تکنیک های بازاریابی ویروسی

تکنیک های بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی شبکه های خود را مانند ویروس گسترش می دهد ، اطلاعات و محتوا مانند ویروس با سرعت بالا و تعداد زیاد منتشر میگردد ، این روش از نظر روش توزیع شبیه ویروس زیستی یا ویروس رایانه ای می باشد و توسط بازاریابی دهان به دهان یا توسط اینترنت و شبکه های موبایل به صورت متن ، تصویر ، کلیپ یا فیلم کوتاه ، تصویر متحرک انجام می گیرد.
بازاریابی ویروسی چیست ؟ بازاریابی ویروسی Viral Marketing به فرآیند افزایش مشتریان از طریق بازاریابی دهان به دهان می باشد که در این نوع از بازاریابی هنگامی که تبلیغاتی مشتری را جذب کند مشتری از طریق نشر این نوع از تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی برمی آید ، با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی به سمت بسترهای اینترنتی حرکت می کنند این پیغام ها سریعتر رشد و تکثیر می شوند ، هدف از بازاریابی ویروسی به صفر رساندن هزینه تبلیغات می باشد.
بازاريابي ويروسي هر برنامه ریزی و سیاست تجاری است که افراد و مردم را به انتقال پيام بازاريابي به ديگران تشويق می کند و باعث دیده شدن پیام تبلیغاتی شما به دیگران است.
مثال : زمانی که شما از نزدیک ترین دوستتان میشنوید که موهایش را رنگ کرده و بسیار از کار و نتیجه رضایت دارد و همه خواسته هایش برآورده شده ، این تعریف و تمجید به چند لحاظ در ذهن شما ماندگار می شود یکی کیفیت کار سالن زیبایی و یکی تاثیری که از دوستتان به صورت ناخودآگاه دارید ، زمانی که شما نیاز به همچین سرویسی دارید اولین کاری که به ذهنتان میرسد سراغ همان سالن آرایشی رفتن است ، اصطلاحا به این حالت می گویند تبلیغات دهان به دهان ، که یکی از زیر مجموعه های بازاریابی ویروسی است که حالت اجرایی این روش را دارد.
بازاریابی ویروسی هم در حالت سنتی و هم مدرن و فضای آنلاین انجام پذیر است که حالت مجازی آن به سبب راحت تر بودن انشعاب تبلیغ به سبب لایک و فالو دنبال کردن ها اشتراک گذاری ها تاثیرات بیشتر همراه فواید خاص خود را دارد.
مهمترین مزیت بازاریابی ویروسی کم هزینه بودن آن است تقریبا می توان گفت که این روش بازاریابی رایگان است و مهمترین مشکلی که بازاریابی ویروسی دارد این است که با گسترش پیام در بین اقشار جامعه و خاصیت یک کلاغ چهل کلاغی که رسانه ها در انتقال دارند ، کنترل مطالب منتشر شده بین افراد مختلف جامعه در دست شما نخواهد بود و این موضوع می تواند در برخی از مواقع به زیان شما تمام شود.
بازاریابی ویروسی به مردم این امکان را می دهد تا از محصولات و سرویس های شما به صورت رایگان استفاده کنند ، این امکان در جهت چندبرابر کردن و سرعت بخشیدن به فروش شما در اینترنت بسیار موثر خواهد بود ، ایده پنهان در بازاریابی ویروسی این است که شما تبلیغ خود را به همراه جایزه ای در اختیار دیگران برای استفاده یا هدیه آن به دیگران قرار می دهید.

 

types of viral marketing
انواع روشهای بازاریابی ویروسی :
۱. ویروسی ارزشی : در این حالت شرکت با ارائه محصولی با کیفیت مشتری را ترغیب به معرفی محصول به دیگران میکند ، در این نوع محصول باید چنان کیفیتی را داشته باشد که انگیزه مشتری برای تبلیغ چنین محصولی را برانگیزاند.
۲. ویروسی حیله‏ ای : در این روش افراد با معرفی محصولات به افراد دیگر پاداش دریافت می کنند ، در این روش محصولات باید چنان کیفیتی را داشته باشند تا ارزش چنین ریسکی را داشته باشد.
۳. ویروسی مارپیچی : در این روش افراد در تجربیاتی که از محصولات و خدمات داشتند استفاده کرده و به نشر آن می پردازند.
۴. ویروسی ناخوشایند : در این روش افراد تجربیات ناخوشایند خود را با به اشتراک گذاری به یکدیگر هشدار می دهند.

 

استراتژی هایی مفید برای بازاریابی ویروسی :
۱. این امکان به افراد ارائه می دهد که از مجموعه محصولات و خدمات وب سایت به صورت رایگان استفاده کنند.
۲. ارائه مقالاتی در مورد محصولات و خدمات شرکت و آزاد گذاشتن کاربران در نشر این مقالات در وب سایت های خود.
۳. امکان عضویت کاربران در سایت و ارسال خبرنامه به ایمیل شخصی کاربران.
۴. ایجاد تالارهای گفتگو برای تماس افراد با یکدیگر و با شرکت.

 

روشهای انتقال بازاریابی ویروسی :
۱. Word to web : نوشتن اطلاعات در وبسایت که اطلاعات را به ایمیل دریافت کنندگان ارسال میکند.
۲. Word to email : ارسال پیام از طریق ایمیل مثل جوک و تصاویر.
۳. Word of mounth : دهان به دهان شدن مثل شایعات و اخبار.
۴. Word of IM Instant message : پیام هایی که به سرعت بین کاربران اینترنت گسترش می یابد.
۵. بازاریابی با استفاده از بازگشت : گاهی سایتها برای رجوع مشتریان خود پاداشی تعیین می کنند.
۶. بحث های مردمی : بسیاری از انجمن های Forum Online دارای اجتماعی هستند که با عنوان های بسیاری سر و کار دارد ، این عنوان های مردمی می تواند بار مثبت یا منفی داشته باشد که بستگی به فرهنگ انجمن دارد.
۷. Social bookmarking : نگهداری کردن آدرس یک website در favorites lists سایت های بوکمارک مثل reddit.com و stumbleupon.com ، افراد لینک ها را در website ها قرار می دهند سپس websiteها این لینک ها را برای افرادی که به هر یک از این linkها علاقه دارند گردآوری می کنند.
۸. شبکه های اجتماعی Social Network : انواع محتوا مانند تصاویر و متن و فیلم و صدا در شبکه های مختلف مثل چتروم ها و دیگر نرم افزارهای اجتماعی بین مردم اشتراک گزاشته می شود.

 

viral marketing advantages and disadvantages
مزیت های بازاریابی ویروسی :
۱. افزایش تعداد مشتریان
۲. رشد زیاد در زمان کم ، این نوع بازاریابی مانند انتشار ویروس عمل میکند و با انتشار در زمان کوتاه می تواند افراد بیشتری را به خود جذب کرده و ترافیک وب سایت افزایش یابد.
۳. کسب اعتبار ، با گسترش تبلیغات شما افراد بیشتری از محصولات شما حرف بزنند و همین موضوع باعث افزایش اعتبار می شود.
۴. بهتر دیده شدن : با به اشتراک گذاری تبلیغات افراد ایده های خود را بیان کرده و قاعدتا از برند شما بیشتر صحبت کنند.
۵. کاهش هزینه های تبلیغاتی : با گسترش برند تبلیغاتی شما در بین مردم باعث بهتر دیده شدن در بین افراد و در نتیجه کاهش هزینه های تبلیغاتی شما می گردد.
۶. مقرون به صرفه بودن : در مقایسه با بازاریابی سنتی ، بازاریابی ویروسی یک روشی کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد ، قطعا تهیه یک متن مناسب و ارسال آن از طریق ایمیل به مشتریان و مخاطبان در مقایسه به هزینه یک آگهی تلویزیونی ، کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد.

 

مشکلات بازاریابی ویروسی :
۱. عدم کنترل نام و نشان تجاری توسط شرکت
۲. مسیر رشد این نوع بازاریابی قابل پیش بینی نمی باشد.
۳. فقدان سنجش و اندازه گیری : شرکت ها نمی توانند رفتار همه کاربران را زمانیکه پیامی را دریافت میکنند و اینکه نحوه برخورد کاربر با پیام چگونه است را بسنجند.
۴. امکان کپی برداری ، احتمال کپی برداری تبلیغات و برنامه های بازاریابی توسط شرکت ها و افراد رقیب از طریق اینترنت و سایر ابزارهای ارتباطی وجود دارد.
۵. خارج شدن از مسیر اصلی ، تلاش های مستمر در خصوص بازاریابی ویروسی گاهی از اوقات اثر معکوس داشته و شاید ترویج پیام ها و تبلیغات بازاریابی به افراد و بازارهای غیر هدف برسد که این مسئله خود یک اقدام غیر حرفه ای و با تاثیر منفی در برنامه ریزی های موجود می باشد.

مقاله بازاریابی ویروسی

مقاله بازاریابی ویروسی

اهمیت بازاریابی ویروسی :
حال که بازاریابی ویروسی را برایتان شرح دادم ترجیج میدهم نکاتی را تیتر وار از مزایای استفاده از این روش بگویم :
۱. کاهش چشم گیر هزینه تبلیغات :
چون مشتری با خود مشتری می آورد و این زنجیره تا جایی پیش می رود که شما به هرنوع تبلیغاتی احساس بی نیازی میکنید ، البته این مهم را در نظر بگیرید دیدگاه بازارگرایی خود را از دست ندهید یعنی هر کسب و کاری باید برای بقای خود درصحنه تبلیغات حضور داشته باشد.
۲. روش های مجازی :
اگر بصورت مجازی سعی در جذب مشتری و شروع استراتژی بازاریابی ویروسی دارید هزینه هایی که صرف عوامل توزیع و مراکز پخش کالا می شود تا اندازه زیادی کاهش یابد.
۳. افزایش جریان مالی :
این امر واضح است وقتی شما هزینه تبلیغات را کاهش میدهید و از آن سمت افزایش فروش دارید ، سوددهی بالایی درانتظار شماست.
۴. نامحدود شدن منطقه جغرافیایی :
وقتی شما در فضای آنلاین از این نوع بازاریابی استفاده میکنید میتوانید مشتریانی از محدوده های مختلف جغرافیایی داشته باشید ، کافی است فضایی ایجاد کنید تا شبکه شما به صورت ویروسی پخش شود.

 

تکنیک بازاریابی ویروسی در اینترنت با استراتژی هشتگ :
هشتگ چیست و چگونه از هشتگ های مناسب استفاده کنیم ؟
در ابتدا استفاده از هشتگ در توییتر آغاز شد اما به زودی در تمام شبکه های اجتماعی به کار برده شد ، هدف از به کار بردن هشتگ جستجو در موضوعی خاص می باشد ، بنابراین اگر می خواهیم وارد دنیای کسب و کار در فضای آنلاین شویم باید از ویژگی هشتگها به نفع خود بهره ببریم.
هشتگ در شبکه های اجتماعی و کلمه کلیدی در موتورهای جستجو دارای شباهتهایی هستند.
همانطور که با استفاده از کلمات کلیدی در موتورهای جستجو موضوع مرتبط با کلمه کلیدی نمایش داده می‌شود ، هشتگ هم در شبکه های اجتماعی پست مرتبط را نمایش می دهد.
همچنین با کلمه کلیدی در موتور جستجو به برخی جزئیات مرتبط دست می یابیم ، هشتگ هم خلاصه ای از پست مرتبط را نشان می دهد و به علاقه مندان در موضوع خاص کمک می‌کند تا به اطلاعات مورد نظر دست یابند.
با وجود اینکه استفاده از هشتگ در بسیاری از شبکه های اجتماعی مرسوم است اما بیشترین استفاده از هشتگ و کاربرد آن در توییتر و اینستاگرام می باشد و کاربران در سایر شبکه های اجتماعی کمتر از هشتگ استفاده می کنند.

هشتگ

هشتگ

استفاده از هشتگ در بازاریابی اینستاگرام :
نحوه به کار بردن هشتگ ، برای استفاده از هشتگ ها باید به نکاتی توجه کنیم تا تصویر همراه با متن در نتایج اول نشان داده شود.
استفاده از هشتگ اینگونه است که باید در ابتدای کلمه از علامت # استفاده کرد و سپس کلمه مورد نظر را آورد و بین کلمات نمی توان هیچ فاصله ای داد ، بلکه برای ایجاد فاصله در کلمات علامت _ به کار برده می‌شود.
اعداد نیز در هشتگها پشتیبانی میشوند و کاراکترهایی خاص مانند نقطه ‌، ویرگول ، علامت تعجب و غیره پشتیبانی نمی شوند.
هر قدر هشتگ مورد استفاده با تصویر و متن هماهنگتر باشد ، پست ما در موضوعات جستجو شده نمایش بهتری داده می شود.
وقتی در متن خود از هشتگ زیاد استفاده می کنید حس خوبی به خواننده متن شما نمی دهد و بدین صورت جلوه می‌کند که شما در حال تبلیغ خود هستید ، همچنین در صورت استفاده بیش از حد ممکن است پستهای شما اسپم شناخته شوند.
تعداد هشتگ مناسب برای متن را متفاوت عنوان کردند اما بر طبق مقالات مربوط به بازاریابی با اینستاگرام بین ۲ تا ۵ هشتگ برای عکس توصیه شده است ، می توانید تمام هشتگها را در خود عکس استفاده نکید بلکه به تدریج در کامنتها هشتگ اضافه کنید.
همچنین می توانید برای خود تعدادی هشتگ انتخاب کنید و فقط از آنها استفاده کنید و پستهایی که می‌گذارید حول محور این هشتگها باشند.

 

تبلیغات کسب و کارها با هشتگ :
امروزه تقریبا تمامی کسب و کارها برای تبلیغات خود یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام دارند و با انتخاب هشتگهای مخصوص خود کار خود را تبلیغ می‌کنند.
می توانید هشتگهای مورد استفاده در حوزه تخصصی خود را بررسی کنید تا کاربران در هنگام جستجوی هشتگها به آسانی شما را پیدا کنند.
هشتگهای مورد استفاده باید کوتاه و مفید باشند و در عین حال اطلاعاتی را راجع به کسب و کار شما بدهند.
می‌توانید یک هشتگ مخصوص به خود بسازید و در شبکه های اجتماعی که دارای حساب کاربری هستید آنها را استفاده کنید و دیگر کاربران را تشویق به استفاده از آنها کنید تا مثل ویروس پخش گردد.

 

مزیت های به کار بردن هشتگ در کنار سئو :
سئو فرایندی زمانبر است اما با استفاده مناسب از هشتگ میتوان پست خود را سریع معرفی کرد و با لینک دادن به مقالات سئو و مطلب ترافیک و افزایش رتبه ایجاد کرد اما به دلیل کوتاه بودن عمر آن نسبت به سئو ، ترکیب هر دو روش نتیجه بهتری را می‌دهد ولی همانطور که با استفاده از هشتگ میتوان بازاریابی ویروسی تشکیل داد نکته ای که در به کار بردن آن باید دقت کرد از کنترل خارج نشدن اشتراک گذاری است تا نتایج ما در بازاریابی معکوس نشود ، پس همانطور که استفاده از هشتگ یک روش آسان و زود بازده است باید برای بازاریابی محصولات خاص برنامه ریزی کنیم و با هدف در این آموزش سئو پیش برویم.

 

انتخاب هشتگ های مناسب :
قوانین اولیه انتخاب هشتگ های مناسب برای پست های شبکه های اجتماعی ، مشابه انتخاب کلمات کلیدی برای مقالات وب سایت می باشد.
برای پست های شبکه های اجتماعی خود ، هشتگ های مرتبط و مناسب انتخاب کنید ، تا از طریق آنها بتوانید مخاطب هدف را به سمت پست های خود جذب نمایید.
استفاده از هشتگ های نامربوط و زیاد در پست ها ، به مخاطب حس اسپم بودن را می دهد و در بسیاری از مواقع کاربرد مناسبی برای شما نخواهد داشت.
هشتگ هایی که خاص منظوره انتخاب می شوند مانند #بازاریابی_اینستاگرام یا #هشتگ_چیست با وجود اینکه جستجوی کمتری دارند اما مخاطب هدفمندتری را به سمت شما هدایت می کنند.
بهتر است انتخاب هشتگ ها را به صورت ترکیبی از هشتگ های پرجستجو و هدفمند ایجاد کنید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

viral marketing techniques

viral marketing techniques

بهترین استراتژی های بازاریابی ویروسی :
از نگاه دیگر می توان به برخی از استراتژی های مهم در زمینه بازاریابی اینترنتی ویروسی اشاره نمود :
۱. توسعه شبکه افراد و مخاطبان
۲. ارائه خدمت و کالایی به صورت رایگان در کنار بازاریابی اصلی بنگاه اقتصادی
۳. ایجاد ابزار و روش های انتقال آسان پیام به مخاطبین جدید
۴. استفاده کامل و مناسب از شبکه های اجتماعی موجود
۵. آمادگی و برنامه ریزی برای رشد و توسعه کسب و کار
۶. بهره برداری از انگیزه ها و رفتار های مشترک و معمول مخاطبان و مشتریان

how does viral marketing work

how does viral marketing work

تاریخچه بازاریابی ویروسی :
ایده اصلی بازاریابی ویروسی از مدل استفاده شده توسط Hotmail در سال ۱۹۹۶میلادی آمده است.
پایگاه Hotmail یک نمونه بسیار عالی از این بازاریابی است و به طور شگفت انگیزی نسبت به هر شرکت دیگری در دنیا رشد کرد.
در سال ۱۹۹۶، Sabeer Bhatia و Jack Smith پیشگامان محصول پست الکترونیک تحت وب به صورت مجانی بودند ، نام Viral Marketing اولین بار توسط روزنامه NETSCAPE از انتشارات DFJ در سال ۱۹۹۷ استفاده شد.
در Hotmail آقای Tim Draper شرکت را وادار کرد که هر پیغامی که از طریق پست الکترونیک تحت وب فرستاده می شود یک اتصال به آدرس پایگاه وب داشته باشد به صورت Get your email at hotmail.
تعداد مشترکین Hotmail ، در طی ۱۸ ماه از صفر نفر به ۱۲ میلیون نفر رسید و در حال حاضر با بیش از هفتاد و پنج میلیون کاربر فعال در بیش از ۲۲۰ کشور یعنی بیش از یک چهارم کاربران وب رسیده است و بزرگترین سرویس دهنده پست الکترونیک در دنیا می باشد البته Hotmail از روش های دیگر بازاریابی نیز استفاده کرده است برای مثال در سایت های پر ترافیک زیادی ، لینک Free Email را دارد ولی از آن طریق اعضای کمی را جذب کرده است.

 

شش قاعده برای همه گیر شدن در بازاریابی ویروسی :
قاعده اول : اعتبار اجتماعی
ما چیزهایی برای دیگران تعریف می کنیم که وجهه ی اجتماعیمان را بهتر کند ، درست مثل نوع لباس پوشیدن و انتخاب ماشینی که پشت اش میشینیم ، آنچه درباره اش حرف می زنیم ، مستقیم روی دیگران نسبت به ما اثر می گذارد ، این همان اعتبار اجتماعی است.
قاعده دوم : زنجیره ها
زبان ، ترجمان ذهن است
چطور یاد مردم می افتد که درباره محصول یا ایده ما حرف بزنند ، منظور از زنجیره ها همان رابط هاییست که باعث می شود مردم درباره مباحث مرتبط فکر کنند ، باید محیطی فراهم باشد که مردم را بیشتر یاد محصول ما بیندازد یعنی یک راه ارتباطی بین محیط و محصول ایجاد کنید که این زنجیره ها را بسازند.
قاعده سوم : احساسات
اگر چیزی برایمان اهمیت داشته باشد به دیگران هم درباره اش می گوییم ، مطالب خاص به طور طبیعی نوعی احساس را در انسان زنده می کنند ، برای اینکه چیزی در بین مردم به اشتراک گذاشته شود باید حسی متفاوت را در بیننده ایجاد کند ، به طور کلی دو دلیل برای اشتراک گذاری مطالب وجود دارد ، یا جالب یا مفید هستند.
قاعده چهارم : عمومیت
مردم به هم نگاه می کنند و همان کارهای هم را انجام می دهند ، این جمله به این سادگی ها هم نیست ، فقط درباره ی یک تقلید ساده حرف نمی زنند ، هر چیزی که ملموس تر است ، پیروی از آن هم ساده تر است ، هرچه این تقلید بیشتر اتفاق بیفتد احتمال همه گیر شدنش هم بیشتر است.
قاعده پنجم : ارزش کاربردی اخبار پربار
مردم دوست دارند به هم کمک کنند پس اگر بتوانیم نشانشان بدهیم که محصولمان به نوعی صرفه جویی در وقت و پول است یا برای سلامتی شان مفید است ، بدون تردید ، سر زبانشان افتاده ایم.
قاعده ششم : داستان سازی
مردم علاوه بر اطلاعاتی که در اختیار هم می گذارند ، کلی هم داستان ، سر هم می کنند ولی هر داستانی درست مثل قصه های مادربزرگ ها ، درس های اخلاقی خودش را دارد ، اطلاعات در پوشش درست سخن گفتن پخش می شود ، پس ما هم باید قصه خودمان را بسازیم و آن جزئیات ایده هایمان را که هر شنونده ای دوست دارد به بغل دستی اش بگوید در آنجا دهیم ولی کاری که در اصل باید بکنیم خیلی بیشتر از یک داستان سازی بزرگ است ، باید قصه ای سر هم کنیم که ارزش تکرار داشته باشد.

 

نمونه های متداول از بازاریابی ویروسی :
۱. چالش شبکه های اجتماعی مثل چالش سطل آب یخ
۲. کمپین تبلیغات هات میل Hotmail
۳. کمپین تبلیغات جی میل Gmail
۴. کمپین پروژه مایکروسافت Microsoft
۵. عمومی سازی Tupper ware
۶. استفاده از پیام های متنی یا همان پیامک
۷. استفاده از گفتگوهای اینترنتی Chat
۸. کمپین DMW
۹. کمپین Ford Motor

مثال برای بازاریابی ویروسی

مثال برای بازاریابی ویروسی

ده روش موثر برای بازاریابی ویروسی :
۱. به دیگران اجازه دهید از مقاله های شما برای استفاده در وب سایت ، مجله الکترونیکی ، خبرنامه ها و کتب الکترونیکی خود بهره مند شوند ، منبع و امکان چاپ مجدد مقاله را در انتهای آن قرار دهید.
۲. اجازه دهید دیگران از هر هدیه رایگان شما به عنوان جایزه برای فروش محصول یا معرفی خدمات شما استفاده کنند.
۳. اجازه دهید دیگران از صفحه تبادل نظر online شما روی وب سایت خود استفاده کنند ، بعضی افراد این صفحه را در اختیار ندارند ، می توانید در ازای اجازه استفاده دیگران از این صفحه بنر خود را در بالای صفحه اضافه کنید.
۴. به دیگران اجازه دهید بر روی سرور شما وب سایتی به رایگان ایجاد کنند به ازای فضای رایگانی که در اختیار آنها قرار می دهید از فضای تبلیغاتی وب سایتهای آنان استفاده کنید.
۵. به دیگران اجازه دهید لینک سایت خود را در دفترچه راهنمای رایگان وب سایت سایت شما قراردهند و در مقابل از آنها بخواهید لینک وب سایت شما را در وب سایت خود قرار دهند.
۶. سرویس های online رایگانی مانند Email رایگان ، ثبت رایگان در موتورهای جستجو گر در وب سایت خود ارائه نمائید به دیگران اجازه دهید از این سرویس ها در وب سایت یا مجله الکترونیکی خود بهره گیرند.
۷. به دیگران اجازه دهید نرم افزار های رایگان شما را به دوستان خود هدیه دهند فراموش نکنید تبلیغات خود را در داخل برنامه ها قرار دهید.
۸. امکان بهره گیری از نمونه طرح های گرافیکی وب سایت و یا خبرنامه را برای دیگران فراهم آورید تا از آنها استفاده نموده یا به دیگران هدیه دهند شما فقط تبلیغات خود را در آنها بگنجانید.
۹. اگر کتاب الکترونیکی دارید ، به دیگران اجازه دهید تبلیغات خود را به رایگان در آن اضافه کنند به یاد داشته باشید با این کار ، آنها کتاب الکترونیکی شما را در اختیار بازدیدکنندگان وب سایت خود یا مشترکین مجله الکترونیکی خود قرار می دهند.
۱۰. امکان استفاده از کتاب الکترونیکی خود را برای دیگران فراهم آورید اجازه دهید دیگران کتاب الکترونیکی شما را به بازدیدکنندگان خود ارائه نمایند ، بازدید کنندگان جدید نیز باید بتوانند کتاب را در اختیار دیگران بگذارند ، ادامه این کار موجب پخش شدن ویروسی کتاب الکترونیکی شما و در حقیقت تبلیغ شما و محصولات و خدمات شما در اینترنت می شود.

 

چند استراتژی بسیار مؤثر در بازاریابی ویروسی :
۱. نوشتن مقالاتی که موضوعات آن مرتبط با محصول یا خدمت مورد نظر نیز هست در این ارتباط ، باید به افراد اجازه استفاده مجدد از این مقالات را در وبسایتشان یا جای دیگر داد ، چرا که آنها با معرفی مرجع و منبع مقاله و اشاعه محتویات آن به طور غیرمستقیم و ناخودآگاه اقدام به بازاریابی به نفع شرکت می کنند.
۲. امکان ارسال هر یک از صفحات یا متون موجود در وبسایت شرکت به وسیله ی بازدیدکنندگان به دوستان و اطرافیانشان به طوری که افراد تنها با وارد کردن نام و نشانی ایمیل موردنظر خود بتوانند متن مورد علاقه شان را به فرد دیگری ارسال کنند.
۳. ایجاد امکان عضویت بازدیدکنندگان درسایت شرکت و همچنین ایجاد امکان ارسال خبرنامه به ایمیل کاربران و ارائه فضای کافی به آنها برای ساخت و طراحی سایت شخصی به طور رایگان و در زیر مجموعه ی سایت اصلی شرکت تا از این طریق هم آنها به فضایی برای ارایه مطالب خود و رسیدن به اهدافشان دست یابند و هم شرکت امکان تبلیغ برای کالا و خدمات خود را در آن فضا داشته باشد.
۴. در نظر گرفتن تالارهای گفت و گو به منظور تماس و گفتگو با افراد و نیز برقراری ارتباط میان آنها با یکدیگر به صورت online به این ترتیب تبادل اطلاعات و ارتباطات میان افراد با هم و با شرکت بسیار آسان می‌شود.
۵. انتشار یک کتاب الکترونیک Ebook و دادن این اجازه به افراد که تبلیغات مورد نظر خود را ضمیمه این کتاب کنند که به آنها انگیزه ی لازم را جهت انتقال کتاب موردنظر به سایرین می‌دهد به این ترتیب پیام یا تبلیغ مورد نظر شرکت به آسانی انتقال می یابد به علاوه حتی محتوا و موضوع کتاب در صورت جذابیت می تواند مورد توجه و علاقه ی خوانندگان قرار گرفته و انگیزه ی لازم را برای فرستادن آن به دیگران در آنها ایجاد کند.

بازاریابی ویروسی در ایران

بازاریابی ویروسی در ایران

کلام پایانی :
برای اتخاذ شیوه بازاریابی درست شناخت دقیق از نیازهای کاربران و تحلیل رفتار میتواند به یافتن هر چه سریعتر مشتریان هدف کمک کرده و هزینه های بازاریابی را تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
مردم ایران عاشق حرف زدن هستند و دوست دارند شایعه ها ، اطلاعات و اخبار داغ را به هم بگویند لذا بستر بازاریابی ویروسی در کشور عزیزمان به خوبی فراهم است.
با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : بازاریابی اینترنتی , سئو

تعداد بازدید : 5570 نمایش

حسین اشراقی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ساعت ۱۶:۵۲

تلفن : ۰۹۱۲۵۵۲۱۲۲۰

ایمیل : khojfun@gmail.com

مثال عینی ندارین ؛ اینارو ما بلدیم چقدر کلی گوو هستین شما


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 611 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 665 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 637422 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران تفاوت رتبه نتایج جستجو پینترست در استراتژی سئو Search Engine Marketing SEM سئو چیست انواع Meta Tags SEO کلمات کلیدی مناسب SEO Keywords الگوریتم پاندا گوگل Google Panda رنگ طراحی سایت با ترکیب مناسب ترکیب رنگ میوه برای طراحی سایت دوره های آموزشی طراحی وب شرق تهران فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS طراحی لندینگ پیج Landing Page پروتکل امنیتی HTTPS SSL SEO فیلم آموزشی سی شارپ c#.net طراحی بنر تبلیغاتی برای بازاریابی اینترنتی

پرسش و پاسخ


 1. مجتبی یونسی در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 2. زهرا موحد در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 3. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 5. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 10. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 11. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101