بررسی Google Local SEO

بررسی Google Local SEO

گوگل در انجام جستجوهای خود موقعیت محلی کاربران را در نظر گرفته و در نتایج جستجوی هر کاربر لحاظ می کند لذا نتایج جستجوی هر کاربر با توجه به شهر ، روستا یا محله اش متفاوت خواهد بود ، Google Local یک پلتفرم رایگان از شرکت گوگل هست که دارای دو هدف می باشد :
هدف اول : کمک به کسانی که بیزینس و کسب و کار دارند تا در منطقه خودشان بیشتر دیده شوند.
هدف دوم : کمک به مردم برای پیدا کردن کسب و کارهایی که در محدوده زندگیشان وجود دارد.

 

Local SEO یا سئو محلی چیست ؟

سئو محلی یا لوکال سئو مفهوم جدیدی در بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل است.
گوگل بر حسب مکان جغرافیایی کاربران و در نظر گرفتن سوابق جستجوی آنها در صفحه نتایج جستجو ، نتایج را رتبه بندی می نماید.
مکان جغرافیایی افراد به سادگی از طریق IP قابل شناسایی است ولی مکان جغرافیایی کسب و کار ، سایت شما تنها با ملاحظه اصولی به چند نکته ساده ولی مشخص تعیین می شود.
بنابراین به کلیه اقداماتی که شما برای تعیین مکان جغرافیایی تحت پوشش خود و آگاه کردن آن به خزنده ها و ربات های گوگل را سئو محلی یا لوکال سئو می گوییم.
در اصل لوکال سئو روندی برای بهینه سازی سایت شما برای بهبود جایگاه آن در نتایج جستجوی محلی گوگل یا مکان جغرافیایی کاربران است.
طبق آماری که اخیرا از جانب گوگل منتشر شده است بیش از یک سوم ورودی سایت ها از جستجوی گوگل محلی هستند بنابراین اگر شما مکان جغرافیایی تان را در کلمه کلیدی استفاده نمایید می توانید رقم را به نصف برسانید.

برای مثال اگر آموزشگاه زبان که در محدوده خاصی از یک شهر مثلا تهران واقع شده باشد می تواند شهری که در آن واقع شده است را به عنوان مخاطبین هدف خود در ذهن داشته باشد و با استفاده از سئو محلی تجارت خود را بهبود دهد.

local seo google

جستجوی محلی چیست :

 

فرض کنید که شما در تهران‬ هستید و دندان درد گرفتید و‬ باید سریعا تحت درمان قرار گیرید.‬
امروزه اولین کاری که انجام می دهید‬ این است که به موتورهای جستجو سر میزنید و تایپ می نمایید ، دندانپزشکی در تهران را‬ مینویسید و به بازار محلی حاضر اطراف نگاهی می اندازید‬ و معمولا این کار را در گوگل انجام می دهید.‬
در نتیجه شما لیستی از کسب‬ و کارهای ناحیه تهران را میبینید که‬ با جستجوی شما انطباق دارد.
شما لیست ویژه ای از علایم محل قرارگیری دیده و‬ نقشه ای را میبینید که محل‬ کسب و کارها را نشانتان می دهد.
وقتی بر علامتی کلیک می کنید ، در ‫نهایت وارد رابط‬ Google Maps می شوید که نقشه ای از‬ نواحی اطراف کسب و کار نشانتان می دهد و‬ اطلاعات و بررسی های بسیاری در سمت چپ قرار دارد.‬

 

چرا باید بدانیم جستجوی محلی چیست :
برای هر کسب و کاری که‬ ملاحظه می فرمایید ، شما می توانید بر لینک وب سایت‬ کلیک کرده و یا اینکه به ‫یک صفحه کسب و کار‬ Google+ Local بروید‬‬ که در آن Review ، عکس و حتی افرادی که در دایره اجتماعی قرار دارند و‬ مربوط به کسب و کار می شوند را ببینید.‬

 

شما چطور کسب و کار خود‬ را در این نتایج جستجوی ویژه‬ یعنی نتایج جستجوی محلی قرار می دهید ؟‬
خب کارهای مختلفی می توانید انجام دهید ،‬ اول از همه اینکه باید یک صفحه‬ Google+ Local بسازید‬ اگر هنوز عضو گوگل پلاس نشده اید ، این زمان خوبی برای شروع اینکار است و شما میتوانید‬ فرایند ثبت نام اکانت گوگل پلاس و‬ Google+ Local را برای‬ کسب و کار خود طی کنید.‬

اگر شما یک اکانت Google Places‬ که به Google+ Local‬ تغییر نام داده است دارید تنها کافی است وارد آن شده و‬ برای تغییرات جدید به روز رسانی های‬ لازم را انجام دهید.‬
همچنین از مشتریان نظرشان را در صفحه ‬گوگل پلاس بپرسید ، هر چه نظرات بیشتر و مثبت تر‬ باشند ، گوگل صفحات شما را در جایگاه بالاتری قرار می دهد‬.
سپس باید مفهوم نقل قول را درک کنیم.‬
هر چیزی که موتورهای جستجو در مورد نام ،‬ آدرس یا شماره تلفن یا‫ کسب و کار پیدا میکنند‬ نقل قول به شمار میروند‬ و هر چه نقل قول های بیشتری‬‬‬‬‬‬ ازکسب و کارهایی از منابع با کیفیت به دست آورند‬ موتورهای جستجو بیشتر اعتماد می کنند که‬ این یک جستجوی کاری است و‬ رتبه ی بالاتری می تواند در نتایج کسب کند.

وب سایت یک بخش حیاتی از استراتژی بازاریابی است.
‬شما باید مطمئن شوید که صفحات مجزایی برای هر خدمات‬ یا دسته ای از محصولات پیشنهادی دارید‬ و باید مطمئن شوید که نام ،‬ آدرس و شماره تلفن در‬‬ وب سایت شما مشخص شده باشد‬ و البته استراتژی تولید محتوای خود‬ را به یاد داشته باشید و مطمئن شوید که‬ کلمات کلیدی مرتبطی دارید تا عملکرد جستجو را دریابید.‬
بر ساختن ، حفظ و رشد صفحه‬ Google+ Local تمرکز کنید‬ و به این صورت نقل قول های‫ دائمی و با کیفیتی از‬‬ نامتان ، آدرستان و شماره های تلفنتان در وب به دست میاید و تمرکز بر‬ محتوای وب سایت مولفه کلیدی‬‬‬ برای موفقیت در جستجوی بومی می باشد‬‬.
کاربران در Google+ Local نظرات خود را می گذارند و شما به عنوان مدیر‬ آمارهایی در مورد بازدید کنندگان مشاهده می کنید‬ و جستجوها ، آنها را به صفحه شما می آورد‬ ولی تمام اینها تنها زمانی که‬ بازدید کننده صفحه را ببیند قابل انجام است‬ و در واقع سه عامل وجود‫ دارد که رنکینگ را در ‬ Google+ Local تحت تاثیر قرار می دهد‬.

عوامل مهم در جستجوی محلی در گوگل : ارتباط ، فاصله و برتری.
ارتباط در واقع چگونگی انطباق کسب و‬ کار شما با واژه مورد جستجوی کاربر است ، در اکثر موارد هر چقدر که کسب و کار‬ شما به عبارت جستجو مرتبط تر باشد‬ به جستجو گرها نیز مرتبط تر‬ است و تجربه با کیفیتی را‬ برای موتورهای جستجو تعبیه می کند و‬ بر آدرس سایت شما کلیک خواهد شد.
عامل دوم فاصله است ، جستجوهای محلی مبتنی بر موقعیت جغرافیایی هستند و‬ گوگل از اطلاعاتی که در مورد موقعیت جستجوگران دارد و‬ واژه های مرتبط به مکان در کوئری استفاده می کند‬ تا مرتبط ترین نتیجه را در لیست قرار دهد.
‫در نهایت برتری لیست گزاری بر‬ رتبه بندی شما تاثیر خواهد داشت ، برتری واحدی برای اندازه گیری چگونگی‬ شناخته شده بودن کسب و کار شما در ‫فضای وب می باشد‬ و مانند صفحات محتوای معمولی به‬ دنبال شواهدی در وب می گردد که‬ دیگران در مورد شما در حال صحبت هستند مانند Reviews ، مقالات ، وبلاگ ها ، لیست های دایرکتوری و‬ دیگر موضوعات در مورد کسب و‬ کارتان همگی در نظر گرفته می شوند‬ و هر چه بیشتر در مورد‬ کسب و کار شما گفته شود بهتر است.
تعیین رتبه بندی سایت ها در صفحه جستجوی محلی حداقل به ۱۵۰ فاکتور مختلف بستگی دارد.

 

نکاتی برای موفقیت در سئو محلی :

دریافت لینک های مناسب از سایت مرتبط در حوزه کاری خود و هدف گذاری روی کلمات کلیدی که در آن ها به محل جغرافیایی شما اشاره دارد تاثیر به سزایی در سئو محلی شما خواهد داشت ولی در ادامه به مواردی که باید در محتوای موجود در سایت شما باشد و قواعدی که باید آن ها را ملاحظه کنیم اشاره خواهیم کرد.

 

پرسش و پاسخ های زیر می تواند راهنمای خوبی برای شناخت عوامل موثر بر سئو محلی باشد :

 

سوال : آیا باید نام کسب و کار ، نشانی و اطلاعات تماس در تمامی صفحات سایت درج شود ؟
پاسخ : خزنده‌های گوگل توانایی درک و شناسایی تمام اطلاعات شما را دارند به همین سبب یکی از بهترین مکان های سایت جهت درج چنین اطلاعاتی فوتر سایت هست که در همه جای سایت تکرار می گردد.

 

سوال : آیا سایت من باید در دایرکتوری محلی معتبر باید ثبت شود ؟
پاسخ : نکته مهمی که در این میان وجود دارد مربوط به اعتبار و ارزش سایت دایرکتوری خواهد بود ، دریافت یا قرار دادن لینک سایت خود در هر سایت یا دایرکتوری تضمینی برای پیشرفت و بهبود سئوی محلی نخواهد بود.

 

سوال : آیا باید سایت را در گوگل مپ ثبت کنیم ؟
پاسخ : بله ، Local SEO با ثبت سایت در گوگل مپ شروع می شود ، در صورتی که اطلاعات مرتبط با یک کسب و کار در Google Map ثبت نشده باشد آن سایت نمی تواند در نتایج محلی گوگل یا Local SERP جایگاهی داشته باشد.

 

سوال : آیا لینک وب سایت شما در سایت های که محتوای شما را کپی می‌کنند موجود است ؟
پاسخ : سایت های زیادی وجود دارند که توانایی تولید محتوا ندارد و محتوای دیگر سایت ها را کپی می‌کنند ، کافی است سایت هایی که مطالب شما را کپی کرده اند شناسایی کنید و از مدیر سایت بخواهید لینک منبع را قرار دهند.

 

سوال : آیا باید از کدهای Schema استفاده کنیم ؟
پاسخ : نشانه گذاری تگ های HTML با استفاده از مارک آپ های Schema می تواند نقش مهمی در افزایش جایگاه سایت در نتایج جستجو محلی داشته باشد لذا خود سایت Schema به خوبی این بحث را توضیح داده است پیشنهاد می کنم تا ادامه کار نشانه گذاری را در schema دنبال کنید.

 

سوال : آیا کاربران ، بازدیدکنندگان نظرشان را درباره سایت بیان کرده‌اند ؟
پاسخ : اگر سایت یا کسب و کار شما صفحه مشخصی در گوگل پلاس دارد ، افراد قادر خواهند بود نظرشان را در مورد کیفیت خدمات شما در آن جا اعلام کنند لذا یکی از شاه کلید های موثر بر سئو محلی همین نظرات کاربران در صفحه گوگل پلاس است بنابراین از دوستان مشتریان کاربران خود درخواست نمایید تا نظرتشان را در صفحه گوگل پلاس برای شما بیان کنند.

 

سوال : آیا باید در عنوان صفحه با کلمه کلیدی جغرافیایی یکی باشد ؟
پاسخ : صفحاتی که عنوان آنها شامل کلمات کلیدی جغرافیایی است رتبه بسیار بهتری در نتایج جستجو محلی دریافت می کنند ، به طور مثال در هنگامی که یک کاربر کلمه سئو و بهینه سازی سایت را در گوگل جستجو می کند اگر مرورگر موقعیت کاربر را در تهران شناسایی کرده باشد صفحاتی که عناوین آنها شامل کلمه تهران می باشند شانس بسیار بهتری برای دریافت جایگاه مناسب تر دارند ، سئو و بهینه سازی سایت تهران و یا سئو و بهینه سازی سایت در تهران.

 

موارد بیان شده برای بهبود سئو محلی خیلی راحت به نظر می رسند ولی با رعایت همین اصول ساده می توانید سایت خود را در صفحه نتایج جستجو بالا برده و سایت خود را برای کاربران محلی آماده سازی کنید.

 

اشتباهات متداول در سئو محلی :

به همان سادگی که اجرای مراحل صحیح می تواند به جریان بهبود رتبه سایت شما کمک نماید ، انجام اشتباهات نیز می تواند رتبه سایت شما را پایین آورد و در گاهی موارد سبب جریمه سایت شود.
در ادامه به برخی از اشتباهات رایج در سئو محلی اشاره خواهیم کرد :

 

عدم استفاده از کد تلفن شهر :
از عوامل موثر در جستجوی محلی می توان به شماره تلفن ، نشانی و نام اشاره کرد.
اگر شما شماره تماس خود را در سایت قرار داده اید ولی کد شهر را در آن لحاظ نکنید یکی از عوامل موثر در بهبود سئو محلی را از دست داده اید.

 

قید نکردن آدرس شرکت :
گوگل به واسطه امکانات در دسترسی که دارد توانایی شناسایی آدرس های پستی را دارد.
اگر در صفحه تماس خود از نقشه گوگل استفاده می کنید حتما آدرس خود را به صورت متن نیز قید نماید تا ربات ها و خزنده های گوگل قادر به درک آن باشند.

 

کامل نبودن صفحه پروفایل در گوگل پلاس :
+Google یک فرصت بسیار عالی برای ایجاد یک صفحه اجتماعی برای کسب و کار شماست.
شما باید یک صفحه پروفایل ایجاد کنید و تمامی اطلاعاتی که از شما خواسته شده را در آن پاسخ دهید.
زمینه کاری خود را به دقت تعیین کنید و تصاویری که تمایل دارید در نتایج گوگل دیده شوند را در این صفحه بارگذاری کنید.

 

به کار بردن کلمات کلیدی اشتباه :
استفاده از کلمه کلیدی که رقابت کمی دارد باعث می شود شما کمتر دیده شوید و در مقابل استفاده از کلمه کلیدی که رقابت در آن سخت است هم می تواند سبب شود دیده نشوید پس در انتخاب کلمه کلیدی هدف دقت کنید.

 

عدم فعالیت در شبکه های اجتماعی :
گوگل از عوامل زیادی برای رتبه دهی برای سایت ها استفاده می کند که فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از همین عوامل است به همین سبب فعالیت و اشتراک گذاری مطالب در گوگل پلاس و فیس بوک می تواند به شما در بهبود سئو محلی کمک نماید.

 

چند نمونه از راهکارهای مورد توجه انجام عملیات سئو محلی :

یکی از روش های انجام عملیات سئو محلی ، ثبت سایت در گوگل مپ می باشد.
چناچه اطلاعات اصلی مرتبط به سایت شما ، نوع حرفه و کسب و کار شما در گوگل مپ ثبت نشده باشد در این صورت نمی تواند جایگاهی در بخش نتایج محلی جستجوی گوگل داشته باشد.
تا حد ممکن آدرس دهی را دقیق انجام دهید ، زیرا این بخش باید مورد تایید کارشناسان و کاربران گوگل مپ نیز قرار گیرد.
عنوان صفحه با کلمه کلیدی جغرافیایی ، صفحاتی که دارای کلمات کلیدی و نشانه گذاری تگ های html جغرافیایی می باشند رتبه بهتری نسبت به نتایج جستجو محلی دریافت می کنند.
استفاده از کدهای اسکیما کمک زیادی در افزایش جایگاه سایت در نتیجه های جستجو محلی انجام می دهد.
یکی دیگر از عوامل موثر در بهبود جایگاه رتبه در نتیجه محلی ساخت بک لینک ها می باشد.
ساختن صفحه گوگل پلاس و سبب موفقیت آمیز بودن انجام عملیات سئو سایت محلی می شود.
چنانچه عنوان صفحه گوگل پلاس و عنوان سایت یکی شوند سبب بهترشدن تشخیص آن جهت خزنده های گوگل پلاس خواهند شد.
توصیه می گردد تا آدرس و همچنین نشانی کامل محل کار را به همراه کد شهر و کدپستی در سایت درج کرده تا گوگل رابطه بین گوگل مپ و سایت را بفهمد.
یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در جایگاه سایت در نتیجه محلی گوگل و دیگر موتورهای جستجو اشتراک گذاری سایت در شبکه های اجتماعی ، تعداد بک لینک های باکیفیت و حضور در دایرکتوری محلی می باشد.

google local

انجام عملیات سئو محلی :
با گذر زمان و هوشمند شدن موتورهای جستجو دیگر تغییرات زیادی در نتایج جستجو دیده می شود و نتایج جستجو نسبت به موقعیت جغرافیایی مخاطب خود واکنش نشان داده و تغییر پیدا کرده است.
به این شکل که گوگل در انجام جستجوهای خود موقعیت محلی کاربر را در نظر گرفته و در آن لحاظ می کند بنابراین باید این بخش را به طور حتم در عملیات سئو در نظر گرفت.
در طی سالیان اخیر انجام عملیات سئو محلی و جغرافیایی بسیار گسترش یافته است ، زیرا مخاطبان می توانند با جستجو عبارت و کلمات مورد نظر خود به شکل جغرافیایی نتایج بهتری را از موتورهای جستجو پیدا کنند.
برای مثال شما عبارت بهترین پارک اصفهان را جستجو کنید.
لیستی از پارک های منحصر به اصفهان و تصاویر مرتبط به آن برای شما به نمایش گذاشته می شود.
به این نوع از نتایج در واقع نتایج جستجو محلی یا با نام دیگر local serp گفته می شود.
بنابراین یکی از بخش های مهم در انجام عملیات سئو محلی مکان دار کردن سایت می باشد.

 

بهینه سازی جستجوی محلی گوگل :

‫شما باید کسب و کار خود را در‬ Google+ Local لیست نمایید تا‬ نتایج جستجو محلی ظاهر شود و‬ اولین گام برای این کار‬ ، رفتن به‬ www.google.com/placesforbusiness می باشد.‬
پیش از وارد شدن باید نکته ای را بدانید ،‬ وقتی که در Google+ Local‬ ثبت نام می کنید ، بهتر است یک اکا‫نت گوگل مجزا ساخته و با آن‬‬ لیست خود را مدیریت کنید و‬ این اکانت باید با دامین شرکتی اتصال یابد.‬
چیزی مانند local@yourdomain.com‬ میتواند اکانت شما‬ را به کسب و کار متصل‬ کرده و از اکانت شخصی جدا سازد.
اگر شما و سازمانی که برایش‬ کار می کنید تصمیم بگیرید که نقشی بیافرینید ،‬ این جدا سازی میتواند شما را‬ از مشکلات بسیاری دور کند.‬

 

کار با Local در بهینه سازی جستجوی محلی :
وقتی که برای اولین بار وارد‬ سایت می شوید ، باید شماره تلفن خود را وارد کنید‬‬ و گوگل اگر کسب و کار شما‬ را بشناسد این موضوع را اطلاع می دهد.‬
اگر اینکار را انجام دهید هر اطلاعاتی که بتواند را برایتان پر می کند. در اینجا شما میتوانید هر اطلاعاتی‬ که می خواهید را در مورد کسب و کار‫تان در اختیار گوگل قرار دهید‬‬ بنابراین شما باید تمامی فیلدهای لازم و هر‬ فیلد اختیاری که وجود دارد را پر کنید.‬
برای شروع نام شرکت را در فیلد‬ Company/Organization بنویسید‬ سعی نکنید برای گرفتن رتبه ی‬ بالاتر کلیدواژه هایی به نام شرکت خود اضافه کنید‬.
به یاد داشته باشید که نقل‬ قول شما باید همیشه ثابت باشد‬ و با این کار در واقع‬ با مشکل روبرو می شوید و همچنین ضد قوانین نیز می باشد.
از آنجایی که نام ،‬ آدرس و شماره تلفن ضروری است‬ گاها میتوانید از پیشفرض در آن استفاده کنید.
در مرحله ی بعد دسته ای‬ را در لیست انتخاب نمایید.
‬پیشنهادهای دسته بندی وقتی شروع به‬ تایپ کنید ظاهر می شود و‬ در صورت تمایل میتوانید یکی از‬ دسته های پیشنهادی را انتخاب نمایید‬.
شما همچنین میتوانید لینک دسته بندی‬ دیگری را برای انتخاب ۵ دسته استفاده نمایید‬ Service Areas و Location Settings‬ نشان می دهند که مشتریان به‬ سمت شما میایند یا شما به سمت آنها‬ میروید.
برای نمونه اگر شما کافی شاپی‬ دارید احتمالا مشتریان به سمت شما میایند.‬
عکاس عروسی از طرف دیگر به سمت مشتریانشان میرود.‬
همچنین شما میتوانید ساعت کاری و‬ تعرفه ها را نیز مشخص کنید.‬
شما میتوانید هر اطلاعاتی که میخواهید‬ را در لیست قرار دهید.‬
به یاد داشته باشید که مشتری های‬ بالقوه در آخرین لحظه جستجو می کنند‬ و اگر بدانند که در زمان‬ مشخصی باز هستید به سمت شما بیایند و‬ رقبای شما را انتخاب نکنند‬.
عکسها و ویدئوها راهی عالی برای‬ نمایش کسب و کارتان است‬ و با آن میتوانید نشان دهید‬ که در صورت دریافت خدمات‬ چه چیزی دریافت می کنند.
اگر شما صاحب رستورانی هستند عکسی‬ از غذاهای وسوسه انگیز ، پذیرایی دوستانه‬ و جو خوب رستوران میتواند مشتریان جدیدی را جذب کند.
شما حتی میتوانید ویدئویی از میز‬ سالاد و یا راه رفتن در سالن پذیرایی بگذارید.‬
اگر کسب و کار شما در‬ پروفایلش ۱۰ عکس یا ۵ ویدئو داشته‬ باشد میتواند به تصمیم گیری مشتریان بالقوه کمک کند.‬
آخرین قطعه ی این پازل فیلد‬ Additional Details می باشد‬ و این جایی است که باید خلاقیت داشته باشید.
اگر شما میخواهید در مورد کسب‬ و کار حرفی بزنید باید در اینجا بنویسید‬ و با اینکه Google+ Local‬ این بخش را در لیست نشان نمیدهد‬‬ ولی همچنان ارزش صرف زمان برای‬ پر کردن این جزئیات در مورد ‫کسب و کار را دارد.‬‬
بعد از پر کردن این فرم ،‬ باید لیست کسب و کار خود را‬ پیش از قرار دادنش تایید نمایید Google+ Local یک کد‬ تاییدی را برایتان ارسال میکند‬ که این کار را با آدرس‫ کسب و کار ، شماره‬‬ تلفن و وقتی که آن را دریافت کردید انجام می دهد‬.
شما باید آن را در اکانت‬ Google+ Local وارد نمایید‬ که تایید کنید صاحب کسب و‬ کار مورد ادعای خود هستید‬.
وقتی که لیست گزاریتان آنلاین‫ شد ، شما میتوانید بر گردید آن‬‬ را ویرایش کرده و یا عکس های جدید‬ یا ویدئوهای جدید که‬ در حال حاضر قرار ندارند را اضافه کنید.
هر چه بیشتر در مورد کسب‬ و کارتان به گوگل بگویید‬ موتور جستجو راحت تر میتواند کسب‬ و کار شما را درک کند‬ و سریعتر در نتایج جستجو قرار می گیرید.‬

 

پیاده سازی جستجوی محلی :

اول از همه اطلاعات تماس شما اهمیت بسیاری دارد و‬ چند مورد را باید در صفحه‬ تماس با ما به صورتی‬ مشخص قرار دهید.
به schema.org/LocalBusiness‬‬‬ ‫رفته و المانهای مدلی که‬ برای نوع کسب و کارتان مناسب‬ است را انتخاب کنید ولی‬ ما می خواهیم یک نمونه ابتدایی از‬ چگونگی عملکردش را نشانتان دهیم‬.
فرض کنید که شما یک صفحه‬ تماس دارید که نام ، توضیحی از کسب و کار‬ آدرس و شماره تلفنتان را نشان می دهد.
با اضافه کردن چند تگ و‬ تعریف این آیتم های موجود در‬ schema.org به موتورهای‬ جستجو اطلاعاتی در مورد‬ هر متن نشان می دهد و به‬ یاد داشته باشید که این تنها بخش ابتدایی ماجرا است.
میکروفرمت هایی برای همه چیز وجود دارد ، از ساعت های اقدام شما‬ گرفته تا انواع روش خریدی که‬ قبول می کند تا آیتمهایی مختص کسب و کارتان همچون منوهای رستوران‬.
در حداقل حالت باید حتما نام کسب و کار‬ آدرس و شماره تلفن را قرار دهید و همچنین‬ چیزهایی مثل ایمیل کاری ، راهنمای‬ مسیر یا یک نقشه ، و یک عکس‬ و چند متن alt‬ را اضافه کنید‬.

 

همچنین بازدیدکنندگان انسانی را فراموش نکنید.
باید ارتباط داشتن‬ و متصل شدن با شما توسط‫ انجمن ها و توابع رسانه‬‬ اجتماعی برایتان آسان باشد.
یک نکته دیگر‬ در مورد اطلاعات کسب و کار شما این است که باید‬ همیشه در گوشه ی پایین سمت راست یا چپ‬ فوتر در تمامی صفحات وجود داشته باشد‬.
این مکانی است که معمولا کاربران‬ برای دریافت اطلاعات تماس نگاه می کنند‬ و به این صورت آنها به راحتی می توانند‬ از هر صفحه ای اطلاعات تماس شما را دریافت کنند‬.

جستجوی محلی گوگل

اضافه کردن سایت در نتایج جستجوی محلی :
‫برای موقعیتی کردن یک سایت برای سئو کارهای‬ بیشتری از قرار دادن کلیدواژه ها‫ی محل در صفحه باید انجام شود.
شما باید مطمئن شوید که در‬ ایندکس جستجوی محلی نمایش می یابید.‬
جستجوی بومی ایندکس کاملا متفاوتی دارد‬ پس حتی اگر وب سایت شما‫ در یک ایندکس طبیعی است‬ شما همچنان به ایندکس بومی نیاز دارید‬.
تمامی موتورهای جستجوی بومی ایندکس بومی دارند‬ همچنین Google Maps یا‬ Google Places نیز وجود دارد.‬
Yahoo Local و Bing Local‬‬ ‫نیز وجود دارد‬ و در حال حاضر Yahoo Local‬ از Bing Local جدا‬ است و همچنان توسط یاهو تامین می شود و‬ لیستی بومی دارد و خیلی مهم‬ است.
به ویژه در گوگل‬ با جستجوگران بسیاری که دارد ، لیست بومی‬ بر نتایج جستجو غالب است.‬

 

شروع اضافه کردن سایت در نتایج جستجوی محلی :
ابتدا به گوگل ، بینگ و یاهو بروید‬ و جستجو کنید و ببینید که کسب‬ و کارتان لیست شده است یا نه ؟
به دنبال Business owner‬ در تنظیمات موتور جستجو بگردید.
اگر اکانتی ندارید باید بسازید‬ سپس باید لیستتان را تصحیح کنید.
اگر شما نمی توانید لیستتان را پیدا‬ کنید باید یکی بسازید.‬‬
ضمنا شما باید برای هر موقعیت لیست مجزایی بسازید.‬
اگر شما پنج موقعیت دارید مطمئن‬ شوید که پنج لیست هم دارید‬ حالا وقتی که لیست را بسازید‬ یا تصحیح کنید توصیه می کنم که‬ اطلاعات مورد نیازتان را اضافه نمایید.‬
هر مقدار اطلاعات متنی که می توانید‬ را اضافه نمایید البته با کلیدواژه های مهم‬ وابسته به سیستم شما.
شما همچنین باید از مشتری های خود بخواهید که review های‬ خوبی از کسب و کارتان بنویسند.‬
review ها به خودی خود برای‬ به دست آوردن رنک بالا در موتورهای جستجو محلی کافی نیست‬ ولی هرگز نمی توانند مشکل آفرین باشند.‬
یک عامل حیاتی در چگونگی رنک‬ گیری شما موقعیتهای جغرافیایی شماست.
اگر شما در ناحیه شهری هستید‬ ولی موقعیت جغرافیایی در حومه ی شهر است‬ این میتواند یک عامل پسرفت باشد.
وابسته به اندازه ی شهر و رقابت شما ممکن است‬ ببینید که کاملا از لیست محلی شهر خارج است.‬
برخی از کسب و کارها اینقدر‬ این را مشکل بزرگی می دانند‬ که موقعیتهای نزدیکتر به مرکز ناحیه ی‬ ارائه خدماتشان پیدا می کنند.‬
چطور می توان در نتایج جستجو‬ی بومی رنک بهتری گرفت؟‬ ساختن لینک برای وب سایت اهمیت‬ دارد چون موتور جستجو از آن نه تنها برای‬ رنک سایت در لیست طبیعی ، بلکه همچنین‬ کسب و کار شما در لیست بومی استفاده می کند.‬

 

تحولات چشمگیری در راه است !

اگر پیگیر سئو و تحولات آن باشید به خوبی می دانید که هیچ ثباتی در قوانین سئو وجود ندارد و هر لحظه باید منتظر یک تغییر جدید بود ، خصوصا مقوله سئو محلی که همیشه پرچالش بوده است و به دلیل ارتباط مستقیمی که با فعالیت های تجاری دارد اهمیت بیشتری نیز دارد.
از هر ۵ کاربر تقریبا ۴ کاربر از جستجو محلی یا با بهره گیری از سئو محلی در گوگل گردش می کند.
بنابراین فرصتی را که گوگل به مدیران وب سایتها داده است را باید غنیمت شمرد.

 

بهره وری از سرویس همیشه کاربردی GMB :
سرویس Google My Business یا GMB یک ابزار رایگان است که به فرآیند اعتبارسنجی برند شما توسط گوگل سرعت میبخشد.
در این سرویس باید اطلاعات جزئی و کاملا معتبری نظیر آدرس ، شماره تلفن و کدپستی را وارد کنید.

google local guide

آینده جستجوی محلی :
اخیرا گوگل توجه خاصی به جستجوی محلی و ارائه نزدیکترین و بهترین نتایج به کاربران خود داشته و این امر به ما گوشزد می کند که در آینده نقشی پررنگ تری خواهد داشت.

 

چگونگی پیدا کردن مکان ها و کارها‬ توسط مردم دائما در حال تغییر است.‬
هر چه که فناوری بیشتر ارتقا‬ یافت ، کسب و کارهای محلی روش های‬ بیشتری برای دستیابی به مشتری هایشان پیدا‬ می کنند و این تغییرات در آینده سرعت بیشتری نیز می گیرند.‬
احتمالا امروزه رو به گسترش ترین‬ تجارت رسانه اجتماعی و مصرف دستگاه های موبایل است.‬
امروزه بیش از هر زمانی رسانه‬ اجتماعی رو به گسترش است و‬ نمونه ای از عملکرد رسانه اجتماعی‬ با دستگاه های موبایل برای رساندن‬ محتوای بومی‬ Google+ Local می باشد.‬
تجربه ی آنلاین شما بیش از هر زمانی به‬ موقعیت فیزیکی شما ارتباط پیدا کرده‬ است و مرزهای بین جستجوی محلی ، رسانه اجتماعی‬ و تمامی دستگاه ها درحال ناپدید شدن است.‬
گوشی های هوشمند و رسانه های اجتماعی‬ به مردم کمک میکند تا کسب و کار‬ مورد نظر را در شهر خودشان پیدا کنند و این‬ گسترش سریع ابداعات است که‬ باید بیش از هر چیزی در‬ آینده به آن توجه کنید.‬

 

جمله آخر : آینده ی جستجوی محلی روشنتر از هر زمانی است‬ ، با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : آموزش سئو , سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 2502 نمایش


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 73 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 622 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 632535 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران کد حدیث انواع Meta Tags SEO فاکتورهای On Page SEO تفاوت رتبه نتایج جستجو الگوریتم مرغ مگس خوار Google Hummingbird تبلیغات کلیلی PPC SEO بازاریابی محتوا با حداقل هزینه طراحی لندینگ پیج Landing Page استراتژی های بازاریابی ویدئو طراحی بنر تبلیغاتی برای بازاریابی اینترنتی فیلم آموزشی سی شارپ c#.net رنگ طراحی سایت با ترکیب مناسب پینترست در استراتژی سئو بررسی Google Local SEO فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS

پرسش و پاسخ


 1. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 2. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 3. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 5. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 10. محدثه در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 11. Rohullah jamshidi در افزایش لایک فیس بوک رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101