تبلیغات کلیلی PPC SEO

تبلیغات کلیلی PPC SEO

Pay-per-click پرداخت به ازای هر کلیک است که مخفف آن PPC می باشد ، دسته ای از تبلیغات که به ازای هر کلیکی بر روی تبلیغ از بودجه تبلیغ کننده کم می شود را تبلیغات کلیکی می گویند.
پرداخت به ازای هر کلیک تبلیغات کلیکی چیست ؟ پرداخت به ازای هر کلیک PPC یک روش تبلیغاتی است که اکثر سایت ها و شبکه های اینترنتی مختلف به کسب و کارها اجازه می دهند که در وب سایتشان تبلیغات کنند ، چه این تبلیغات در موتورهای جستجو باشد ، چه در شبکه های اجتماعی ، تبلیغ کننده ها زمانی که یک کاربر بر روی لینک تبلیغاتی کلیک کند ، پول پرداخت می کند.
در صفحه ی نتایج جستجو ، شما می توانید برای نمایش تبلیغ خود در مکان خاصی از نتایج جستجو ، پول پرداخت کنید ، این تبلیغات پولی به طور معمول یا در قسمت بالای صفحه ی نتایج جستجو و یا در قسمت پایین این صفحه نمایش داده می شود.
اکثر موتورهای جستجو ، بیشترین درآمد خود را از PPC به دست می آورند.
تبلیغات پولی به طرز قابل توجهی در موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی در حال گسترده شدن است و در آینده نیز این روند ادامه خواهد یافت.
این یعنی شما باید برای سود کردن ، از تبلیغات پولی استفاده کنید ، مخصوصا اگر سایت شما جدید باشد و شما در تلاش برای گرفتن رتبه با انجام سئو در سایت خود باشید.
لازم نیست پول زیادی برای این کار خرج کنید ، به محض اینکه شما کلمه ی کلیدی مناسب را انتخاب کردید و چند تاکتیک خوب به کار ببرید ، جستجوی پولی می تواند تاثیر خوبی در درآمد شما حتی برای وب سایت های کوچک داشته باشد.
اینجاست که موتورهای جستجو پا به میدان می گذارند و راهنمایی های لازم برای موفقیت در این بازار رقابتی را عرضه می کنند.

 

فرمول کلی تبلیغات کلیکی به این صورت هست :
هزینه تبلیغات کلیکی = قیمت هر کلیک * تعداد کلیک درخواستی

pay per click google

pay per click google

تبلیغات کلیکی گوگل یا بهینه سازی سایت ، کدام برای کسب و کار شما مناسب تر است ؟

همه سایتها برای جذب ترافیک تلاش می کنند ، مسلما موفقیت همه کسب و کارهای آنلاین به تواناییشون در جذب کاربر به صفحاتشون وابسته است.
هدف اینه که بتونیم از طریق افزایش ترافیک سایت ، برای کارمون مشتری جذب کنیم ، اما این کار میتونه به روشهای مختلفی انجام بشه.
برای اینکه بدونیم کدوم روش رو انتخاب کنیم اول باید اهداف تجاری خودتون رو مشخص کنید و بعد تعیین کنید که کدوم روش برای شرایط شما مناسب تره.

 

چه وقت تبلیغات کلیکی گزینه بهتری است ؟
تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click یک روش بازاریابی هست که باید تو یه مزایده شرکت کنید و اگه برنده بشید میتونید بسته به عبارت جستجویی که به کار میره ، تبلیغتونو تو نتایج صفحه نتایج به نمایش بذارید ، توجه کنید که این تعریف خیلی سطح بالا و دقیق هست.
هر وقت کاربر روی تبلیغ شما کلیک کنه و متعاقبا وارد سایتتون بشه ، باید پولشو پرداخت کنید برای همین بهش میگن کلیکی.
حالا چه مواقعی باید از این تبلیغات استفاده کنید؟ وقتی که یکی از شرایط زیر رو داشتید :

 

۱. من همین الان نیاز به بیننده دارم :
کسایی که ظرف مدت کوتاهی میخوان کاربر جذب کنند ، میتونن از تبلیغات کلیکی بهره ببرند ، نتایج این نوع بازاریابی فوری و آنی است بنابراین اگه میخواهید از همین فردا کاربرها وارد سایتتون بشن ، جستجوی پولی علاج مشکلتونه ، همون لحظه ای که کمپین تبلیغات کلیکی راه بیفته و برای برنده شدن تو مزایده باید مقدار پیشنهادیتون مناسب باشه ، تبلیغاتتون بلافاصله به سرچ کننده ها نمایش داده میشه و میتونن از سایتتون دیدن کنن ، اما روشهای سئو نیاز به یک دوره تنظیمات و پیکربندی کارها دارن و ممکنه ماه ها طول بکشه تا نتایجش به بار بنشینه.

 

۲. سایتم بر اساس روش های سئو ساخته نشده :
سایتهایی که با روشهای سئو ساخته شده باشند محتوای غنی و باکیفیتی دارند ، با کلیدواژه های هدف بهینه شده اند و بطور منظم با محتوای تازه بروز شدند ، این سایتها با شرایطی که به وجود آوردند به موتورهای جستجو موضوعشونو معرفی کردند و دائما یه بهونه ای جور کردند که موتورهای جستجو دوباره سایتشونو مرور کنند و بیارنش بالای نتایج جستجو ، اگه سایتتون این روشها رو بکار نبره ، میتونید با روش تبلیغات کلیکی برای سایتتون ترافیک بگیرید.

 

۳. میخوام برای برای یکسری کلیدواژه های خاص بیام بالای نتایج جستجو :
اگه دقت کرده باشید ، نتایج تبلیغات کلیکی بالای نتایج جستجو به نمایش درمیان ، بنابراین حتی اگه روشهای سئو رو بکار نبرده باشید ، باز هم روشی هست که بشه باهاش رفت بالای صفحه نتایج ، ضمن اینکه نتایج طبیعی بعد از تبلیغات شروع میشن ، یعنی کمی پایین تر از بالای صفحه. پس میتونید بدون اجرای روشهای سئو و فقط با تکیه بر تبلیغات کلیکی بالاتر از رقبایی که از تبلیغات کلیکی بهره نبردند قرار بگیرید. اگه برای به حداکثر رسوندن قابلیت نمایشتون در نتایج جستجو جدی هستید ، تبلیغات کلیکی گزینه مناسبی هست.

 

چه وقت سئو گزینه مناسب تری است ؟
این هم یک روش بازاریابیه که هدف نهاییش فهرست شدن در موتورهای جستجوی بزرگ به طور طبیعی است. این کار از طریق کاشت متفکرانه محتوا روی صفحه ، تحقیق کلیدواژه ، تعیین هدف ، ساخت لینک انجام میشه. اگه تبلیغات کلیکی رو بازی سرعت در نظر بگیریم ، سئو بازی آهسته میشه.
اما چه مواقعی باید از سئو استفاده کنید ؟ وقتی که یکی از شرایط زیر رو داشته باشید :

 

۱. به یک جریان دائمی از کاربر نیاز دارم :
در حالیکه تبلیغات کلیکی بلافاصله کاربرها رو روونه سایت میکنه ، اما مثل شیر آب میمونه ، تا وقتی شیر بازه این ترافیک وارد سایت میشه و جریان داره اما وقتی بسته بشه جریان ترافیک هم قطع میشه. پس اگه تداوم و پیوستگی براتون اهمیت داره باید سئو کنید و از مزایای بلند مدتش بهره ببرید. با سئو میتونید روی نتایج جستجو مثبت دیده بشید.

 

۲. میخوام طول عمر سایتمو افزایش بدم :
اگه سایت رو به خونه تشبیه کنیم ، قاعدتا همه ترجیح میدن مملوکاتشون سالها ارزش خودشو حفظ کنه ، هوشمندانه است. همونطور که خونتونو تعمیر و بازسازی می کنید تا ارزشش حفظ بشه ، باید همین کارو برای سایتتون هم انجام بدید. این کار برای سایت از طریق روشهای سئو انجام میشه. وقتی سایت رو همواره تازه نگهدارید و محتوای هدفمند براش بنویسید ، طول عمر و قابلیت جذب کاربرشو تضمین کردید.

 

۳. میخوام تو حوزه کاری خودم اعتباری کسب کنم :
سئو نه تنها برای جذب ترافیک ، بلکه برای بالا کشیدن برندتون بعنوان یه سازمان پیشرو در صنعت خودتون ، ابزار بسیار مناسبیه. روشهای سئو میتونن کاربرهایی رو که روی اینترنت درباره کار شما سرچ میکنن به سمت سایتتون جذب کنند و با ارائه محتوای ارزشمند نه تنها اونها رو با سایت همراه کنند بلکه کاری کنند که باز هم به سایت برگردند. با اجرای برنامه بازاریابی محتوا محور سئو درون و خارج از سایت میتونید از مزایای اون شامل افزایش مشتری و ترافیک بهره ببرید.

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی سایت های دیگر :
علاوه بر موتورهای جستجو مثل Google و Bing شما می توانید در سایت های دیگری نیز این نوع تبلیغات سودمند را پیشه بگیرید.
سایت های واسطی وجود دارند که تبلیغات شما را در سایت های وبمستران قرار می دهند و از هزینه درصد بر میدارند ، خوبی این سایت ها این است که تبلیغاتشان دسته بندی دارد مثلا یک تبلیغ ورزشی را در سایت های ورزشی قرار می دهند تا بیشترین بازده را داشته باشد.
از اینگونه سایت ها می توانم به مواردی مانند زیر اشاره کنم :
سایت ایرانی anetwork.ir که تبلیغ شما را روی سایت هایی تبلیغ می کند نظیر Uploadboy ، گویا آی تی ، خبرورزشی ، آلامتو ، تاپ ناز ، رجانیوز ، ایران استخدام ، وبنا ، سافت گذر ، خبرآنلاین و نیک صالحی می باشند.
سایت های ایرانی دیگر مانند nextads.ir و clickar.ir و moboclick.ir و nex1network.com و apanet.net و vatanclick.ir و sabavision.com و clickyab.com می باشند که در این زمینه فعالیت می نمایند.

seo ppc curve

seo ppc curve

مقایسه سئو و ppc :
تحقیقات نشان داد که بسیاری از شرکت های بزرگ به دلیل عدم توجه به سئو هزینه های زیادی را از دست داده اند ، صرف هزینه های هنگفت در PPC پرداخت به ازای هر کلیک بسیار آسان است ، مطالعات اخیر نیز این امر را ثابت کرده است. این مطالعات توسط سازمان SEMPO و مسئول شرکت بازاریابی انجام شده است. به نمودار زیر دقت کنید. ۸۹/۴۷ درصد جستجوها از سئو بوده است یعنی جستجوی طبیعی ، اما مقدار پول صرف شده برای سئو در مقایسه با PPC تنها ۱۰/۷۵ درصد بوده است.
طبق تجربیات ، هزینه های صرف شده در سئو یک هشتم هزینه های مصرفی در ppc است اما موفقیت آن ۵.۶۶ برابر و ارزش آن ۴۵.۲۸ برابر ppc است.

 

کلام آخر :
سئو مترادف کلیک رایگان نیست ، با اینکه از نظر مسائل مالی ممکنه تبلیغات کلیکی بیشتر سیاه و سفید باشند ، اما به کارگیری روشهای موفقیت آمیز سئو هم وقت و سرمایه نیاز داره برای تحقیق کلیدواژه ، تولید محتوا و ایده گرفتن ، تحقیق فرصتهای لینک سازی و دسترسی و غیره و غیره.

 

سوال : کدام نوع بازاریابی دیجیتالی برای کسب و کار شما مناسب تر هست ؟ برای همه هر دو نیاز هست.
تبلیغات کلیکی و سئو در کنار هم بهتر کار می کنند و میتوانند ضعف های یکدیگر را پوشش بدهند ، با اینکه هر کدوام به تنهایی هم میتوانند بکار بروند اما معمولا تجربه نشان داده که وقتی ترکیبی از هر دو بکار روند بهترین نتایج حاصل می گردد.

با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : خدمات سئو , سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 2666 نمایش

HiddenHack

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ساعت ۱۳:۳۸

تلفن : 000000000

ایمیل : mr.cmd100@gmail.com

وافعا باریکلا…


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 643 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 665 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 637454 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران افزایش SEO با نرخ کلیک CTR فاکتورهای On Page SEO آموزش طراحی سایت ASP.NET بازاریابی محتوا با حداقل هزینه فیلم آموزشی سی شارپ c#.net استراتژی های بازاریابی ویدئو انواع Meta Tags SEO افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان بهینه سازی تصاویر وبسایت الگوریتم مرغ مگس خوار Google Hummingbird کاهش فرار از سایت Bounce Rate فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ هفت جلسه نقشه سایت مپ Sitemap SEO کد حدیث

پرسش و پاسخ


 1. مجتبی یونسی در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 2. زهرا موحد در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 3. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 5. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 10. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 11. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101