Search Engine Marketing SEM

Search Engine Marketing SEM

SEM مخفف Search Engine Marketing و سئو SEO مخفف Search Engine Optimization هر دو زیر مجموعه بازاریابی اینترنتی می باشند.
اهمیت استفاده از این دو مفهوم به دلیل این است که مطابق آمارها بیش از ۹۵% کاربران نتایج جستجوهای خود را در صفحه نخست گوگل می یابند و حتی سه نتیجه ابتدایی بسیار حائز اهمیت هستند.
SEM یا بازاریابی از طریق موتورهای جستجو ، واژه گسترده تری نسبت به سئو است.
سئو با تنظیم و بازنویسی محتوای وب سایت ها برای رسیدن به رتبه ی بالاتر در موتورهای جستجو و یا به صورت پرداخت کلیکی Pay Per Click به SEM ختم می شود.
سئو نسبت به SEM تضمین طولانی تری برای ثبات رتبه ی سایت خواهد داشت چراکه SEM ترافیک لحظه ای خوبی را متناسب با بودجه ی پرداختی شما به سمت سایت هدایت می کند ولی سئو روشی پایدار و استاندارد است که منجر به تغییرات در طراحی وب خواهد شد.

sem seo

sem seo

تفاوت SEO و SEM در چیست؟

 

SEO = Search Engine Optimization
بهینه سازی سایت ، هدف SEO اصلاح کدها و ساختار سایت برای بالا بردن شانس آن در کسب رتبه های بالا در نتایج جستجو است.
SEO در حقیقت پروسه ای است که کمک می کند محتوای یک سایت ساده تر ، راحت تر و به دفعات در اختیار موتورهای جستجوگر قرار گیرد.
SEO اصلاح تمام کدها ، حذف کدهای زاید ، کاهش حجم صفحات ، تنظیم چگونگی نمایش متن صفحه ، نحوه لینک دادن صفحات به یکدیگر ، چگالی کلمات در صفحه ، مطابقت کدهای سایت با استانداردهای موجود و تمام آنچه که به خود سایت مرتبط است را به عهده می گیرد.
بهینه سازی سایت یا همان seo به مجموعه اقداماتی گفته می شود که باید بر روی سایت انجام دهید تا باعث بالا رفتن افزایش بازدید سایت از طریق موتورهای جستجو گردد.
SEO در واقع اصلاح کدها ، استخراج کلمات کلیدی ، تولید محتوای سایت ، ایجاد لینکها را شامل می شود.

 

SEM = Search Engine Marketing
بازاریابی در موتورهای جستجوگر ، SEM به تمام پروسه افزایش بینندگان سایت و بالا بردن فروش آن به کمک موتورهای جستجوگر گفته می شود.
Sem چیست؟ به تمام فعالیت هایی که منجر به بالابردن بازدیدکنندگان سایت و در نتیجه بالا بردن فروش آن به کمک موتورهای جستجو انجام می شود SEM می گویند.
SEM به فارسی معادل عبارت بازاریابی در موتورهای جستجو است و واژه ای کلی تر از بهینه سازی سایت می باشد و باعث بالارفتن فروش در سایت توسط موتورهای جستجوگر می شود.
در واقع بازاریابی به کمک موتورهای جستجو می باشد که خود شامل دو بخش است : بهینه سازی سایت و تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجو یا PPC که مخفف عبارت Pay per ClicK است.
از شیوه های دیگر افزایش بازدیدکنندگان سایت PPC می باشد که براساس کلیک سنجیده می شود و مبلغ پرداختی به سیستم Adwords گوگل به صورت دلار می باشد و با توجه به اینکه هزینه دلار شناور است ، هزینه این روش نیز متغیر می باشد.
در واقع SEM شامل دو بخش SEO و PPC است.
با SEM سایت شما باید از نظر محتوا ، زیبایی و نحوه ارائه آماده حضور بازدیدکنندگان باشد در غیر اینصورت به سرعت فراموش شده و یا به عنوان سایتی نامناسب در ذهن آنها باقی خواهید ماند.

 

در حقیقت SEO بخشی از SEM است ، نمونه کارهایی که در SEM انجام می شود عبارتست از :
۱. استفاده از کلمات کلیدی مناسب
۲. بررسی وضعیت فعلی سایت و رقبای آن ، تحلیل سایت رقبا
۳. اصلاح در ساختار سایت
۴. بهینه سازی پارامترهای مختلف سایت مانند تنظیم متاها و عناوین سایت
۵. معرفی سایت به موتورهای جستجو
۶. افزایش پیوندهای سایت با افزایش محبوبیت
۷. شرکت در برنامه های PFI یا Pay For Inclusion
۸. تحلیل آمار سایت
۹. بالابردن رتبه ی سایت و کنترل رتبه ها
۱۰. انتخاب موتورهای جستجو ی مختلف برای سرمایه گذاری بر آنها
۱۱. بهینه سازی اخبار مربوط به سایت و و Press Release
۱۲. بررسی وضعیت فعلی ساختار و محتوایی
۱۳. جایگاه کلمات کلیدی سایت شما در بین رقبا
۱۴. بررسی رقبا و روند رفتاری رقبا در عرصه SERP
۱۵. مونیتورینگ رفتاری سایت شما و رقبا با جدیدترین تکنیک های بازاریابی
۱۶. بررسی رفتار بازدید کنندگان در سایت و بهترین کمپین های بازاریابی آنلاین و غیر آنلاین
۱۷. استفاده از جدیدترین تکنیک های بازاریابی محتوایی با رعایت اصول بهینه سازی وب سایت و الگوریتم های گوگل
۱۸. شناسایی بازار هدف کلمات کلیدی مورد نظر ، میزان صعود و نزول آن

 

مزایای PPC
در مقایسه بین SEO تنها و PPC ، سرعت بالای PPC در نتیجه گیری بسیار چشمگیر است.
اگر شما میخواهید سریع پیشرفت کنید و نیاز به بازدیدکنندگان زیادی در زمان کوتاهی دارید با پرداخت هزینه آن به هدف خود خواهید رسید ولی در SEO شما نیاز به صبر و زمان بیشتری برای کسب موفقیت دارید.

 

معایب PPC
شاید بتوان عمده ترین دلیل که باعث بشود از معایب این روش محسوب گردد این است که مشتریان باید آن چیزی را که در گوگل سرچ کرده اند را بیایند و شما در حد چند ثانیه زمان نیاز دارید تا مشتری خود را جذب کنید بنابراین این زمان اندک شما را مجبور می سازد تا کلیه جوانب را برای جذب مشتری در نظر بگیرید.
در ضمن این کار نیاز به بازدید روزانه و مستمر دارد و اینکار ممکن در طول رز وقت زیادی را از شما بگیرد. همچنین هزینه ای که پرداخت می کنید به ازا کلیک کاربران است و در کلمات با رقابت بالا هزینه فوق می تواند قابل توجه باشد و بخصوص اگر نرخ تبدیل مناسبی بر روی سایت خود نداشته باشید عملا بودجه زیادی برای دریافت مشتری جدید باید هزینه کنید.

seo vs sem vs ppc

seo vs sem vs ppc

تفاوت SEM با دیگر روشهای بازاریابی
هزینه این روش نسبت به دیگر روشها پایین ولی کارایی بالایی دارد.
در سریعترین زمانیکه مشتری به دنبال جنس مورد نظر خود می گردد میتواند محصول مورد نظر خود را سریعتر و راحت تر یافت کند.
از دیگر مزایای ان میتوان به بازاریابی همیشه فعال نام برد.
می توان نوعی بازاریابی بین المللی به حساب آورد.
اول SEO بعد SEM
هیچ استراتژی SEM ای بدون SEO مناسب موفق نخواهد بود.
با توجه به اینکه SEO به معنی آماده سازی سایت هم برای بازدیدکنندگان و هم موتورهای جستجو است شاید به تنهایی برای یک سایت کافی باشد با این حال اگر شما توان مالی کافی برای SEM را دارید ، ابتدا SEO سایت خود را آماده کنید.

 

بگذارید موضوع را با یک مثال بررسی کنیم ، در کلمات کلیدی پر رقابت هزینه SEM می تواند به ازا هر کلیک بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان باشد ، فرض کنیم که شما به ازا هر کلیک کاربر مبلغ ۱۰۰۰ تومان به موتور جستجو پرداخت می کنید ، در چنین حالتی برای اینکه ۱۰۰ بازدید روزانه از طریق PPC داشته باشید ، روزانه باید ۱۰۰۰۰۰ تومان هزینه کنید ، اگر بتوانید ۱ درصد از افراد را تبدیل به مشتری کنید ، در واقع شما به ازا هر مشتری جدیدی که بدست می آورید مبلغ ۱۰۰ هزارتومان هزینه تبلیغات انجام داده اید در صورتی که سود شما به ازا فروش به هر مشتری مبلغی بیش از مبلغ تبلیغات باشد ، شما توانسته اید سیستم سودآوری را ایجاد نمایید و می توانید آن را گسترش دهید ، اما اگر حاشیه سود شما کمتر از این مبلغ باشد ، اینگونه تبلیغ برای شما سودآوری ندارد.
برای اینکه تبلیغات PPC بتواند سودآوری مناسب داشته باشد ، شما باید نرخ تبدیل خود را بهبود دهید ، نرخ تبدیل به این معناست که به ازا ۱۰۰ نفر بازدیدکننده سایت ، بتوانید تعداد بیشتری را به مشتری تبدیل کنید به عنوان مثال ، در حالت قبل اگر بتوانید از هر ۱۰۰ نفر ۲ نفر را به مشتری تبدیل کنید ، هزینه تبلیغات شما به ازا هر مشتری به ۵۰ هزارتومان کاهش خواهد یافت.
در صورتی که شما بر روی SEO سایت خود تمرکز کنید و در نتایج گوگل نتیجه کسب کنید ، هیچ مبلغ مستقیمی را به موتورهای جستجو پرداخت نمی کنید و در واقع هزینه تبلیغات مستقیم شما صفر خواهد بود ، از طرف دیگر افرادی که بر روی نتایج گوگل کلیک می کنند از نظر آماری بیشتر از افرادی است که بر روی تبلیغات کلیک می کنند ، نسبت PPC و SEO به طور متوسط ۳۰ به ۷۰ است.
در حالت عادی برای اکثر کسب و کارهای اینترنتی پیشنهاد می شود که از هر دو روش به صورت همزمان استفاده کنند ، به خصوص اگر نرخ تبدیل سایت خود را بهبود داده باشند.

sem vs seo

sem vs seo

سئو بهتر است یا sem بازاریابی موتورهای جستجوگر ؟

 

سئو برای تجارت الکترونیک بهتراست زیرا :
۱. با یک بار هزینه کردن برای منابع میتوانید برای همیشه از مزیت های آن بهره ببرید.
۲. به محض موفقیت در سئو در حقیقت به یک نیرویی نیرومند دست یافته اید که تکرار آن در کوتاه مدت آسان نیست.
۳. سایت های تجارت الکترونیک بطور ذاتی به سئوی ضعیف گرایش دارند در نتیجه حتی با اندکی تلاش پاداشی قابل توجه نصیبتان می شود.
۴. کاربرانی که میتوانند تفاوت بین تبلیغات و نتایج ارگانیک را تشخیص دهند بیشتر نتایج ارگانیک را می پسندند.
۵. انتظار میرود در طولانی مدت هزینه ای که برای هر بازید کننده می پردازید تنها مقدار اندکی باشد از آنچه که برای SEM می پردازید.
۶. از برخی جهات هزینه های صرف شده برای SEM بیشتر است.

 

SEM برای تجارت الکترونیک بهتر است زیرا :
۱. اقداماتی که در SEM انجام می شوند به سرعت نتیجه می دهند درحالیکه در سئو چندین ماه طول می کشد.
۲. در SEM دقیقا میدانید برای چه چیزی هزینه میکند حتی میتوانید بازگشت سرمایه را محاسبه کنید.
۳. هنگامیکه موتورهای جستجو مانند گوگل الگوریتم های خود را تنظیم میکنند سرمایه ای که شما در SEM هزینه کردید به ناگاه به صفر تبدیل نمی شود.
۴. به محض دست یابی به فرمول موفقیت میتوانید استراتژی SEM خود را با سهولت بیشتری تقویت کنید.
۵. کنترل آن در دستان شماست و نیازی به تخصص متخصصان استنفورد ندارید.
۶. بیشتر فعالان در تجارت الکترونیک براین باورند بنابر تعداد هر بازدید کننده ، تعداد بازدید کنندگان PPC از تعداد بازدید کنندگان جستجوی ارگانیک نتیجه ی بهتری در پی دارد.
۷. کنترل نام برند و ویژگی های مرتبط به آن در دستان شماست.

seo and sem strategies

seo and sem strategies

نتیجه :
در تجارت الکترونیک نمی توان از SEO و SEO چشم پوشی کرد.
اگر تجارت الکترونیک شما نوپاست شما نمیتوانید منتظر موفقیت در سئو بمانید درنتیجه بیشتر منابع شما یا به عبارت بهتر نود درصد از آن باید در SEM بازاریابی موتورهای جستجوگر و ده درصد باقی مانده در سئو هزینه شود.
با گذشت زمان و موفقیت در سئو به تدریج میتوانید منابع خود را به سئو اختصاص دهید.
سئو و SEM خدمات رقیب نیستند.
سئو زیرمجموعه خدمات SEM است.
اگر میخواهید کسب و کاری در اینترنت راه بیاندازید باید هم در لینکهای اورگانیک باشید و هم لینکهای تبلیغاتی لذا شما هم سئو و هم SEM را لازم دارید.
با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 2863 نمایش


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 633 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 665 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 637444 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران افزایش کلیک نتایج جستجو Rich Snippets طراحی بنر تبلیغاتی برای بازاریابی اینترنتی لینک بیلدینگ Link Building SEO آموزش طراحی سایت ASP.NET تکنیک های بازاریابی ویروسی ترفند تکنیک های Black Hat SEO کد حدیث تفاوت رتبه نتایج جستجو طراحی لندینگ پیج Landing Page بررسی Google Local SEO بازاریابی محتوا با حداقل هزینه Search Engine Marketing SEM سئو ویدئو در یوتیوب سئو چیست کلمات کلیدی مناسب SEO Keywords

پرسش و پاسخ


 1. مجتبی یونسی در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 2. زهرا موحد در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 3. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 5. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 10. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 11. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101