
انجام تاکتيک هاي کلاه سياه ممکن است که باعث افزايش رشد ناگهاني در نتايج جستجو شود ولي مي تواند منجر به پرداخت جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود.
سئوی کلاه سیاه هرگز توصیه نمیگردد! زیرا موتورهای جستجو دائم در تلاش هستند تا وبسایت هایی را که از نوع بد و سیاه بهینه سازی شده باشند شناسایی کرده و جریمه سازند ، اغلبا سایت هایی که از این روش برای بهینه سازی سایت خود استفاده می کنند شناخته شده و جریمه می شوند.

 

سئو آموزش

سئو چه سودهایی میتواند داشته باشد ؟
از آنجایی که موتورهای جستجو بیشتر از ۸۵% بازدید واقعی و طبیعی سایت شما را تشکیل می دهد بهینه سازی یا سئو سایت میتواند سودهای ذیل را به شما و سایت شما برساند :
بازدید کننده بیشتری برای سایت خود جذب کنید.
با آمار و بازدید بالا توسط تبلیغ پول زیادی بدست بیاورید.
شهرت و اعتبار را برای خود و سایت خود کسب کنید.
سایتتان را با موتورهای جستجو دگرگون کنید.
تجارت الکترونیکی اینترنتی خود را رونق بخشید.

 

برای روشن شدن قضیه به مثال زیر دقت بفرمایید :
فرض کنید شما سایتی دارید که در آن به فروش انواع و اقسام موبایل های مختلف میپردازید ، در لیست موبایل های شما iPhone 7 نیز وجود دارد ، اگر کاربران قصد خرید این گوشی را داشته باشند کلمات نظیر :
خرید iPhone 7S
سایت فروش iPhone 7
خرید آیفون ۷ اس
خرید آیفون ۷S
و صدها کلمه دیگر را که به اصطلاح Query میگویند را جستجو می کنند ، آیا سایت شما در لیست پیشنهادهای اول موتور جستجو قرار دارد؟ آیا سایت شما در صفحه اول قرار دارد؟ اگر جواب بله هست باید خوشحال باشید که سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه شده است و اگر جواب خیر است بهتر است به فکر بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو باشید تا با اینکار در صفحه اول موتورهای جستجو قرار بگیرید ، بازدید بیشتر و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید.

 

seo آموزش

از مهمترین فاکتورهای سئو می توان به مواردی اشاره نمود :
کدنویسی بهینه
مبتنی بر موبایل بودن
ایجاد بکلینک برای وب سایت
لینک بیلدینگ Link Building
لینک های داخلی Internal Linking
ایجاد محتوای با کیفیت
بهینه سازی محتوا Content Optimization
استفاده از کلمات کلیدی Keywords
تگ عنوان Title Tags
تگ Header tags H
ساختار آدرس ها SEO-Friendly URL
انتخاب نام و توصیف تصاویر Alt Tags
فعالیت در شبکه های اجتماعی Social Media
شبکه های اشتراک گذاری بوکمارک Social bookmarking

 

متخصص سئو کیست ؟
متخصص سئو به کلیه فعالیت هایی که در زمینه بهینه سازی سایت باید انجام شود احاطه کافی داشته و از الگوریتم های موتورهای جستجوی برتر همچون گوگل آگاهی کافی دارد تا بتواند صفحه وب منتخب برای عملیات سئو را بر طبق خواست خود در رتبه های بالاتر قرارد دهد.
لازم به ذکر است ، امروزه می توان گفت سئو یک هنر است و متخصص سئو یک هنرمند! چرا که موتورهای جستجو به طور مداوم درحال تغییر الگوریتم های جستجوی خود برای بهتر کردن نتایج جستجو هستند و علاوه بر دانش کافی در این زمینه باید هنرمندی خویش را هم به چالش بکشد.

 

بهینه سازی سایت مهم است چون : 
اکثر کاربران یکی از پنج پیشنهاد بالاتر را در صفحه نتایج جستجو انتخاب می کنند و هرچه در این رتبه بندی بالاتر باشید در نتیجه بازدیدکننده و مشتری بیشتری را خواهید داشت.
سئو فقط در مورد موتورهای جستجو نیست و پیاده سازی یک استراتژی خوب در این رابطه باعث بهبود تجربه کاربری و کاربردپذیری وب سایت می شود.
سئو همچنین باعث ترویج سایت در شبکه های اجتماعی می شود ، در واقع افرادی که سایت شما را از طریق موتورهای جستجو کشف می کنند به احتمال زیاد آن را در اینستاگرام ، تلگرام ، فیس بوک ، توییتر ، گوگل پلاس و دیگر شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک می گذارند.

 

ولی سئو به همین جا ختم نمی شود عبارت SEO مخفف سه کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است ، امروزه این مفهوم به Search Experience Optimization تغییر یافته که برابر است با بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو ، به عبارت دیگر باید برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز اهمیت ویژه ای قائل شویم!

 

در آخر :
ترافیک حاصل از سمت موتورهای جستجو هنوز هم بهترین نوع جذب بازدیدکننده و مشتری برای سایت به شمار می رود و می‌تواند باعث موفقیت یا شکست یک کسب‌ و ‌کار آنلاین شود ، مهم است که برای کسب سهم در این حوزه برنامه‌ ریزی و استراتژی مناسب را پیش بگیرید.

 

با احترام تورج امین فر ، متخصص سئو

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : سئو

تعداد بازدید : 2581 نمایش

سایه کردیان

۱۳۹۷/۰۲/۱۴ ساعت ۰۰:۵۶

تلفن : 09392003317

ایمیل : skordian32@gmail.com

جناب امین فر برای آموزش سئو آموزشتون تو قسمت طراحی سایت کافیه؟؟؟

سایه کردیان

۱۳۹۷/۰۲/۱۴ ساعت ۰۱:۲۹

تلفن : 09392003317

ایمیل : skordian32@gmail.com

معذرت میخوام دقیق بررسی نکرده بودم…ممنون از آموزش های ارزشمندتون


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 71 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 622 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 632533 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران فاکتورهای On Page SEO استراتژی روشهای بازاریابی اینترنتی ترفند تکنیک های Black Hat SEO Search Engine Marketing SEM پینترست در استراتژی سئو کلاس های طراحی وبسایت در تهران نو انواع Meta Tags SEO الگوریتم پاندا گوگل Google Panda بررسی Google Local SEO رنگ طراحی وبسایت با الهام از طبیعت کلمات کلیدی مناسب SEO Keywords دوره های آموزشی طراحی وب شرق تهران تکنیک های تضمینی White Hat SEO کد بارش قلب افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان

پرسش و پاسخ


 1. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 2. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 3. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 5. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 10. محدثه در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 11. Rohullah jamshidi در افزایش لایک فیس بوک رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101