لینک بیلدینگ Link Building SEO

لینک بیلدینگ Link Building SEO

لینک بیلدینگ چیست ؟ لینک سازی هایی را که با هدف بهینه سازی سایت در داخل و خارج از سایتمان انجام می دهیم را فرآیند لینک بیلدینگ سئو می نامیم.
اتفاق و عملیاتی که سبب می شود لینک سایت شما در سایر وب سایتها قرار گیرد را به اصطلاح لینک بیلدینگ می گویند ، در واقع لینک بیلدینگ به فرایندی گفته می شود که با ایجاد شبکه ای از بک لینکها ، باعث افزایش پیج رنک و بالاتر رفتن سایت در نتایج جستجو می گردد.
لینک بیلدینگ معمولا با هدف گذاری روی عبارات یا کلمات کلیدی خاص انجام می گیرد ، موتورهای جستجو هر بک لینک را به عنوان یک رای در نظر می گیرند و هرچه تعداد این آرا بیشتر باشد ارزش وب سایت بالاتر می رود ولی کیفیت از کمیت ارزشمندتر است.
بر اساس تجربیات آموختیم لینک بیلدینگ یک هنر است ، یک هنر یا محصول خلاقیت هنرمندی که با قلم فکر و ذوق خود محتوایی باب میل گوگل و کاربر تولید می نماید.

 

Anchor Text چیست ؟
انکر تکست Anchor text بخشی از متن قابل کلیک است که به عنوان یک هایپر لینک به صفحه وب دیگر و یا به سند دیگر اشاره می کند ، به عبارت دیگر متن هایی که به مکان یا سند دیگر در وب لینک شده که به آن لینک متنی گفته می شود.
یک انکر تکست را می توانید با استفاده از تگ a کد HTML ایجاد کنید.
همانطور که بکلینک ها در فاکتور رتبه بندی سئو مهم هستند انکر تکست هم نقش مهمی را ایفا می کند ، بنابراین یکی از مهمترین جنبه های بک لینک ، انکر تکست است ، اضافه شدن آنها می توانند به نفع موتورهای جستجو ‌باشد به طوری که می توانند تعیین کنند لینک داده شده به صفحه در مورد چیست.
ممکن است لینک های انکر لینک های داخلی باشد ، یعنی لینک به صفحه دیگر وبسایت شما شود و یا خارجی باشد که به وبسایت های دیگری لینک داده شود ، با این حال ، برای بهره مند شدن از آنها ، لینک های انکر تکست باید مرتبط به محتوایی باشد که ایجاد شده است.
یکی دیگر از دلایل مهم استفاده از انکر تکست این است که گوگل از لینک ها در وبسایت‌هایی با اعتبار بالا به عنوان شاخص ارزش گذاری استفاده می کند و به نظر می رسد در سایت های لینک داده شده چگونگی قابلیت اعتماد سایت شما را ارزیابی می کند ، به این دلیل باید لینک به سایتهای با اعتبار دومین بالا دهید و سعی کنید بکلینکهایی از منابع معتبر نیز جذب کنید.

 

چگونگی کمک انکر تکست ها در بهبود رتبه بندی سایت :
ایجاد انکر تکست مرتبط با محتوا عنصر بسیار مهمی در بهینه سازی می باشد.
انکر تکست ها دارای بسیاری از مزایای مستقیم و غیر مستقیم مرتبط با سئو هستند.
به خوبی ثابت شده است که جستجوی کلمه کلیدی و بهینه سازی داخلی سایت on page مهم برای هر تولید محتوایی است.
زمانی که مقاله ای می نویسید سعی کنید کلمات کلید خاصی را مورد هدف قرار دهید.
همچنین انواع مختلف انکر تکست وجود دارد و به کار بردن یک طیف متنوع از آن مهم است.
برای وبسایت خود باید سعی کنید ترکیبی از انواع انکر تکستهای مختلف ایجاد کنید.
یکی از انواع آنها انکر تکست عمومی یا Generic با لینکهایی با عنوان اینجا را کلیک کنید ، اینجا را بخوانید هستند ، اشتباهی که ممکن است انجام شود استفاده از این نوع انکر تکست است یعنی لینک دادن به مقالات قدیمی با این متن مانند اینجا را بخوانید و یا برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید می باشد که ارزش فنی زیادی برای موتورهای جستجو ندارد ، در گذشته استفاده از این انکر تکست ها رایج بود اما با تغییر قوانین الگوریتم گوگل استفاده از این لینکها می تواند باعث جریمه شدن سایت شود ، به جای آن از انکر تکست partial match استفاده کنید که کلمات کلیدی شما بخشی از این انکر تکست می‌باشد.
از انواع دیگر انکر تکست هایی که مفید و ایمن هستند انکر تکست naked و انکر تکست branded میباشد ، انکر تکست naked بدون کلمه کلیدی خاص در متن و از URL سایت به عنوان متن لینک استفاده می شود مانند اینکه مدارتو را به Www.Madareto.Com لینک دهیم و انکر تکست branded یا انکر تکست نام تجاری ، در آن سایتها از نام تجاری خود در انکر تکست لینکها استفاده می کنند به عبارت دیگر برخی از وبسایتها با نام خود بک لینک گرفته‌ اند مثلا اگر در همین جا به مدارتو لینک داده شود یک بک لینک با انکر تکست branded ایجاد شده است.
بنابراین باید بر ساختن لینک ها با استفاده از محتوای با کیفیت و طیف متنوعی از انکر تکست ها تمرکز کنیم که این کار کمک خواهد کرد لینکها بهینه شده و جریمه شدن سایت را توسط گوگل غیر ممکن می کند.
به طور کلی با بهینه سازی موضوعات انکر تکست خود نه تنها می توانیم کمک به خوانندگان سایت خود کنیم بلکه کمک میکنیم تا ربات های موتور جستجو محتوای سایت را بهتر درک کنند.

 

بکلینک چیست و در سئو چه مزایایی دارد ؟
بک لینک ها لینکهای ورودی به یک صفحه وب هستند ، در واقع به پیوندهایی گفته می شود که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شود.
بکلینکها اثرات زیادی در برتری یک وبسایت در نتایج موتور جستجو دارد به این دلیل که آنها بسیار مفید برای بهبود رتبه بندی وبسایت هستند.
یک صفحه با داشتن بک لینک های زیاد دارای رتبه بالاتری در همه موتورهای جستجوی اصلی از جمله گوگل میباشد.
موتورهای جستجو رتبه بندی را با استفاده از فاکتورهای متعدد برای نمایش نتایج جستجو محاسبه میکنند.
بکلینکها باید طبیعی باشند این بدان معناست که نباید از روشهای مصنوعی برای ایجاد بکلینک برای وبسایت خود استفاده کنید.
کیفیت لینکها به مراتب مهمتر از کمیت آنهاست به عنوان مثال وبسایت A یک سایت رستورانی است و لینکهایی از وبسایت B که درباره بررسی مواد غذایی است میگیرد بنابراین میتواند بکلینکهای باارزش ، طبیعی و مرتبط وبسایت A به دست آورد.
با توجه به اهمیت بکلینکها شیوه های بسیار بدی وجود دارد که توسط صاحبان وبسایت برای به دست آوردن دنبال می شود برخی از این روشهای بد شامل : خرید بکلینک ، شبکه های تبادل لینک ، فروش بکلینکها می باشند ، بیشتر این روش ها توسط موتورهای جستجو توصیه نمی شوند ، آنها به طور معمول ایندکس نشده و وبسایت به خاطر استفاده از این روش ها جریمه خواهد شد.
لینکهای موجود در سایت برای موتورهای جستجو دو هدف دارند در واقع‬ آنها به موتورهای جستجو کمک‬ میکنند که راه خود را در سا‫یت شما پیدا کنند ولی ‬‬اگر حاوی اطلاعات مناسبی باشند به موتورهای جستجو در مورد مرجع نیز میگویند.
در اوایل گوگل ،‬ BackRub نام داشت ،‬‬ این سیستم نامش را از آن‬ گرفته و backlinks‬ لینک پشتی نام دارد.
بک لینک به‬‬ لینکهایی گفته می شود که یک سایت را به سایت دیگری ارجاع میدهد ،‬ علت این است که اصل پشت‬ گوگل این بود که سیستم‬ تنها متن موجود در صفحه را‬ ایندکس نمیکند بلکه موضوع آن را هم تشخیص میدهد ،‬ یکی از چیزهایی که گوگل بررسی‬‬ میکند متن عطفی است‬ که همان کلیدواژه های موجود در لینک است.‬

 

مزایای بکلینک در سئو :
بکلینکهایی با کیفیت بالا بخش اصلی الگوریتم گوگل هستند و آنها می توانند فاکتور تصمیم گیری باشند که یک وبسایت را به بالاترین نتایج جستجو هل دهند.
در حالی که لینک بیلدینگ تنها برای اهداف بهینه سازی موتور جستجو به کار برده می‌شود آنها به چند دلیل دیگر مفید هستند.
موتورهای جستجو کیفیت بکلینکها را در زمان ایندکس کردن و رتبه بندی یک وبسایت در نظر می گیرند.
یک وبسایت بسیار محبوب بسیار مرتبط با کلمه کلیدی آن جستجو می شود و به طور کلی قابل اعتماد و اطمینان است ، بنابراین لینکهای ارائه شده توسط سایت به طور قطعی توسط بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو مشاهده خواهند شد.
ایجاد اعتبار برای برند شما : گرفتن لینک از سایت های محبوب ، مهم برای سئو است ، همچنین آنها کمک به ایجاد اعتبار برند شما می کنند ، به نظر می رسد این لینکها به عنوان نشانه خوبی هستند که اطلاعات مفیدی را برای وبسایت ارائه می کنند و بازدیدکنندگان آن را می توانند به عنوان نشانه ای ببینند که نام تجاری شما یکی از محبوب ترین هاست ، بنابراین لینکهایی با کیفیت بالا از وبسایتهای مشهور اثرات زیادی را بر سئوی شما دارد ، همچنین آنها کمک خواهند که منبعی از اطلاعات ارائه شوند و می تواند حتی نتیجه آن در لینک دادن به محتوای شما شود و بنابراین شما لینک های طبیعی می دهید که گوگل دوست دارد.
ایجاد ترافیک ارجاعی Referral Traffic به طور خودکار : همه منشا ترافیک یک وبسایت از جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و دیگر موتورهای جستجو نیست ، ترافیک ارجاعی هم درصد زیادی از ترافیک را ایجاد میکند بدین معنی که افراد با کلیک بر روی لینکهای درون محتوا و مطالب مرتبط لینک شده وارد سایت شما می شوند.
دایرکتوری بلند مدت و منابع لینک ها : اینترنت یک منبع بزرگی از اطلاعات است که مداوم در حال بروزرسانی است و همیشه دسترسی به اطلاعات از طریق آن وجود دارد ، اگر شما لینکهایی با کیفیت بالا از دایرکتوری های معتبر و دیگر منابع وبسایت بگیرید میتواند کمک به هدایت ترافیک به وبسایت خود برای سالهای آینده شوید.
ایجاد ارتباطات جدید : هنگامی که شخصی محتوای خوب شما را می خواند و میبیند یک بکلینک به منبع یا تولید کننده داده شده یک فرصت بسیار خوبی است که آنها روی لینک برای یادگیری بیشتر در مطلب خوانده شده توسط آنها کلیک خواهند کرد ، این می تواند منجر شود که فرد به خبرنامه یا قابلیت های دیگر بخش های مختلف وبسایت شما بپیوندد ، آنها ممکن است متصل شوند و پروفایل رسانه های اجتماعی شما را دنبال کنند و یا ممکن است وبلاگ شما را بخوانند و سپس آن را به اشتراک بگذارند.
قرار گرفتن در معرض نام تجاری و به رسمیت شناختن : هنگامی که کسی محتوای آنلاین را میخواند می تواند به سرعت لینکهای قابل مشاهده درون محتوا را شناسایی کند ، یک مشتری می بیند نام برند شما در تمام محتوای معتبر لینک شده آنها شروع به برقراری ارتباط با شرکت شما با موضوع خاصی که در آن نام برند شما لینک شده می کنند.

 

ساخت بک لینک :
وضعیت ایده آل زمانی است که‬ کلیدواژه ها و لینکها با کلیدواژه های‬ صفحه مرجع تطابق داشته باشد‬.

 

چگونه بک لینک رایگان دریافت کنیم ؟
باید فعالیت و محتوایی داشته باشید تا کاربران با میل خود بدون دریافت هزینه ای لینک شما را منتشر کنند اما باید حتما یکی از صفحات وب سایت شما برای آن ها ارزشمند باشد مانند خبری مفید ، مقاله ای کاربردی.
به عنوان مثال : قراردادن مقالات و اخبار مفید و ارزشمند ، طراحی ابزار و امکانات کاربردی مانند ابزار جستجوی دامنه ، اختلاف وزن و قد ، ارائه خدمات سودمند ترجمه ، مشاوره و آموزش آنلاین باعث افزایش تعداد بک لینکهای رایگان می شود.
در صورتیکه وب سایت شما به سایر کاربران کمک کند و نیازهای آنها را براورده کند ، بسیاری از آنها نیز با قراردادن لینک سایت شما در سایت ها و پیج های خود باعث افزایش اعتبار برند شما در اینترنت می شوند ، در نظر داشته باشید که تولید محتوای مناسب و مفید برای کاربران باعث خواهد شد که افراد بیشتری به وب سایت شما علاقمند شوند و همین موضوع باعث می شود که لینک های بیرونی بیشتری به سایت شما ارجاع داده شود ، بنابراین تولید محتوا یکی از اصول مهم ایجاد لینک در سئو هست.

 

لینک بیلدینگ خارجی :
لینک بیلدینگ خارجی با کیفیت محبوبیت کلی‬ را در چشم موتورهای جستجو ارتقا می دهد
‬لینکها به شکلهای‬ مختلفی به وجود آمده و‬ می توانند عملکردهای متفاوتی داشته باشند ،‬ اول اینکه برخی از آنها آسان هستند.
یک راه رایج برای لینک بیلدینگ قرار دادن وب سایت‬ یا کسب و کارتان در دایرکتورهای وب مختلف است‬ ولی به یاد داشته باشید که شما باید نسبت به‬ دایرکتوری که در آن قرار میگیرید بسیار دقت کنید.
شما هرگز بر تبلیغهایی که نوشته اند‬ قرار دادن وب سایت شما در هزار موتور جستجو و دایرکتوری با یک دلار کلیک نکنید ، دایرکتورهای اسپم گذاری بسیاری وجود دارند‬ و کمتر موردی از آنها ارزش اعتماد را دارند.
یک اصلی که باید پیروی کنید‬ این است که باید ببینید که دایرکتوری‬ فرایند ویراستاری را پیروی میکند یا‬ اینکه سایتهای مرتبط و معتمد را میپذیرد.
اگر دایرکتوری بخواهد لینکی را بدون بررسی منتشر سازد‬ احتمالا یک دایرکتوری قابل اعتماد به شمار‬ نمی رود.
دایرکتوری Dmoz جای خوبی برای شروع کار‬ است و اگر شما یک کسب و کار محلی‫ را هدایت می کنید‬ شما میتوانید اطلاعات را در موتورهای جستجو‬ و دایرکتورهای محلی مختلفی قرار دهید.‬
اگر شما از یک دایرکتوری که مختص‬ صنعت خاصی هستند و سرویسهایی را لیست کرده اند که‬ قابل اعتماد و منحصر به بازار‬ شما هستند میتوانید به مرحله ی بعد بروید‬.
راه دیگری که برای لینک بیلدینگ خارجی وجود دارد این است که‬ وب سایت های دیگر را ترقیب به لینک کردن محتوایتان کنید‬ و عامل کلیدی اینکار به این‬ صورت است که محتوای کیفی که‬ مردم میخواهند به آن لینک کنند را داشته باشید.
ارتباطات اجتماعی خود را افزایش دهید تا محتوای شما اشتراک یابد و کار را در اینجا به‫ پایان نبرید و‬ وب سایتهایی دیگر که مخاطبین مشابهی دارند را پیدا کنید.
برای نمونه ممکن است پروفسوری در‬ دانشگاهی درحال انجام مطالعه ای در حیطه ی شما باشد‬ و وبلاگهای خود را در مورد‬ مبحثی که مرتبط به کار شماست را منتشر سازد ،‬ با آن پروفسور ارتباط برقرار کنید‬ و به او بگویید که‬ شما خوانندگانی دارید که به نظرشان جالب و مفید است‬ تا لینکهای معتبر و معتمدی پیدا کنید‬ و در کنار بدست آوردن لینکهایی از وب سایتهای دیگر‬ باید لینکهای از به اشتراک گزاری اجتماعی نیز بدست آورید‬‬‬‬.

 

لینک بیلدینگ داخلی :
به دست آوردن لینکهایی به سمت شما‬ از مردم و وب سایت ها که کنترل ‫بر آن ندارید لازم است‬ ولی دشوار نیز می باشد ، ولی لینکهایی‬ که بر آنها کنترل دارید را فراموش نکنید.
تعیین چگونگی لینک کردن به صفحات هم برای سایت‬ و هم برای موتورهای جستجو اهمیت بسیاری دارد‬.
لینک بیلدینگ داخلی به موتورهای جستجو‬ کمک میکند تا ساختار وب سایت شما را درک کند‬ و همچنین اهمیت هر صفحه‬ سایت شما را نیز بسنجد و نتیجه لازم را در سئو سایت شما به همراه بیاورد.‬
کلمات کلیدی اهمیت زیادی دارند لینکهای داخلی ، یعنی لینکهای درون وب سایت شما نیز اهمیت بالایی دارد البته اکثر این اهمیت در مورد لینکهای‬ سایت دیگری است که به سایت شما اشاره میکند‬ ولی به یاد داشته باشید که لینکهای درونی صفحات شما‬ اگر به خوبی کلید واژه گزاری‬ شده باشند میتوانند تاثیر خوبی بر نتیجه جستجوها بگذارند چون کلید واژه ها توضیحی از صفحات‬ مرجع به موتورهای جستجو ارائه میدهند.

 

تقسیمات لینک بیلدینگ داخلی :
‬ما می توانیم لینک بیلدینگ داخلی را به دو دسته تقسیم کنیم : دسته اول : لینکهای مسیردهی و دسته دوم : لینکهای متنی‬.
لینکهای مسیر دهی لینکهایی هستند که‬ در بالا ، طرفین و پایین صفحات وب قرار می گیرند‬ و شما میتوانید انها را به‬ عنوان نظام سایت خود در نظر بگیرید.‬
لینکهای مسیردهی در تمامی صفحات سایت نمایش می یابند و‬ آنها برای راهنمایی کاربران در هنگام‬ کلیک بر سایت و پیدا کردن موضوع مور‫د نظر استفاده می شوند‬.
موتورهای جستجو لینکهای مسیردهی را برای‬ تعیین سلسله مراتب صفحه تحلیل می کنند‬ و از صفحه خانگی نشات می گیرند‬ و آنها قادر به دیدن‬ چگونگی سازمان بخشی محتوا هستند و‬ سطحی بودن و عمیق بودن ساختار را تعیین می کنند‬.
خارج از نظام مسیردهی وب سایت ،‬ لینک های متنی وجود دارند که‬ این لینکها در محتوای هر صفحه‬ هستند که به صفحه دیگری از سایت اشاره می کند‬ و مانند لینکهای خارجی ، انها می توانند‬ برای زمانی که محتوای صفحه‬ به محتوای صفحه ی دیگر ارجاع می دهد بسیار مفید باشند‬.
لینکهای متنی به کاربران کمک می کند‬ تا به اطلاعات مرتبط دیگر ارجاع یابند‬ و آنها به موتورهای جستجو نیز کمک می کنند به این شکل که ‬موتورهای جستجو میتوانند متن عطفی لینک داخلی را بررسی کنند‬ تا محتوای صفحه ای که به‬ آن لینک شده است را دریابند و لینکهای داخلی‬ به موتورهای جستجو کمک میکنند تا‬ ارتباط موضوعی صفحه ، اهمیت صفحه‬ و کمیت لینکهای درونی اشاره کننده را دریابد.‬
وقتی که شما وب سایت خود‬ را طراحی می نمایید ، بر روی آن و المانهای مسیردهی‬ که در صفحات قرار میدهید زمان بگذارید‬ و وقتی که شما محتوایی را‫ می نویسید ، مطمئن شوید‬ که از لینک بیلدینگ به صفحات دیگر سایت‬ در لینکهای متنی که برای متن‬ عطفی مناسب است زمان بگذارید‬ زیرا به این صورت هم برای کاربران‬ و هم موتورهای جستجو مفید خواهد بود‬‬‬‬ و تاثیر فوق العاده ای در سئو و بهینه سازی سایت شما خواهد داشت.

 

رد لینک :
در گوگل وبمستر تولز لینک های خارجی ثبت می گردند ، بسیاری از افراد مطمئن نیستند که باید رد کنند یا نه ، ابزار رد disavow tool می تواند در این زمینه به شما کمک کند.
ابزار رد معین می کند که آیا شما نیاز به بازبینی و پاکسازی لینک های مورد نظر دارید یا کافیست تنها آن ها را رد کنید ، دانستن اینکه رد کردن لینکی می تواند برای شما مفید یا مضر باشد مهم است.

 

لینک nofollow :
با وجود اینکه لینک های غیر مستقیم nofollow در رنکینگ صفحه ی شما موثر است اما همواره گوگل لینک هایی را ارجح می داند که خزنده بتواند آنها را راحتتر پیدا کند.
بنابراین ایجاد لینک مستقیم dofollow به مراتب بهتر است.

لینک بیلدینگ چیست

لینک بیلدینگ چیست

چه چیزی یک لینک را به بکلینک خوب تبدیل می کند ؟
بکلینک گرفتن یعنی اینکه از سایت دیگری به سایت شما لینک داده شود، یکی از موثرترین روش های بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو است ، اما ارزش همه بکلینک ها یکسان نیست بعضی از بکلینک ها هیچ تاثیری بر رتبه بندی ندارند و حتی برخی از بکلینکها بر رتبه بندی تاثیر منفی دارند بنابراین ، باید بر روی ایجاد بکلینکهای خوب و با کیفیت تمرکز کنیم.

 

۱. از یک منبع مرتبط باشد :
یکی از اهداف موتورهای جستجو این است که میان نتایج جستجو ارتباط برقرار کنند ، بنابراین منطقی است اگر برای رتبه بندی نتایج و ارزشیابی بکلینکها ، مرتبط بودن منبع بکلینک مد نظر قرار بگیرد ، مرتبط بودن بکلینک می تواند سطوح مختلفی داشته باشد ، مهم نیست که صفحه خاصی از یک سایت با آن لینک مرتبط باشد یا اینکه کل محتوای سایت با لینک مورد نظر مرتبط باشد ، موتورهای جستجو همه این ارتباطات را در نظر می گیرند.

 

۲. از یک منبع معتبر باشد :
بدیهی است که فقط یک سایت خوب می تواند یک بکلینک خوب ارائه دهد و سایت خوب ، سایتی است که بسیار معتبر باشد ، موتورهای جستجو برای ارزشیابی بکلینک ، لینک گرفتن از سایت های معتبر و قدیمی مانند Wikipedia ، BBC ، The Huffington Post که شکی در معتبر بودن آن ها وجود ندارد و لینک گرفتن از آن ها دشوار است را مدنظر قرار می دهند.

 

۳. ترافیک سایت شما را زیاد کند :
این جنبه از بکلینکها معمولا مورد اغفال قرار می گیرد ، پیش از اینکه موتورهای جستجو ، استفاده از بکلینک را به عنوان یک معیار در الگوریتم های خود در نظر بگیرند ، هدف اصلی بکلینکها این بود که بازدیدکنندگان را به یک وبسایت مرجع مرتبط با موضوع صفحه ، هدایت کنند ، هنوز هم مثل گذشته بازدید کنندگان سایت ها بر روی این لینک ها کلیک می کنند و صرف نظر از اهمیت لینک ها در رتبه بندی ، هنوز هم قرار گرفتن یک لینک در یک صفحه پربازدید سبب ارزشمندی آن لینک می شود زیرا باعث می شود تا وبسایت شما به طور مداوم در معرض دید کاربران هدف قرار بگیرد.

 

۴. از کلمات مرتبط در متن لینک استفاده شده باشد :
اگر متن لینک مورد استفاده با کلماتی که می خواهید رتبه وبسایت خود را در آن ها افزایش دهید مشابه یا حتی یکسان باشد ، کیفیت بکلینک افزایش می یابد ، البته اینکه متن همه لینک های ورودی شما یکسان باشد ، غیرطبیعی به نظر می رسد بنابراین مثلا اگر می خواهید رتبه سایت خود را برای عبارت خرید موبایل افزایش دهید بهتر است علاوه بر اینکه این عبارت را به عنوان متن لینک استفاده می کنید ، عباراتی مانند خرید موبایل هوشمند ، راهنمای خرید موبایل و مشاوره خرید موبایل را نیز به کار ببرید.

 

۵. درون محتوا قرار گرفته باشد :
بکلینک های داخل محتوایی مانند بکلینک هایی که در میان بخشی از محتوای متنی صفحه قرار می گیرند معمولا در مورد مطالب مهمی هستند و این دقیقا همان چیزی است که اهمیت زیادی برای موتورهای جستجو دارد.

 

۶. متقابل نباشد :
تبادل لینک ، در گذشته بسیار مورد سو استفاده قرار گرفته است و همین باعث کاهش ارزشمندی لینک های متقابل شده است البته معدودی لینک متقابل هنوز هم ارزشمند است و استفاده از آن ها مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر به دنبال یک بکلینک با بالاترین کیفیت ممکن هستید ، باید از سایتی باشد که شما به آن سایت لینک نداده باشید.

 

۷. در صفحه ای باشد که لینکهای کمتری داشته باشد :
اعتبار یک صفحه وب ، بین تمام بکلینکهایی که در آن صفحه وجود دارد ، تقسیم می شود ، بنابراین هرچقدر تعداد بکلینکها در یک صفحه کمتر باشد ، کیفیت بکلینک ها بیشتر خواهد بود.

 

توصیه ها و نکاتی در مورد بکلینک Backlink

۱. لینک nofollow، لینکی است که مشخصه rel=nofollow برای آن به کار رفته باشد. این مشخصه این پیام را به گوگل می دهد که در محاسبه اعتبار صفحه مقصد ، این لینک را در نظر نگیرد ، بنابراین اینگونه لینک ها تقریبا فاقد منفعت یا ضرر برای سئو می باشند.
۲. لینک معمولی که مشخصه rel=nofollow را ندارد و گوگل آن را در الگوریتم رتبه بندی خود در نظر می گیرد ، با اهمیت است و در محاسبه اعتبار صفحه مؤثر است.
۳. برای مشاهده فهرست تقریبا کاملی از سایت هایی که به شما لینک داده اند می توانید به حساب کاربری Google Search Console خود وارد شده، سپس به قسمت Search Traffic و پس از آن به قسمت Links to Your Site بروید.
۴. بهتر است در یک بازه زمانی مثلا چند هفته ، لینک های خود را ایجاد کنید به جای اینکه مثلا ۱۰۰ لینک در یک هفته ایجاد کنید و بعد از آن دیگر لینکی نسازید ، زیرا این کار ایجاد لینک های زیاد در بازه زمانی کوتاه این پیام را به گوگل می دهد که شما مشغول لینک سازی غیرعادی هستید.
۵. اگر شما ۱۰لینک معتبر از منابع مرتبط داشته باشید و یکی از رقبای شما ۱۰۰ لینک نامعتبر داشته باشد ، حداقل در مورد بکلینک ، گوگل وبسایت شما را در رتبه بالاتری نسبت به رقیبتان قرار خواهد داد.
۶. در شرایط مساوی ، یک لینک درون متنی یعنی لینکی که در درون بخشی از متن قرار گرفته از لینکی که جدا از متن است مثلا در حاشیه صفحه یا در پانوشت یا در میان فهرستی از لینک ها قرار دارد ، ارزشمندتر است.
۷. وقتی از یک سایت بکلینک گرفتید دیگر زیاد بر روی آن سایت متمرکز نباشید و سعی کنید بکلینک بعدی را از سایت دیگری غیر از سایت هایی که پیش از این از آن ها بکلینک گرفته اید بگیرید.
۸. ممکن است چند هفته طول بکشد تا تاثیر یک بکلینک جدید در رتبه بندی وبسایت شما آشکار شود زیرا ابتدا گوگل باید لینک جدید شما را تشخیص دهد سپس آن را در الگوریتم های خود وارد کند و پس از آن نتایج جستجو را به روز رسانی نماید.
۹. برای دستیابی به اطلاعات گسترده ای در مورد بکلینک های سایت خودتان و سایت های رقیب ، از یک ابزار بررسی بکلینک مانند ahrefs.com استفاده کنید.

link building strategies

link building strategies

لینک های شکسته چه هستند و چرا می توانند به سئو سایت آسیب بزنند ؟
لینک های شکسته لینکهای وب یا URLهایی در وبسایت شما هستند که غیر قابل دسترسی می باشند به عبارت ساده تر URL شکسته در وبسایت هستند که عمل نمیکنند یا باز نمیشوند.
لینکهای شکسته یک جنبه منفی در نظر گرفته می شوند از آنجا که بخشی از یک سایت می شوند و اگر بر طرف نشوند در بلند مدت میتواند به سئو آسیب بزنند.
بازاریابان باید به طور مستمر لینکهای شکسته را بررسی کرده و قبل از اینکه بتوانند این لینکها آسیب بزنند آنها را رفع کنند.
زمانیکه موتور جستجو وبسایت را پیمایش crawl میکند و با یک لینک شکسته مواجه شود پیمایش سایت به بن بست میرسد ، بنابراین موتورهای جستجو دسترسی به سایت را ضعیف محسوب کرده و در نتیجه با گذشت زمان میتواند به سئوی شما آسیب بزند.

 

انواع مختلف Broken Links :
دو نوع لینک شکسته وجود دارد که میتواند بر روی وبسایت وجود داشته باشد اگر هر کدام از این نوع لینکها شکسته شوند ، اثراتی منفی بر دسترسی به وبسایت میگذارند.
لینکهای داخلی : این لینکها از یک صفحه موجود در سایت به صفحات دیگر آن سایت میروند. اینها لینکهایی هستند که شما بیشترین کنترل را بر روی آنها در وبسایت دارید.
لینکهای خارجی : اینها لینکهایی هستند که به وبسایتهای دیگر از جمله وبلاگ ، اینفوگرافیک اشاره شده که باید رجوع به یک مقاله شوند ، به عبارت دیگر با کلیک بر روی این لینکها از وبسایت کنونی خارج و به وبسایت دیگری وارد می‌شوید.
زمانیکه اسپایدر گوگل سعی می‌کند این لینک را به وبسایت دیگر دنبال کند به پایان بن‌بست می رسد.
از آنجایی که خزنده ها spiders لینکهای شکسته شده را تشخیص خواهند داد بنابراین کار خزنده‌های موتور جستجو را دچار اختلال می‌کند ، در نتیجه دسترسی به سایت را ضعیف تشخیص میدهند ، اگر خزنده های موتور جستجو بیش از زمان مشخص بارگذاری صفحه طول بکشد ارور ۴۰۴ می دهند.

link building techniques

link building techniques

تکنیک های بک لینک گرفتن :
بکلینک سازی یک فرایند بسیار مهم برای موفقیت هر وبمستر است.

 

۱. بازاریابی مقاله :
برای مدت زمان طولانی بازاریابی مقاله می تواند یکی از بهترین و موثرترین روشها برای گرفتن بکلینک های مناسب به وبسایت شما باشد.
تنها بازاریابی محتوا را بر روی وبسایتهای مرتبط انجام دهید : برای مثال اگر شما یک شرکت سئو هستید شما باید محتوایی بر روی یک سایت دایرکتوری مقاله ارسال کنید که تنها هدف آن سئو باشد.

 

۲. شبکه های اجتماعی :
یک روش عالی است که میتوانید برای گرفتن بکلینکهای مناسب به وبسایت خود استفاده کنید.
بسیاری از بوکمارکینگ اجتماعی و سایتهای شبکه های اجتماعی دارای رتبه صفحه یا پیج رنک بالا هستند ، این رتبه میتواند به حساب شما جریان یابد ، بنابراین میتوانید بکلینکهای مناسبی با استفاده از بوکمارکینگ اجتماعی و سایتهای شبکه اجتماعی بگیرید ، بسیار مهم است که قدرت این لینکها را دست کم نگیرید و به طور مؤثر از آنها استفاده کنید.
social bookmarking سرویسی آنلاین که اجازه میدهد کاربران ، صفحات اینترنتی و محتوای آنها را برچسب گذاری و اضافه کنند تا کاربران دیگر ببینند.
نمایه های مرتبط در شبکه های اجتماعی عمومی مانند Facebook ، Twitter ، StumbleUpon و سایت های اجتماعی تخصصی برای مثال WAYN برای مسافرت RecipeZaar برای آشپزی stylehive برای مد بسازید ، شبکه ای از دوستان را در این وب سایت ها ایجاد کنید.

 

۳. مطالب مطبوعاتی :
یک روش عالی دیگر برای گرفتن بکلینکهای مناسب برای سایت خود از طریق وبسایتهای مطبوعاتی میباشد که اگر به درستی انجام شود شما میتوانید بکلینکهای مناسب بسیاری از این نوع سایتها بگیرید به این دلیل که آنها در حال تهیه محتوایی به سایتهای کوچکتر بسیاری هستند که به راحتی توسط سایتهای خبری جمع آوری میشوند ، این بدان معنی است که لینکهایی با کیفیت بالا و قرار گرفتن در معرض بیشتر برای شما ایجاد خواهند کرد.
هنگامیکه تلاش میکنید بهترین لینک را از این سایتها بگیرید باید مطمئن شوید دارای سایتی با عنوان مهم و جذاب هستید تا آگهی رایگان و اخبار شما مورد توجه قرار گیرد.
همچنین مطمئن شوید که یک لینک به وبسایت خود در داخل محتوای خود دارید به این دلیل که در برابر افرادی که محتوای شما را می دزدند مبارزه خواهد کرد.

 

۴. تبادل لینک :
شما در سایت من لینک می گذارید‬ و من در سایت شما ، ممکن است این روش یکی از قدیمیترین شیوه ها باشد اما هنوز این شیوه عمل می کند.
لینک گذاری تقابلی reciprocal linking ، یک تکنیک مهم لینک‬ گزاری برای سئو در گذشته است و‬ بسیاری از افراد از آن استفاده‬ می کردند.
هنگامیکه شما تلاش می کنید بکلینکهای مناسبی از طریق تبادل لینک بگیرید بسیار مهم است که یک وبسایت جداگانه داشته باشید تا در آن لینکهای افراد دیگر را بگذارید به این دلیل که شما نمیخواهید از طریق موتورهای جستجو جریمه شوید ، دقت کنید که تبادل لینک های دو طرفه از طریق موتورهای جستجو قابل شناسایی است و سایت هایی که به تعداد زیاد اقدام به چنین کاری می کنند را جریمه می کنند.
هنوز این روش راه های نوینی دارد که درحال استفاده هستیم مانند تبادل لینک سه طرفه یا تبادل با همکاران.

 

۵. سایتهای اشتراک گذاری اسناد Document :
از طریق ارسال مقاله خود و کتابهای الکترونیکی به وبسایتهای اشتراک گذارنده اسناد می باشد.
شما میتوانید این کار با گردآوری پستهای وبلاگ خود به صورت فایلهایPDF و آپلود آنها به وبسایتهای اشتراک گذاری انجام دهید.
بسیاری از مردم میترسند از این روش استفاده کنند اما این روش به شما بکلینکهایی با کیفیت بالا میدهد به این دلیل که بسیاری از این سایتها مورد اعتماد گوگل هستند همچنین بیشتر این سایتها do-follow هستند.
مقاله هایی را بر روی دیگر وبلاگ ها ، مجله های الکترونیکی ، سایت های اطلاعاتی ، سایت های رسانه ای و حتی بانک های مقاله منتشر کنید ، می توانید از طریق جستجوی گوگل سایت هایی را برای ارسال مقاله خود بیابید ، برای مثال : عنوان ارسال مقاله تجاری که حدود یک میلیون نتیجه در گوگل خواهد داشت.

 

۶. نوشتن پست مهمان Guest Blogging :
پست مهمان یکی از روشهای دیگری است که لینکهای یک طرفه مناسبی به وبسایت شما ایجاد میکند.
این معامله ای دو سر برد‫ است ، هم انها محتوایی‬ خواهند داشت که به سایت و کاربرانشان کمک می کند و‬ در عوض لینکهایی از سایتتان در‬ محتوای تولیدی شما در سایتشان قرار می گیرد.
برخلاف بازاریابی محتوا ، ساخت بکلینک از طریق پست مهمان دارای کیفیت و اعتبار بالاست در این پست مهمان علاوه بر اینکه میتوانید با کلمات و عبارات کلیدی خود بازی کنید میتوانید از لینک بیلدینگ هم بهره ببرید.
بسیاری از وبلاگها همچنین دارای رنک صفحه بالا هستند و مقاله شما میتواند بر روی صفحه اصلی آنها برای مدتی باقی بماند. اگر یک مقاله خوب بنویسید میتوانید شما حتی افراد بیشتری را به لینک دادن به آن جذب کنید ، این به معنای اعتبار بیشتر است که به وبسایت شما انتقال می‌یابد.

 

۷. نظرات گذاشتن Commenting :
کامنت گذاشتن وبلاگ برای ساخت بکلینک عمل میکند به خصوص نظر گزاشتن روی سایت های وبلاگی مانند وردپرس یا بلاگفا یا جوملا ، بنابراین با استفاده از این روش میتوانید به نفع خود توسط نوشتن نظرات ارزشمند استفاده کنید.

 

۸. خبرنامه ایمیلی :
یک خبرنامه منظم را منتشر کنید و محتوای وب سایتتان را از نو استفاده کنید ، افراد را ترغیب کنید تا درخواست لینک بدهند ، اگر از این خبرنامه خوشتان آمد ، می توانید لینک ثابتی به نسخه دائمی آن ایجاد کنید URL را وارد نمایید.

 

۹. اسکریپت سرگرمی :
ابزاری منعطف ایجاد کنید ، یکی از ابزارهای مورد علاقه من بازی طول عمر بود ، در این بازی شما حدود ۲۰ سوال را جواب می دادید و پس از آن پیش بینی می کرد که در چه سنی از دنیا می روید ، نمی شد مقاومت کرد ، هنوز به یاد دارم که مرگ من را در سن ۶۸ سالگی پیش بینی کرد ، این امتحان را یک شرکت بیمه منتشر کرد ، آیا تلاش شان این بود که بیمه عمری به من بفروشند ؟ اندکی خلاقیت درباره این ابزارها مفید خواهد بود یک برنامه نویس خوب چنین ابزاری را در عرض چند ساعت خواهد نوشت.

 

۱۰. نقل قول :
به منبعی برای نقل قول ها تبدیل شوید ، برای رسانه ها نقل هایی زمان مند ، مفید و صریح ارائه کنید. کم کم شناخته شده می شوید و بعد می بینید که ژورنالیست ها به دنبال شما می آیند. برای خدماتی چون PR Leads (ماهی ۹۹ دلار) عضو شوید که شما را در دسترس ژورنالیست هایی که به متخصصان نقل قول می باشند ، می گذارد.

 

۱۱. دایرکتوری :
دایرکتوری سایت هایی هستند که سایت های دیگر را با دسته بندی های مختلفی معرفی می کنند مانند سایت پیوندها Peyvandha.ir که دایرکتوری ایرانی هست.
داوطلبانه ویرایشگر چند سایت دایرکتوری شوید ، شما شانس این را خواهید داشت که وب سایت خود را نقد کنید و فرصت شناخته شدن بیشتر را برای بازارتان فراهم آورید. چنین چیزی به طور قطع به فرصت های لینک دهی بیشتری ختم می شود. به دایرکتوری های مختلفی سر بزنید ، مانند DMOZ ، Joe Ant ، Skaffe و Web Beacon.

 

۱۲. خرید لینک :
این که به سایتهای معروف پول دهید لینک سایت شما را میان محتوا خود قرار دهند از دیرباز رایج بوده است ، من به شما خرید لینک را توصیه نمیکنم ولی‬ فکر میکنم باید عملکرد آن را‫ درک کنید.
گوگل با در نظر گرفتن مجازاتی‬ این گونه خرید و فروش لینکها‫ را کم کرده اند به عبارت دیگر موتورهای جستجو دو کار انجام دادند ،‬ آنها هم به خرید لینک‬ پاداش دادند و هم آنها را مجازات کردند.
هر چه باشد کسی فقط محض‬ سرگرمی لینک ها را خریداری نمیکند.‬ انها لینکها را به خاطر فایده شان میخرند‬ و حتی امروزه هم اگر محتاط باشید فایده دارند.‬
بنابراین اگر شما ویجتهایی میفروشید و‬ در کسب و کار سئو تازه واردید‬ متوجه میشوید که رقبای شما رتبه ی‬ بالاتری در موتورهای جستجو دارند ‬، چون لینکها را خریداری می کنند.‬

 

۱۳. محتوای آموزشی :
روش دیگری برای تولید محتوای با‬ کیفیت آموزشی وجود دارد و آن‬ پست کردن آن در وب سایت‬ برای بدست آوردن لینک است.‬
وب سایتهای بسیاری وجود دارند که هدف اصلی آنها‬ ارتقای وضعیت آموزشی صنعتی و‬ هدایت کاربران به محتوای اطلاع رسانی می باشد.
با ساخت محتوای اطلاع رسانی که‬ بتواند شکاف ها را پر کند‬ یا با ساخت رابطه ای بین‬ سایتها برای پیدا کردن محتوای مورد نیاز‬ شما ، شبکه ای از افراد و‫ صفحه ها که از لینک شما‬ راضی هستند را پیدا میکنید.‬
این یک وضعیت دو سر برد است که سایت ثالث‬ از هدایت خوانندگان به محتوایی معتبر بهره میبرد و‬ همچنین از قرار گیری لینکها در‬ سایتی معتبر و مرتبط بهره میبرید.

 

۱۴. لینک های طبیعی :
تمرکز بر لینکهای طبیعی از محتوا‌های ارزشمند ، محتوا بی ارزشی که مربوط به مدتها قبل است نیازی به عقب گرد ندارد ، تمرکز اصلی را باید روی محتوا تازه تر و به روز گذاشت تا مثل ویروس همه جا پخش شود و شما از آن سود نمایید.

 

۱۵. مسیریابی سایت Site Navigation :
کاربرد صفحه ای از سایت را می بیند که یک محصول ما درونش هست ، این محصول دارای یک دسته هست و آن دسته دارای یک گروه هست ، ما باید مسیر را برای کاربر مشخص کنیم تا کاربر بتواند دروس سایت ما بچرخد و صفحه های دسته بندی های سایت ما را ببیند و وارد هر محصولی شد مشخص باشد چه مسیری از صفحه نخست تا گروه تا محصول هست.
قراردادن مسیریابی در سایت به تجربه کاربری UX سایت نیز کمک خواهد نمود تا کاربر و موتورهای جستجو بهتر سایت شما را تجربه نمایند.

 

فرصت های لینک بیلدینگ :
مثالی می زنم ، فرض کنید‬ که ما می خواهیم فرصتهای ساخت لینک جدیدی برای‬ عبارت طراحی سایت پیدا کنیم.‬
در گام اول باید به گوگل‬ رفته و آن عبارت را جستجو نمایید‬ نتایج برتر به خاطر بهینه سازی‬ که انجام داده اند در رتبه بالا قرار میگیرند‬ ولی علت دیگر رنک گیری خوب آنها به خاطر‬ لینکهای خوبی است که به آن اشاره کرده اند.‬
ما میخواهیم بفهمیم که چه کسی‬ به آن صفحات لینک کرده است‬ و تعیین کنیم که چطور آن لینکها‫ را به دست آورده است و یک‬ استراتژی لینک بیلدینگ برای تقلید تلاشهای آن بسازیم‬.
یکی از ابزارهایی که میتوانیم برای ‫اینکار استفاده کنیم سایت‬ Open Site Explorer می باشد‬.
موضوعی که باید به یاد داشته‫ باشید این است که از لینکهای‬ با کیفیت و قوی در سایتتان استفاده نمایید‬ بنابراین بر لینکهای برگشتی تمرکز کنید‬ که اعتبار یا دامین معتبری داشته باشد.
باید حواستان به فرصتهای مختلفی که در لیستها دارید باشد‬ و شما میتوانید در آن دایرکتوری‬ های دیگری را پیدا کنید تا‬ سایت خود را در آن قرار دهید.‬
شما باید سایت خود را در‬ دایرکتوریهای با کیفیتی قرار دهید‬ ولی احتمال این وجود دارد که‬ برخی را نادیده بگیرید و‬ این تحلیل به شما کمک میکند‫ تا دایرکتوریهایی که رقبای‬ شما پیدا کرده اند را پیدا کنید‬ تا از آن کمک بگیرید.

 

کلام آخر :
تمامی لینکها برابر نیستند.
در نهایت هدف اصلی لینکها را فراموش نکنید‬ لینکها به بازدید کننده ها کمک‬ میکند تا وب سایتتان را پیدا کنند که به معنای ترافیک بیشتر است‬.
به هر حال همه این ها را گفتم تا شما بدانید که لینک مثل حق می باشد لینک دادنی نیست ، بلکه لینک گرفتنی است.
با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : آموزش سئو , سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 2604 نمایش

محمدیان

۱۳۹۸/۱۰/۱۹ ساعت ۱۸:۴۲

تلفن : 09199995555

ایمیل : jo_ansary@yahoo.com

ببخشین یه سوال داشتم که خیلی به این مطلب ارتباط نداره اما هرچی گشتم تو اینترنت چیزی در موردش نبود. تا چند وقت پیش کنسول گوگل همه بک لینک های از قبل ثبت شده برای سایتم رو نمایش می داد اما یکدفعه همه رو از لیست پاک کرد و الان تنها چند مورد باقی مونده. در حالیکه بک لینک ها از سایت های معتبر و باارزش هستند و همچنان هم در سایت های لینک دهنده وجود دارند. به نظر شما مشکل چیه؟


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 682 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 665 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 637493 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران افزایش لایک فیس بوک رایگان سئو چیست فاکتورهای On Page SEO افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان طراحی لندینگ پیج Landing Page دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ هفت جلسه کد بارش قلب تکنیک های تضمینی White Hat SEO انواع Meta Tags SEO فیلم آموزشی سی شارپ c#.net ترفند تکنیک های Black Hat SEO رنگ طراحی وبسایت با الهام از طبیعت افزایش SEO با نرخ کلیک CTR بهینه سازی تصاویر وبسایت کد حدیث

پرسش و پاسخ


 1. مجتبی یونسی در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 2. زهرا موحد در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 3. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 5. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 10. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 11. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101