پینترست در استراتژی سئو

پینترست در استراتژی سئو

پینترست Pinterest یکی از شبکه اجتماعی های پرمخاطب است ، از مزایای شبکه اجتماعی Pinterest امکان دسترسی موتورهای جستجو مانند گوگل در نمایش جستجوها است که SEO بزرگترین مزیتی است که این شبکه اجتماعی داراست ، pinterest.com شبکه اجتماعی شناخته شده برای اشتراک گذاری تصاویر است که به کاربران اجازه می دهد بر اساس علاقه خود به اصطلاح پین کنند و سایر اعضا این تصاویر را لایک زده و در صورت لزوم ریپین کنند.
استفاده از پینترست و عضویت در پینترست در سال های اخیر بسیار توسعه پیدا کرد و افراد و صاحبان وب سایت های زیادی از این شبکه برای بهبود سئو سایت خود استفاده می نمایند در واقع افراد سعی می کنند با افزایش تعداد مخاطبان و کاربران خود در شبکه های اجتماعی ، بازدید سایت خود را بالا ببرند و در نتیجه موجب تقویت سئو سایت می شوند ، هرچه تعداد کاربران در پینترست فارسی بالا باشد ، افراد بیشتری از پروفایل شما بازدید می کنند و در نتیجه شما می توانید با قرار دادن لینک وب سایت خود در پروفایلتان ، کاربران بیشتری را به سایت خود هدایت نمایید.

how to use pinterest for seo

how to use pinterest for seo

چگونه از پینترست در سئو استفاده کنیم ؟
پینترست تبدیل به یکی از شبکه های اجتماعی شد که همواره با رشد قابل توجهی روبرو است و این به علت تاثیر پینترست در سئو سایت می باشد.
افزایش کاربران و رشد قابل توجه پینترست باعث شد که در دنیای تجارت الکترونیک وارد شود و بسیاری از صاحبان کسب و کار از پینترست برای سرمایه گذاری استفاده کنند.
افزایش تعداد کاربران در پینترست خود می تواند توجیهی برای استفاده از پینترست در سئو باشد.

آموزش پینترست

آموزش پینترست

رعایت چند مورد برای پینترست در سئو :

 

۱. ارسال پست
برای بهره بردن اصولی از پینترست در سئو باید پست هایی را در این شبکه اجتماعی ایجاد کنید که دارای مجموعه ای از کلمات کلیدی مرتبط با مطالبی باشند که در وب سایت خود منتشر کرده اید.

 

۲. تایید وب سایت خود
حساب کاربری Pinterest قدرت زیادی در جستجوی Pinterest دارد ، از این جهت می بایست لینک وب سایت خود را در حساب Pinterest تکمیل نمایید که سایت شما زیر درباره ما و مشخصات شما یک بکلینک قوی محسوب می گردد.

 

۳. ایجاد استراتژی کلمات کلیدی در پینترست
مجموعه ای از کلمات کلیدی مطابق با مطالب سایتتان در پینترست و یا دیگر رسانه های اجتماعی تنظیم کنید.

 

۴. بهینه سازی نام حساب کاربری در پینترست
نام کاربری که در پینترست انتخاب می کنید ، می تواند یک کلمه کلیدی یعنی همان عنوان تجاری شما باشد و هنگامی که کسی آن نام را جستجو می کند ، صفحه های پین شما در جستجو نشان داده می شوند ، انتخاب نام تجاری به عنوان حساب کاربری در سئو ی پینترست شما و مطالب سایت شما تاثیر به سزائی خواهند داشت ، این یکی از اثرات پینترست در بهینه سازی وب سایت می باشد.

 

۵. استفاده از کلید واژه ها در بخش در باره ما
مطمئن شوید که نام تجاری شما همنام با نام کاربریتان باشد ، توضیحات کاملی به همراه تعداد زیادی از کلمات کلیدی جستجو ، درباره نوع فعالیتتان بنویسید.
در قسمت در باره ما در پینترست ، فضای کافی برای ثبت اطلاعاتتان وجود دارد از کلمات کلیدی در این بخش استفاده کنید.
این ایده ی بسیار هوشمند استفاده از کلمات کلیدی در قسمت در باره ما ، موجب دیده شدن شما توسط مشتریان بالقوه خواهد شد.
ترافیک مطالب شما بالا رفته و سئوی سایت در پینترست افزایش می یابد.

pinterest seo strategy

pinterest seo strategy

۶. توضیحات پین هایتان را بهینه کنید
یکی از بهترین راه های بهبود سئو در پینترست ، استفاده از قسمت های توضیح متن در پین ها می باشد.
پینترست یک فضای کار بزرگ در اختیار شما قرار داده می دهد از کلمات کلیدی و لینک ها در توضیحات و متن های خود استفاده کنید.

 

۷. ایجاد بکلینک ها در پینترست به وبسایتتان
از تمام پین های ایجاد شده می توانید به وب سایتتان و یا صفحه های مختلف آن لینک دهید ، از این امکان همواره استفاده کنید و حواستان باشد که تمام لینک ها به صفحه اصلی سایت نباشد.
لینک ها را به صفحاتی از سایت که موضوع آن با پین شما یکی است ارتباط دهید ، این کار باعث دیده شدن صفحات داخلی سایت شما می شود ، از این خاصیت پینترست در سئو چشم پوشی نکنید.

 

۸. عکس های خود را واترمارک کنید
ممکن است کسی بخواهد از عکس های شما استفاده کند ، شما می توانید با استفاده از لوگوی سایت خود و یا URL کامل سایتتان ، تصاویرتان را واترمارک کنید ، حدالامکان سعی کنید تا واترمارک ها محو باشند ، عکس های واترمارک در پینترست در بهینه سازی سایت و سئو نیز تاثیر خواهند داشت.

 

۹. از هشتگ های مناسب استفاده کنید
مانند بسیاری از رسانه های اجتماعی ، هشتگ در پینترست نیز پشتیبانی می شود ، هشتگ ها یکی از مولفه های اساسی در یافت شدن شما در نتایج جستجو می باشند ، در مورد اینکه هشتگ ها باید چگونه باشند خوب فکر کنید و آنها را متناسب با موضوع تصویر انتخاب کنید ، هشتگ یکی دیگر از تاثیرات پینترست در سئو می باشد که باید از # در مقالات سئو و دیگر محصولات به همراه کلمات کلیدی استفاده نمایید.

 

۱۰. قیمت محصولاتتان را در پینترست بیان کنید
پین هایی که دارای قیمت می باشند ، بیشتر از پین های بدون قیمت لایک دریافت کرده و باعث توجه کاربر به آن محصول می شود ، ازین ویژگی پینترست در سئو ی سایت استفاده بهینه کنید.

 

۱۱. نصب دکمه پین
کاربران Pinterest را تشویق به پین کردن مطالب از درون وب سایتتان نمایید ، هرچه قدر پین های بیشتری به دست آورید قدرتتان را افزایش داده اید و رتبه پست های خود را می توانید در این شبکه اجتماعی افزایش دهید که فقط کافیست کد پین را در طراحی سایت اضافه نمایید.

 

۱۲. لینک های خود را بررسی نمایید
اطمینان حاصل کنید که Pinterest ترافیک را به سمت صفحات حذف شده و یا منقصی شده ارسال نمی کند ، خطای۴۰۴ به رتبه جستجو صدمه زده و نابودی سئو را به دنبال دارد.

 

۱۳. جذب دنبال کنندگان بیشتر
دکمه دنبال کردن را در سایت خود اضافه کنید حساب Pinterest خود را در دیگر حساب های اجتماعی ارتقا دهید ، راه کاری که موجب میشود دنبال کنندگان بیشتری داشته باشید ، کیفیت بالای مشخصات و برندتان و پینهای بیشتر است که باعث رتبه بالا در جستجوی Pinterest می شود.
مثل هر شبکه اجتماعی دیگر تلاش کنید با دیگران تعامل داشته باشید ، تصاویر زیبایشان را به اشتراک و بازپخش کنید و برایشان کامنت بگذارید ، تلاش کنید با ایجاد ارتباط با دیگران به دوستان و مشترکین خود بیافزایید مانند بحث آموزش سئو که شما عزیزان را جذب می نماید.

pinterest keywords tool

pinterest keywords tool

۱۴. از کلمات کلیدی در محتوای بخش توضیحات بُرد ها استفاده کنید
پینترست این فرصت را به شما داده است که برای هرکدام از بُرد های خود یک توضیح مختصر اضافه کنید ، هنگامی که تصمیم دارید کلمات کلیدی انتخاب کنید سعی کنید که مثل مشتری هایتان فکر کنید ، شما ممکن است در تجارت خود اصطلاحاتی را به کار برید که مشتری ها از آن استفاده نکنند ، بنابراین از منظر مشتری ها به انتخاب کلمات کلیدی خود بپردازید.
شما باید کشف کنید که مشتری ها از چه کلماتی برای جستجو در پینترست استفاده می کنند و همان ها را به کار برید.
در رابطه با تجارت های شبیه به تجارت خود در پینترست جستجو کنید و عبارات رایجی که مردم برای یافتن محصول مورد نظر به کار می برند را پیدا کنید ، از ابزار Google Adwords Keyword نیز می توانید برای یافتن یک سری از کلمات کلیدی که اکثر مردم بیشتر بکار میبرند استفاده کنید.

 

۱۵. بردهایی که محتوای مجبوب تری دارند را بالای صفحه قرار دهید
در وب سایت خود بهترین محتوای خود را در نمای اصلی سایت قرار می دهید ، جایی که برای دیدن آن نیاز به پایین بردن اسکرول صفحه نباشد ، تاکنون توجه کرده اید که تنها دو ردیف اول بُرد های پینترست در نمای اصلی در معرض نمایش قرار می گیرند ، این بدین معنا است که افراد ۱۰ بُرد اول شما را می بینند و ۵ تای اول است که به طور کامل در معرض دید قرار می گیرد بنابراین مطمئن شوید که بهترین بُرد های خود را به دنبال کنندگان خود نمایش می دهید و معروف ترین و بهترین آنها را در ابتدا قرار دهید.
جابجا کردن محصولات دسته بندی شده کار دشواری نیست و فقط کافی است روی هر کدام از آنها کلیک کرده و آن را جابجا کنید.

pinterest keyword research

pinterest keyword research

۱۶. از کلمات کلیدی در محتوای بخش توضیحات پین ها استفاده کنید
استفاده از کلمات کلیدی در پینترست موتورهای جستجو فقط می توانند بخش alt را در تصاویر بخوانند بنابراین شما باید توضیح خوبی در باره ی عکس مورد نظر ارائه دهید ، پینترست تا ۵۰۰ حرف برای توضیح در باره ی پین بارگذاری شده تان به شما اختصاص می دهد ، من به شما پیشنهاد می کنم که در این مقدار تجدید نظر کنید و از نصف محدودیت داده شده استفاده کنید چرا که آمار نشان داده پین هایی با ۲۰۰ تا ۳۰۰ حرف توضیحات ، بیشتر از بقیه پین ها توسط افراد دیگر دوباره پین می شوند.
وقتی شما تصمیم دارید که به طور مختصر متنی بنویسید و به طور عمدی از کلمات کلیدی در آن استفاده کنید باید تعادل را نیز در نظر داشته باشید و در حین نوشتن به مشتری فکر کنید.
برای نوشتن مطالب خود در پینترست هم بر روی مشتری تمرکز داشته باشید و هم موتور جستجو.

 

۱۷. آلبوم ها را کامل کنید
فقط از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید به هیچ عنوان تصاویر بی کیفیت و سایز خیلی کوچک را در آلبوم های خود به کار نبرید تصاویر میتواند کم باشد ولی بهترین باشد.
آلبوم های خود را به مرور تکمیل کنید و هواداران صفحه خود را عادت دهید که شما را دنبال کنند به یکباره ۵۰ تا تصویر در یک آلبوم قرار ندهید هر روز آلبوم های متعدد خود را با دو یا یک تصویر با کیفیت و در خور توجه به روز کنید.

pinterest app

pinterest app

کلام آخر :
بر اساس آمار موسسه Compete ، تعداد بازدیدکنندگان سایت Pinterest.com در فاصله زمانی یک ماهه یعنی از دسامبر ۲۰۱۶ تا ژانویه ۲۰۱۷ به میزان ۱۵۵ درصد رشد داشته است.
در اپلیکیشن و سایت پینترست شما علاوه بر اینکه می توانید محصولات خود را بفروشید برای سایتتان نیز می توانید بکلینک و بازدیدکننده به دست آورید لذا از بهترین شبکه های اجتماعی برای SEO می باشد.
با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : سئو , شبکه اجتماعی

تعداد بازدید : 2681 نمایش


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران ، بلوار مرزداران ، نبش ناهید ، ساختمان پارمیس ، طبقه چهارم ، واحد 16

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 572 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 758 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 459058 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران آموزش نرم افزار فلش بررسی Google Local SEO فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS پینترست در استراتژی سئو فیلم آموزشی سی شارپ c#.net طراحی بنر تبلیغاتی برای بازاریابی اینترنتی کد حدیث افزایش کلیک نتایج جستجو Rich Snippets دوره های آموزشی طراحی وب شرق تهران افزایش لایک فیس بوک رایگان کلاس سی شارپ مقدماتی آموزشگاه نصرانسان کد بارش قلب سئو چیست تکنیک های تضمینی White Hat SEO دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ هفت جلسه

پرسش و پاسخ


 1. شراره آمون در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 2. محمد در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 3.  در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. mohammad در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 5. لرنو وب در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. الی در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 7. امیرعلی والت در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 8. امیرعلی والت در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 9. اناهید نصیری در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 10. منیژه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 11. محمد در آموزش نرم افزار فلش

ارتباط با ما


آدرس : تهران ، مرزداران ، نبش ناهید ، ساختمان پارمیس واحد 16

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101