کلمات کلیدی مناسب SEO Keywords

کلمات کلیدی مناسب SEO Keywords

کلمه کلیدی خلاصه ای از افکار‬ مردم است که شخص با نوشتن keyword در موتور جستجو به منبع بزرگی از اطلاعات مورد نیازش می رسد ، یک متخصص SEO با شناسایی همین کلمات کلیدی که توسط اکثریت کاربران در موضوعات خاص جستجو می شود باید برای سایت بازدید و مشتری به دست آورد.
کلمات کلیدی خلاصه ای‬‬‫ از فکر مردم هستند.
در عصر موتورهای جستجو‬ رفتار ما به شکل قابل توجه تغییر کرده است ، چون‬ پاسخ ها در مقابل انگشتان دست ما قرار دارد.‬
کلمات کلیدی چیست ؟ کلیدواژه ها خلاصه ای از افکار‬ مردم است که بر کیبورد پیاده می شود ، ‬۹۱% افراد بالغ هر روزه‬ برای پیدا کردن اطلاعات جستجو می کنند ،‬ وقتی که ما اعمال مردم بر اینترنت را بررسی میکنیم‬ میبینیم که اولین کاری که هر فرد انجام میدهد‬ استفاده از موتور جستجو به عنوان‬ دروازه ای برای پیدا کردن اطلاعات‬ مورد نیاز روزانه اش می باشد‬.
موتورهای جستجو برای تحقیقات تبدیل به عمل روزمره ی ما شده اند‬‬‬ ‫چه برای جستجوی یک محصول ، یا مسافرت یا حتی‬ مدرسه ، موتورهای جستجو اولین جایی است‬ که باید به آن سر بزنید‬‬‬ ‫ولی در نهایت ، وقتی که ما‬ میخواهیم در مورد هر یک‬ از اینها جستجو کنیم برای استفاده از‬ کمترین تعداد واژه از عبارت های بهینه استفاده میکنیم‬ تا به بیشترین مقدار اطلاعات دست یابیم‬ و به این صورت ما باید‬ بیاموزیم که چه کلیدواژه هایی ،‬ عبارتهایی که مردم استفاده می کنند را‬ منطبق میسازد تا به پاسخ مورد نظرشان ایشان را برسانیم‬.
ما میخواهیم اطلاعات ، محصولات و هدفی که به دنبالش هستند را‬ بر اساس اطلاعات محدودی که با تایپ در باکس جستجو‬ در اختیارمان میگذارند برآورده کنیم.

 

چگونه کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنیم ؟

انتخاب کلمات کلیدی چه به صورت تک کلمه باشد و چه به صورت عبارت های چند کلمه ای یک مسئله حیاتی و مهم در بهبود رتبه بندی هر وبسایتی است.
انتخاب درست کلمات کلیدی در کنار سایر اقدامات برای بهینه سازی وبسایت می تواند در مدت زمانی معقول ، بازدید کنندگان و مخاطبان هدف را به سایت شما هدایت کند.
از سوی دیگر اگر سایر اقدامات بهینه سازی سایت را انجام داده باشید ، اما کلمات کلیدی را به درستی انتخاب نکرده باشید ، وبسایت شما هیچ گاه موفق نخواهد شد ، در این صورت بازدیدکنندگان اندکی خواهید داشت و همان تعداد اندک هم ممکن است هیچ خریدی از شما انجام ندهند.

 

درک ویژگی های کلمه کلیدی :

مقدار اطلاعات زیادی در مورد کلمه کلیدی تایپ شده توسط مردم در موتورهای جستجو‬ در دسترس ما وجود دارد و ارزیابی مشخصه های‬ مختلف کلمه کلیدی پیش از تصمیم گیری در موردش‬ برای استراتژی سئو از اهمیت بالایی برخوردار است‬.

 

ویژگی های اصلی کلمه کلیدی :
حالا سوال این است که برای انتخاب درست کلمات کلیدی چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم ؟
برای انتخاب کلمات کلیدی باید چهار‬ چیز را در نظر بگیرید :‬ مرتبط بودن ، تصمیم بازدید کننده هدف ، حجم جستجو و رقابتی بودنش.‬

 

مرتبط : کلمات کلیدی که انتخاب می کنید باید مرتبط با محصولات و خدمات شما باشند ، هر چه این ارتباط و تناسب بیشتر باشد ، بهتر و سریع تر در نتایج جستجو رتبه می گیرید و نرخ تبدیل شما نیز افزایش می یابد یعنی بازدیدکنندگان بیشتری به مشتری تبدیل خواهند شد.
اولین هدف یک موتور جستجو پیدا کردن و ارایه کردن‬ مرتبط ترین محتوا به عبارت مورد جستجوی کاربر میباشد.‬
بهترین راه برای درک رفتار جستجوی‬ مشتری این است که خود را جای آنها بگذارید‬.
با مثالی شرح می دهم ، اگر در بازار بخواهید ماشینی بخرید‬ چگونه از موتور جستجو استفاده میکنید ؟‬ مطمئنانه تنها واژه ماشین را جستجو نمیکنید‬ بلکه از یک عبارت دقیقتر مثال‬ تویوتا کمری آبی ۲۰۰۹ دست دوم استفاده می کنید.‬
حال اگر شما یک تویوتا کمری‫ ۲۰۰۹ آبی را میفروشید و‬ صفحه ای از وب سایت خود را به آن‬ اختصاص داده اید ، این میتواند یک کلمه کلیدی مرتبط باشد‬ و بهترین ویژگی کلیدواژه های مرتبط این است که آنها‬ بیشتر از هر کلیدواژه ای میتوانند‬ ترافیک را به وب سایت هدایت کنند.

 

تصمیم به خرید : شما باید کلماتی را انتخاب کنید که افرادی را جذب کند که در مرحله صحیحی از چرخه خرید هستند ، هر چه این افراد به مرحله تصمیم برای خرید نزدیک تر باشند ، احتمال خریدشان از شما بیشتر می شود ، شما کاربرانی می خواهید که آماده خرید کردن باشند ، نه افرادی که صرفا در جستجوی اطلاعات باشند.

 

حجم جستجو : کلماتی را انتخاب کنید که زیاد مورد جستجو قرار می گیرند ، اگر بتوانید در نتایج کلمات کلیدی پرجستجو ، رتبه خوبی کسب کنید حجم زیادی از افرادی که آن کلمات را جستجو می کنند ، وارد سایت شما خواهند شد ، ابزارهایی نیز برای آگاهی از میزان جستجوی کلمات کلیدی مختلف وجود دارد.
حجم جستجو ، تعداد جستجوهای یک کلیدواژه در ماه است‬ و اگر شما از ابزاری مثل‬ ابزار کلیدواژه ای گوگل استفاده کنید ، به صورت‬ تعداد میانگین جستجوها در ۱۲ ماه گذشته نمایش می یابد‬.
از آنجایی که این عدد متوسط‬ است ، الگوهای دیگر تجاری و فصلی برایش فایده ای ندارند.
اگر کسب و کار شما فصلی‬ است باید به ستون داد و ستدها در‬ Keyword Tool یا‬ گوگل ترند برای تحلیل‬ کلیدواژه هایتان سری بزنید.

 

رقابت پذیری : برای اینکه بتوانید با صرف حداقل هزینه و زمان رتبه خوبی به دست آورید ، باید کلماتی را انتخاب کنید که برندهای معروف و یا وبسایت های پربازدید و پرسابقه به طور فعال بر روی آن ها هدف گذاری نکرده باشند ، در مورد هر کلمه یا عبارت کلیدی باید ۱۰ وبسایت برتر که در صفحه اول نتایج جستجو قرار می گیرند را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا در مورد این کلمه یا عبارت کلیدی خاص ، سایت شما توان رقابت با آن ها را دارد یا ندارد.
رقابتی بودن به آن معناست که‬ بدست آوردن امتیاز در برابر رقبای دیگر‬ در صفحه نتایج جستجو چقدر سخت است‬.
جز در حالتی که شما محصول یا‬ فناوری جدیدی را به بازار معرفی کرده باشید احتمالا محتویات مشابهی را در اینترنت پیدا میکنید و ما میتوانیم چیزهایی مثل تعداد‬ صفحات هر مبحث ، اعتماد‬ وب سایتهای رقیب و لینکهای ارجاع‬ دهنده به سایتشان و غیره را بررسی کنیم.
یک راه برای بررسی آن ارزیابی‬ کلیدواژه های در جستجوهای پولی‬ یا بازارهای کلیک های پولی می باشد.‬
تعداد تبلیغ کنندگان جستجو که برای یک جستجو پیشنهاد می دهند‬ معیار خوبی برای تشخیص رقابتی بودن یک کلیدواژه است‬ و Google Keyword Tool یک‬ ستون Competition دارد‬ که این موضوع را به شما نشان میدهد.
همچنین ابزار SEOmoz Keyword Difficulty Tool‬ نیز می تواند منبع خوبی‬ برای کسب اطلاعات در مورد رقابتی بودن کلمه کلیدی باشد علاوه بر اینها seo keyword generator و seo keyword research tool نیز کارگشا می باشند.‬
این ابزار کلیدواژه ها را تحلیل‫ کرده و سختی آنها برای رتبه گیری‬ را در موتور جستجو بر اساس‬ قدرت صفحات وب سایت های لیست شده‬ در نتایج جستجو بررسی میکند‬.

seo keywords tool

اولین فاکتور مهم در انتخاب بهترین کلمات کلیدی : هدفمند بودن

منظور از هدفمند بودن این است که کاربری که کلمه کلیدی مورد نظر را جستجو کرده است دقیقا به دنبال خرید محصول یا خدماتی است که شما ارائه می کنید و در واقع مشتری هدف شما محسوب می شود.
به عنوان مثال کلمه کلیدی مناسب برای یک فروشگاه اینترنتی میتواند اسم محصولاتی که دارد یا گروه های محصولاتش باشد.
یکی از اشتباهات رایج در این زمینه این است که صاحبان کسب و کار بر اساس ذهنیت خود کلمات کلیدی را انتخاب می کنند در حالیکه انتخاب کلمه کلیدی باید با توجه به ذهنیت مخاطب هدف صورت گیرد.
یک سئو کار حرفه ای همواره از خود میپرسد : کاربر چگونه فکر میکند؟ چه رفتارهایی دارد و نیازهای او چیست ؟

 

دومین فاکتور مهم در زمینه انتخاب کلمات کلیدی فارسی مناسب برای گوگل : تعداد جستجو

هر چه تعداد جستجوی یک کلمه در گوگل بیشتر باشد ، میتواند مخاطب بیشتری را به سمت سایت شما هدایت کند.
در نظر داشته باشید که این موضوع در طول فاکتور اول قراردارد و به تنهایی ارزشی ندارد.
به عنوان مثال برای یک سایت فروش محصولات دیجیتال ، کلمات کلیدی مناسب می توانند به تعداد محصولات فروشگاه و حتی بیشتر باشند.
حال اگر این سایت در کلمه دانلود آهنگ رتبه مناسبی در گوگل داشته باشد میتواند ترافیک زیادی ایجاد کند اما چون این ترافیک هدفمند نیست نه تنها هیچ ارزشی ایجاد نمیکند بلکه هزینه پهنای باند را نیز به همراه خواهد داشت.

 

سومین فاکتور مهم در زمینه انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای گوگل : تعداد رقبا

هر چه تعداد رقبای یک کلمه در گوگل بیشتر باشد ، کسب نتیجه مناسب در آن کلمه کلیدی سخت تر خواهد بود.
برای پیدا کردن تعداد رقبای کلمات کلیدی مقاله کافیست که آن عبارت را در گوگل جستجو کنید و تعداد صفحات نتیجه را مشاهده کنید.
دقت کنید که عدد فوق تعداد صفحاتی است که عبارت مورد نظر یا در برخی موارد معادل انگلیسی آن در آنها وجود دارد و تعداد سایتهای مرتبط نیست.

 

چهارمین فاکتور مهم در انتخاب کلمه کلیدی : قدرت رقبا

نکته مهم دیگری که در انتخاب کلمه کلیدی باید مد نظر قرار گیرد قدرت رقباست.
در بسیاری از مواقع ممکن است در یک کلمه کلیدی خاص تعداد رقبا کم باشد اما قدرت انها زیاد باشد و این موضوع کسب نتیجه مناسب را دشوار می کند.

بر خلاف تعداد رقبا معیار دقیقی برای اندازه گیری قدرت رقبا وجود ندارد اما به طور کلی میتوان پارامترهای زیر را مد نظر قرار داد :
پیج رنک و پیج اتوریتی : هر چه بیشتر باشد رقیب قدرتمندتری پیش رو دارید.
تعداد صفحات : هر چه بیشتر قوی تر.
قدمت : هرچه قدیمی تر قدرتمندتر.
موضوع کاری : منظور از موضوع کاری این است که اگر شما به ازا جستجوی عبارت دوچرخه در گوگل سایتی را مشاهده کردید که موضوع آن ارتباطی به دوچرخه ندارد متوجه می شوید که قدرت رقبا در این زمینه کم است.

رتبه کلمات کلیدی در گوگل

چهار فاکتور انتخاب کلمات کلیدی عبارت بودند از :
هدفمند بودن + تعداد سرچ + تعداد رقبا + قدرت رقبا

زمانی که ما یک لیست از کلمات کلیدی داریم ، انتخاب کلمات برتر از بین آنها با در نظر گرفتن هر چهار فاکتور فوق کار ساده ای نیست.
به همین دلیل نیاز داریم که بتوانیم به صورت کمی آنها را با هم مقایسه کنیم.

شاخص kei معروفترین و پرکاربردترین شاخص اندازه گیری کلمات کلیدی است.
Kei مخفف keyword effectiveness ondex است و فرمول آن به صورت زیر است :
Kei=s^2/c
عبارت s در فرمول فوق تعداد جستجوی یک کلمه کلیدی در ماه و عبارت c تعداد رقبا است.
هرچه مقدار kei بیشتر باشد کلمه کلیدی مناسب تر است.
نقاط ضعف شاخص Key در نظر نگرفتن فاکتور هدفمندی و قدرت رقبا است.

نحوه قرار دادن کلمات کلیدی در سایت

تک کلمه ای یا چند کلمه ای ؟ عمومی یا خاص ؟

هدف صاحبان کسب و کار این است که در کلمات کلیدی مهم و پرجستجوی مرتبط ، بالاترین رتبه را از آن خود کنند اما وقتی به صفحه اول نتایج جستجو نمی رسند و یا اغلب بازدیدکنندگانشان مرور کننده هستند و نه خریدار ، دچار یاس و ناامیدی می شوند.
چاره چیست ؟ برای دستیابی به این هدف بهتر است به جای استفاده از کلمات کلیدی عمومی و معمول ، از عبارات چند کلمه ای و خاص استفاده کنید.
مثال seo keywords example :
یک آژانس مسافرتی با آدرس وبسایت africanholidayofalifetime.co.ir خدمات لوکس و گرانقیمت خود برای گذران تعطیلات در آفریقا را به فروش گذاشته است.
این شرکت ماهانه ۱ میلیون تومان برای سئو ، افزایش بازدید کنندگان و افزایش فروش از طریق سایت در نظر گرفته است. کلمات کلیدی که این شرکت می تواند مد نظر قرار دهد عبارتند از :
آفریقا : این کلمه کلیدی ، بسیار گسترده بوده و موارد زیادی را در بر می گیرد.
تعطیلات : این کلمه کلیدی نیز بسیار گسترده است.
تعطیلات مجلل : این عبارت کلیدی خیلی بهتر از دو مورد قبل است ، با این حال هنوز هم خیلی گسترده و فراگیر است.
تعطیلات مجلل در آفریقا : این عبارت کلیدی مناسبی است ، حجم جستجوی نسبتا خوبی دارد و افرادی را به این وبسایت هدایت می کند که موضوع جستجوی آن ها ارتباط نزدیکی با این عبارت کلیدی دارد. رقابت بر سر این عبارت ، در سطح قابل قبولی قرار دارد و می توان رتبه خوبی در آن به دست آورد. تنها مشکل بالقوه این عبارت کلیدی این است که ممکن است افرادی را به این وبسایت هدایت کند که فقط به دنبال کسب اطلاعات هستند نه خرید خدمات.
رزرو بلیط سفر مجلل به کنیا : این یک عبارت کلیدی عالی برای جذب کاربران مناسب است. کابر می داند که به دنبال چه نوع تعطیلاتی است لوکس و مجلل ، می داند که تعطیلات خود را در کجا می خواهد بگذراند کنیا و تصمیم دارد که همین الان آن را رزرو کند. رقابت بر سر این کلمه کلیدی در سطح پایینی قرار دارد و به راحتی می توان به رتبه بندی خوبی در مورد این عبارت کلیدی دست یافت.
می خواهم بلیط سفر به کنیا را برای تعطیلات ماه مارس ۲۰۱۴ رزو کنم : از لحاظ میزان ارتباط با موضوع مورد نظر ، این عبارت کلیدی یک عبارت بسیار عالی است. کاربر می داند که دقیقا به دنبال چیست و آماده پرداخت پول است. در زمان خیلی کوتاه و با صرف هزینه اندک می توان رتبه بندی خوبی در مورد این عبارت کلیدی به دست آورد. تنها مشکل آن این است که هیچ کسی چنین عبارت کلیدی دقیقی را جستجو نمی کند.

 

بررسی ها نشان داده اند که عبارت های متشکل از چهار کلمه یا بیشتر ، بیش از ۴۰ درصد از کل جستجوهای اینترنتی را شامل می شوند ، بنابراین با استفاده از عبارات کلیدی طولانی و خاص علاوه بر بهبود سریع تر رتبه بندی خود ، بازدید کنندگان بیشتری را نیز به وبسایت خود هدایت خواهید کرد و فروش خود را افزایش خواهید داد.

 

چگونه کلمات کلیدی را برای موفقیت در سئو on-page به کار ببریم ؟

هنگامی که از استراتژی های به کار بردن کلمات کلیدی در تگ های عنوان سخن می گوییم باید بدانید که چند راهکار ساده برای استفاده از آن برای افزایش سئو on-page می توانیم استفاده کنیم :
از تگ های هدینگ استفاده نمایید.
شما باید فقط یک تگ H1 در صفحه داشته باشید.
اگرچه ممکن است استفاده از تگ H1 در سراسر صفحه به صورتی که در چشم باشد وسوسه انگیز باشد اما سعی کنید فقط از یک تگ H1 در صفحه خود استفاده کنید.
تگ H1 چه کاربردی دارد ؟ این تگ معمولا به عنوان ، عنوان صفحه یا پست استفاده می شود و دارای بیشترین اهمیت در آن صفحه است.
تگ های بعدی یعنی H2 ، H3 نیز به ترتیب دارای اهمیت کمتری هستند.
سعی کنید حتما هنگام استفاده از تگ H1 کلمه کلیدی خود را در آن به کار ببرید تا خوانندگان و موتورهای جستجو هدف صفحه شما را دریابند.
تنوع چاشنی زندگی است ، حتی در کلمات کلیدی.کلمه ی کلیدی که در تگ H1 استفاده کرده اید باید کمی با کلمه کلیدی استفاده شده در عنوان صفحه یا آدرس صفحه فرق کند.
بر روی عباراتی تمرکز کنید که به شما رتبه های بهتری بدهند.
شعار خود را ابتدا کاربران در نظر بگیرید.
هنگامی که متن خود را می نویسید از عبارتی تشویق کننده و برای کاربر در H1 استفاده کنید تا حسی به کاربر منتقل کند و قابل فهم باشد.
با این کار هم از سوی کاربران و هم از طرف موتورهای جستجو تشویق خواهید شد.

how to search for keywords on a web page

درست کردن جدول کلمات کلیدی :

‫بعد از درست کردن جدول کلمات کلیدی ما نمای اولیه کار را آغاز کرده ایم‬ و کلمات انتخاب شده تمام کلیدواژه هایی است که‬ میتواند برای وب سایت ما مورد استفاده قرار گیرد.
مقدار کلیدواژه هایی که شما استفاده می کنید‬ به مقدار محصولات و اطلاعاتی که‬ میخواهید در سایتتان بگذارید ارتباط دارد.‬‬‬
این لیست کلمات کلیدی میتواند برای هزاران و ده ها هزار کلیدواژه باشد و بهترین قدم در آماده سازی سایت جهت سئو و بهینه سازی سایت می باشد.‬
وقتی که کلیدواژه ها را در پروژه به دست آوردم‬ میدانم که آنها را اضافه کردم‬ ، علامتی در کنارش قرار میدهم.
برای فیلتر کردن و سازمان بخشی‬ به کلیدواژه های موجود در کسب‬ و کار و محصول آنها را دسته بندی کنید تا جستجوی کلمات کلیدی برای شما آسان تر گردد.
بهتر از نرم افزار اکسل و حتی ویرایشگرهای متنی برای جداول بزرگ استفاده نمایید و برای جدول های کوچک نیز دفترچه در نظر بگیرید.

 

کلام آخر :
کلمات کلیدی هر سایت ، رابطه مستقیمی با هدف سئو + تعداد مشتریان سایت دارند لذا یک بازاریاب اینترنتی نباید از اهمیت انتخاب کلمات کلیدی برای سئو چشم پوشی نماید ، با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : آموزش سئو , سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 2863 نمایش

نرگس

۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ساعت ۲۱:۴۷

تلفن : 09013980037

ایمیل : 70nargess@gmail.com

عالیه . مثل همیشه


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 81 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 622 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 632543 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران رنگ طراحی وبسایت با الهام از طبیعت دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ هفت جلسه بهینه سازی تصاویر وبسایت کد حدیث آموزش طراحی سایت ASP.NET سئو چیست افزایش کلیک نتایج جستجو Rich Snippets الگوریتم موتور جستجوی گوگل برای SEO فاکتورهای On Page SEO تکنیک های بازاریابی ویروسی کلاس های طراحی وبسایت در تهران نو افزایش لایک فیس بوک رایگان سئو ویدئو در یوتیوب بررسی Google Local SEO لینک بیلدینگ Link Building SEO

پرسش و پاسخ


 1. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 2. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 3. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 5. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 10. محدثه در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 11. Rohullah jamshidi در افزایش لایک فیس بوک رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101