افزایش کلیک نتایج جستجو Rich Snippets

افزایش کلیک نتایج جستجو Rich Snippets

ریچ اسنیپت اصطلاح مورد استفاده برای Structured Data Markup بوده که افزایش ورودی سئو را در نتایج جستجوی گوگل برای شما به ارمغان خواهد داشت ، بدین صورت که به سایت شما در صفحه نتایج گوگل بخش هایی مثل ستاره و عکس اضافه می شود و سایتتان بیشتر به چشم کاربران می آید لذا کلیک بیشتری روی لینک شما خواهد شد.
شما فقط کافیست تکه ای کد HTML به وب سایت اضافه نمایید تا موتورهای جستجو داده های سایتتان را بهتر درک کنند و در نتایج جستجوها داده های سایت شما را چشمگیر و زیبا به نمایش قرار دهند در واقع شما روی داده های خاص سایتتان نشانه گزاری می کنید تا در نتایج جستجو نشانه گزاری هایتان دیده شوند که این نشانه گزاری ها شامل انواع محتواهای وب خواهد شد که در کنار ستاره دار کردن آنها به چشم می آیند.

 

Rich Snippet چیست و چگونه باعث افزایش کلیک می شود ؟

ریچ اسنیپتز عبارتی است که برای تشریح اطلاعات و داده های نشانه گذاری شده در سایت ها به کاربرده می شود و مدیران سایت ها می توانند این داده ها را با استفاده از کد های Html به وب سایت خود اضافه کنند.
این کد لزوما در صفحات مرورگر قابل رویت نیست.
هنگامی که این کدها به درستی مورد استفاده قرار گیرند ، محتوای شما در نتایج جستجو در میان موضوعات مختلف دیگر ظاهر می شود و به کاربران هنگام مشاهده نتایج جستجو کمک می‌کند تا متوجه شوند محتوای صفحه چیست.
بنابراین با استفاده از اسنیپ ها خوانایی سایت در موتورهای جستجو افزایش می یابد.

 

به طور معمول هنگامی که سایت شما در صفحه نتایج جستجوی گوگل و یا در سایر موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود ، کاربران جستجو کننده می توانند عنوان صفحه سایت ، نشانی url سایت و توضیحات متا که برای صفحه در نظر گرفته اید را مشاهده نمایند.
با به کارگیری ریچ اسنیپت ها در سایت ، گوگل می تواند اطلاعات بیشتری درباره مطلب جستجو شده در اختیار کاربران قرار دهد.
گوگل با به کارگیری ریچ اسنیپت تلاش می کند اطلاعات دقیق و دسته بندی شده را در اختیار کاربران قرار دهد و آنان را به سمت سایتی هدایت کند که مطابق با نیازشان باشد.

rich snippets examples

انواع Rich Snippet ها :

 

سه نوع ستاره دار کردن مطالب که در حال حاضر توسط موتورهای جستجو شناخته می شود شامل :
Microdata مایکرو دیتا
Microformats مایکرو فرمت
RDFa
که هر سه نوع محتوا از Html حمایت می کنند و می توان با استفاده از آن ها محتوای یک صفحه را برچسب گذاری نمود.
میکرو دیتا Microdata معمول ترین نوع محتوایی است که در ریچ اسنیپت ها استفاده می گردد.

 

میتوان به شیوه های مختلف ریچ اسنیپت در سایت استفاده کنید که شامل موارد زیر هستند :

Breadcrumbs : در این ریچ اسنیپت به جای نمایش لینک صفحه مورد نظر ، محل قرارگیری آن صفحه در دسته بندی های سایت به کاربر نمایش داده می‌شود ، در اصل این ریچ اسنیپت نوعی navigation است که به کاربران نشان می دهد برای رسیدن به این صفحه باید چه مسیری را در سایت باید طی کنند.

اسنیپت گوگل

اسنیپت نویسنده Author Rich Snippet : شامل نام نویسنده ، عکس نویسنده از پروفایل گوگل پلاس او ، دنبال کنندگان نویسنده در گوگل+ در نتایج نشان داده می شود که این نوع از اسنیپت ها ، بسیار مورد استفاده مدیران سایت ها قرار گرفتند و اکثر سایت های اینترنتی از آنها استفاده کردند تا اینکه حدود دو سال پیش گوگل تصمیم گرفت نمایش اتصال تصویر نویسنده به اکانت گوگل+ را برای همیشه متوقف کند و در حال حاضر استفاده از این روش خروجی مورد نظر در گوگل را ندارد.
اسنیپ افراد People Rich Snippet : حتما متوجه شده اید هنگامی که نام اشخاص معروف مثلا فوتبالیست ها ، بازیگران ، سیاستمدار ها را جستجو می کنید اطلاعات کاملی از آن شخص را همراه با تصویر شخص مورد نظر برایتان نمایش داده می‌شود ، اگر شما در سایت خود برای کارمندانتان پروفایل تعریف کرده اید ، می توانید از این قابلیت استفاده کنید و در ریچ اسنیپت می توانید نام فرد ، تخصص ، سمت شغل ، نحوه تماس با افراد را در صفحه نتایج جستجو نمایش دهید.

ریچ اسنیپت

اسنیپ محصولات Product Rich Snippet : قیمت و وضعیت محصول را در نتایج نشان می دهد به عنوان مثال : موجود در انبار.
محصولات Products : یکی از متداول ترین استفاده از ریچ اسنیپت ها برای فروش محصولات در فروشگاه های اینترنتی است ، میتوان اطلاعاتی از قبیل نام ، تصویر ، برند ، توضیحات و قیمت را وارد کرد ، فروشگاه هایی که یک محصول را از چند فروشنده مختلف برای فروش عرضه میکنند می توانند محدوده قیمتی محصول را بر اساس نزولی و صعودی ترتیب بندی نمایند.

ریچ اسنیپت چیست

نقد و بررسی یا Reviews : می‌توان برای نقد و بررسی یک محصول یا فیلم از این ریچ اسنیپت استفاده کرد ، در این نوع از ریچ اسنیپت شما قادر خواهید بود یک نقد و بررسی را در صفحه نتایج جستجو SERP به نمایش بگذارید و نوع ریچ اسنیپت به کاربران سایت امکان می دهد که به محصول یا نقد مورد بررسی شده امتیاز دهند یا نام شخص بررسی کننده را در صفحه نتایج جستجو نمایش داد.

What is a structured data markup?

اسنیپ رتبه بندی Reviews & Rating Rich Snippet : می تواند همراه با اسنیپ محصولات استفاده شود که نشان دهنده تعداد ستاره ، میانگین امتیاز و تعداد آرا که در زیر نتایج نشان داده می شود.

What is a rich snippets?

اسنیپ وعده غذایی Recipes Rich Snippet : این اسنیپ شامل اطلاعات کاملی از عکس غذا ، امتیاز محصول که معمولا مربوط به کاربرانی است که قبلا این غذا را درست کردند میباشد ، همچنین این اسنیپ مقدار زمانی که طول می کشد تا غذا درست شود و حتی اطلاعات تغذیه ای را ممکن است نشان دهد.
دستورالعمل ها Recipes : از این نوع به صورت متداول برای دستور های آشپزی استفاده می شود ، می توانید نوع غذا ، نقد و بررسی ، مدت زمان و مراحل پخت غذا را به نمایش بگذارید.

What is a schema in SEO?

اسنیپ رخدادها Events Rich Snippet : نشان دهنده اطلاعاتی مانند تاریخ و زمان رویداد و نیز مکان را در نتایج نشان میدهد ، این اسنیپ رخدادها را تا سه عدد نمایش می دهد.
رویدادها Events : اگر در آینده نزدیک شما قرار است رویدادی برگزار کنید ، با ریچ اسنیپت ها می تواند به شما در امر اطلاع رسانی کمک کند ، با استفاده از آنها قادر خواهید بود اطلاعات مربوط به زمان شروع رویداد ، مدت زمان رویداد ، جزییات تهیه بلیت و مکان برگزاری رویداد را وارد کنید.

rich snippets testing tool

اسنیپ موزیک Music Rich Snipped : موتور جستجوی بینگ این نوع اسنیپ را پشتیبانی نمی کند اما گوگل اطلاعاتی را مربوط به آهنگ و آلبوم های موسیقی در نتایج نشان می دهد که نشان دهنده پیش نمایش آهنگ ، لینک مستقیم به خرید trackهای آهنگ و یا کل آلبوم است.

rich snippets seo

اسنیپ ویدئو Video Content Rich Snippet : نشان دهنده محتوای ویدئو موجود در وبسایت است که مدت زمان ، مجوز ، شرکت تولید کننده و یا سازنده ویدئو را نشان می دهد ، ویدئو videos برای محتوای ویدئویی موجود در سایت استفاده می شود و می تواند اطلاعات شرکت سازنده ، مدت زمان ویدئو و سازنده ویدئو را در نتایج جستجو نمایش دهد.

how to add rich snippets

سازمان ها و تجارت ها Business & Organization : برای سازمان ها و شرکت ها شما می توانید اطلاعاتی مانند نام تجاری ، آدرس سایت ، شماره تلفن ، لوگو و موقعیت جغرافیایی سازمان را به نمایش بگذارید ، این اسنیپ شامل نام کسب و کار ، آدرس حضوری و URL ، شماره تلفن ، منطقه جغرافیایی طول و عرض جغرافیایی و لوگو را نشان می دهد.

rich snippets wordpress

نرم افزار software applications : از این نوع برای نمایش نرم افزار های ساخته شده یک شرکت امکانات ، قیمت ، تاریخ ساخت ، سیستم عامل استفاده می شود و آن را در صفحه نتایج جستجو نمایش می دهد.

rich snippets definition

داده های ساختار یافته یا rich snippets :
داده های ساختار یافته شکل به خصوصی از نشانه‬ گزاری صفحه است که موتورهای جستجو برای درک تفاوت‬ بین بلوک های اطلاعاتی موجود در آن‬ مورد استفاده قرار داده اند.
HTMLهای قدیمی و ساده‬ چگونگی نمایش صفحه را به مرورگر توضیح میدادند.
Rich Snippets و schema از‬ طرف دیگر توسط مرورگر نادیده گرفته میشوند و‬ در عوض آنها به موتور جستجو‬ میگویند که قطعه مشخصی از داده ها میباشند.
گوگل ادعا می کند‬ که در حال حاضر از این داده ها برای‬ رنکینگ استفاده نمیکند بنابراین چندان ارتباطی به این موضوع ندارد.‬‬
زمانی که گوگل به ما رتبه بندی ستاره‬ را در صفحه نتایج نشان می دهد در واقع از‬ این کد که توضیح دادیم بدست آمده است.

 

دلیل استفاده از داده های ساختار یافته :
همانطور که پیشتر ذکر کردم گوگل‬ ادعا میکند داده های ساختار یافته برای رنکینگ مورد استفاده قرار نمیگیرد‬ و تاثیری در سئو ندارد.
پس چرا زمانمان را صرفشان کنیم ؟‬
چون بینگ آنها را برای رنکینگ در نظر میگیرد‬ و در هر مورد میشود دید‬ که آنها از این کدها برای رنکینگ استفاده می کنند.
برای نمونه‬ : اگر ما اپلیکیشن اندروید را جستجو کنید‬ گوگل تشخیص میدهد که ما به دنبال نرم افزاری هستیم‬ بنابراین لینک نرم افزار را در‬ سمت چپ قرار میدهد.
اگر من بر روی‫ آن کلیک کنم داده ها را‬ به صورت خاصی می بینم.‬
شما میتوانید تصاویر ، رتبه بندی ستاره‬ ای ، سیستم عامل و در این مورد اندروید‬ را ببینید ولی همانطور که می دانید وقتی روی لینک کلیک میکنیم نتایج متفاوتی بدست می آوریم ، بنابراین گوگل از داده های ساختاریافته برای‬ تاثیر گذاری بر موارد مشخصی استفاده میکند.‬

 

در هر موردی داده های ساختاریافته باعث متمایز شدن لیست شما می شود‬ بنابراین بیشتر دیده شده و بر آنها کلیک می شود.‬
بنابراین به طور کل داده های ساختاریافته ویژگی خوبی هستند.‬
شما می توانید انواعی از داده ها‬ را تگ کنید و این تنها به نرم ‫افزارها و دستور غذا ارتباطی ندارد.
شما میتوانید سازمان ها ، موسیقی ، رویدادها ، افراد ،‬ محصولات ، رستوران ها و هر نوع Review را‬ تگ کنید و این تنها به‫ دستور غذا و غیره‬ ارتباطی ندارد ولی توجه داشته باشید که همه انواع محتوا‬ با موتورهای جستجو استفاده نمیشوند ،‬ برخی از آنها در فرایند توسعه خیلی زودرس هستند.
افراد راه هایی برای تگ کردن‬ اطلاعات پیدا می کنند ولی موتورهای جستجو‬ هنوز نمی توانند کاری در مورد بسیاری از داده ها کنند‬.

 

در حال حاضر گوگل از نشانه گزاری نویسنده‬ کسب و کارها ، سازمانها ، رویدادها ، موسیقی ، مسیریابی ، افراد ، محصولات‬ دستورغذا ، بررسی ، نرم افزار و ویدئو پشتیبانی می کند.‬
بنابراین در حال حاضر برخی از‬ انواع نشانه گزاری در صفحه توسط گوگل ، بینگ‬ و یاهو و یاندکس اولین موتور جستجو روسیه پشتیبانی می شود.
همانطور که می دانید شکل های نشانه گزاری مختلفی وجود دارد.
داده های ساختار یافته یک عبارت کلی هستند‫ که گوگل برای این نوع از‬ نشانه گزاری ها استفاده می کند‬ ولی گوگل از میکرو داده ها ، میکرو ‫فرمتها و فرمتهای‬ RDFa استفاده می کند ،‬ آنها فرمت داده های میکرو را‬ توصیه می کنند.

 

اگر هنوز صفحات خود را نشانه‫ گزاری نکرده اید ، باید از‬ فرمت داده های میکرو استفاده نمایید.‬
این چیزی است که گوگل تمرکز‬ میکند و بهترین کاربرد را برای شما دارد‬.
پس کجا باید در مورد داده های ساختار یافته و فرمتهای نشانه گزاری یاد بگیریم ؟‬
بهترین جا برای یادگیری گوگل است.
من توصیه میکنم که به گوگل ‫رفته و‬ rich snippets را جستجو کنید یا ‬ اینکه میتوانید سری به schema.org بزنید که در آن میتوانید در مورد میکرو داده ها اطلاعات‫ بیشتری کسب کنید و همچنین میتوانید به microformats.org نیز بروید.‬‬
در ضمن ، گوگل یک ابزار تست‫ نیز برای آزمایش داده های ساختاریافته خود ارائه داده است.
در واقع‬ این یک ابزار یادگیری کمکی است‬ و شما میتوانید HTML‬ خودتان را وارد کنید ولی شما میتوانید آدرس برخی از صفحات دیگر که‬ توسط دیگری کد گزاری شده‬ است را نیز وارد نمایید‬ و گوگل داده های آن را‬ برایتان به نمایش درآورد.‬
متاسفانه اکثر سایتها از داده های ساختاریافته استفاده نمی کنند و فرصتهای زیادی را از دست می دهند.‬

 

چگونه Rich Snippet به محتوای سایت شما اضافه می شوند ؟

ستاره دار کردن اطلاعات لازم نیست که به هر محتوایی اضافه شوند هر چند داشتن محتوای ستاره دار کمک می کنند تا نتایج بهتر در موتور جستجو ظاهر شوند.
برای ستاره دار کردن صفحه می توان با استفاده از Microdata توسط کدهای HTML محتوای صفحات را لیبل گذاری کرد.
ستاره کردن صفحات در گوگل توسط RDFa یکی دیگر از راه های مناسب می باشد که با استفاده از کدهای RDFa صفحات می توان صفحه های سایت را ستاره دار کرد.
بنابراین اگر دارای سیستم عامل وردپرس نیستید باید به صورت دستی این کدها را وارد کنید.
گوگل نحوه اضافه کردن Rich Snippet را به وبسایت آموزش داده است.
شما می توانید نوع اسنیپتی را که می خواهید انتخاب کرده و دستورالعمل های آن را دنبال کنید.
همچنین گوگل دارای ابزاری برای تست این اطلاعات است که مطمئن شوید به درستی کدها را وارد کرده‌اید.
البته موتورهای جستجو نیاز به مدت زمانی دارند تا این اطلاعات را از وبسایت شما بگیرند و تغییرات جدید را در نتایج خود نشان دهند که می تواند چند هفته طول بکشد.
خوشبختانه برای سایتهایی که بر اساس وردپرس هستند پلاگین های متعدد در دسترس برای ساخت وجود دارد که مقداری کار را آسانتر می کند و شامل All-in-One-Schema.org و افزونه Google Rich Snippets است که باید آن را نصب و فعال کنید.
افزونه این امکان را می دهد تا برای هر پست که ارسال میکنید ، امتیاز آن را مشخص کنید ، نویسنده آن را مشخص کنید و با دادن توضیح کوتاه و بلند یک پست ویژه برای گوگل آماده نمایید.
اما می توانید این پلاگین ها را به صورت دستی با استفاده از کد HTML هم درون محتوا اضافه کنید که البته کمی مشکل است ولی بهینه تر می توان کدها را در بین کدهای سایت جا داد.
تکه کدهای به روز ریچ اسنیپت برای قرار دادن در سایت :
https://developers.google.com/search/docs/guides/intro-structured-data
بعد از اضافه نمودن کدها به سایت آن را از لینک زیر تست بفرمایید :
https://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets

 

با چه روشی به محتوای خود ریچ اسنیپت اضافه کنیم؟
مسلما چندان ضرورتی ندارد به محتوایی تمام صفحات سایت داده های نشانه گذاری شده اضافه کنید.
با این وجود هر چه تعداد محتوای های نشانه گذاری شده شما بیشتر باشد موتور های جستجو نتایج بهتری از سایت شما را به نمایش می گذارند.
نشانه گذاری داده ها به سه بخش اصلی تقسیم می شود :
Itemscope : نشان می دهد که کد HTML موجود در تگ div دربار یک آیتم خاص است.
Itemtype : نشان میدهد که آیتم دقیقا چه چیزی است.
Itemprop : مربوط به اطلاعات آیتم است. اطلاعاتی مانند نام ، آدرس سایت ، نقد و بررسی.
کتاب ها ، فیلم ها ، عکس ها ، سریال های تلویزیونی ، موسیقی ها و دستورالعمل های آشپزی به عنوان کارهای خلاقانه حساب می‌شوند.
بنابراین یک مثال از نشانه‌گذاری HTML برای یک کتاب به شکل زیر خواهد بود :

rich snippets meaning

در کد توجه بفرمایید هر کدام از این سه پارامتر به چه شکلی استفاده شده اند.
البته باید در نظر داشته باشید اطلاعات وارد شده در این داده ها بر اساس نوع محتوا متغیر است.

 

مزیت های اضافه کردن Rich Snippets به محتوای سایت :
درک بهتر محتوای سایت توسط موتور های جستجو به ویژه گوگل
درک بهتر محتوای سایت توسط افراد نابینا و معلول
جلب توجه کاربران به لینک سایت شما در صفحه نتایج جستجو
افزایش نرخ کلیک
ستاره دار کردن مطالب در گوگل

 
در تصویر زیر اسپم وحشتناک ریچ اسنیپت توسط پی سی دانلود و سافت ۹۸ دو سایت بزرگ ایرانی را ملاحظه می فرمایید که این دال بر تاثیر گزاری مطالب فوق می باشد که سایت های بزرگ ایرانی نیز به هر قیمتی روی این موضوع به شدت کار می کنند.

rich snippet generator

نتیجه گیری :
Rich Snippet نسبتا به آسانی می توانند صفحات را ستاره دار کند و از این طریق باعث افزایش نرخ کلیک شما شود ، بنابراین رتبه سایت شما را ارتقا دهد.
هر چند گوگل تصریح می کند که ستاره دار کردن اطلاعات شما بر روی رنکینگ صفحه شما در موتور جستجو تأثیر ندارد و گوگل تضمین نمی کند که از ستاره دار کردن مارک آپ استفاده کنید و آنها بیان می کنند که شما می توانید رتبه سایت خود را توسط ایجاد محتوا که کاربران از آن استفاده خواهند کرد و به اشتراک می گذارند بهبود دهید.
Rich Snippet میزان کلیک را افزایش می دهد که نتیجه آن رنکینگ بالاتر می باشد.
همچنین مطالعات دیگر نشان می دهد که تا ۳۰% افزایش در ترافیک با اضافه کردن این کدها در سایت شما ایجاد می شود.

 

پیشنهاد : برای یادگیری Rich Snippets زمانی صرف‬ بفرمایید تا به قدرت آن در موتورهای جستجو پی ببرید ، با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : آموزش سئو , سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 2801 نمایش


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 621 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 665 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 637432 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران الگوریتم پاندا گوگل Google Panda سئو ویدئو در یوتیوب پروتکل امنیتی HTTPS SSL SEO فاکتورهای On Page SEO طراحی بنر تبلیغاتی برای بازاریابی اینترنتی Search Engine Marketing SEM الگوریتم پنگوئن Google Penguin SEO نقشه سایت مپ Sitemap SEO تکنیک های بازاریابی ویروسی آموزش نرم افزار فلش فیلم آموزشی سی شارپ c#.net کلاس های طراحی وبسایت در تهران نو بررسی Google Local SEO دوره های آموزشی طراحی وب شرق تهران افزایش لایک فیس بوک رایگان

پرسش و پاسخ


 1. مجتبی یونسی در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 2. زهرا موحد در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 3. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 5. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 10. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 11. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101