الگوریتم پنگوئن Google Penguin SEO

الگوریتم پنگوئن Google Penguin SEO

الگوریتم گوگل پنگوئن یک الگوریتم ضد اسپم است ، به طور کلی کار پنگوئن گوگل رسیدگی به سئو خارجی یک وب سایت است که مهمترین آن می توان به لینک بیلدینگ اشاره نمود ، پنگوئن ها ، رسما با وب سایت هایی که لینک خرید و فروش می کردند و قوانین گوگل درباره لینک ها را زیر پا می گذاشتند ، آغاز جنگ کرد!
هر چه تعداد لینک های ورودی به یک سایت بیشتر باشد آن سایت از امتیاز بیشتری برخوردار است ، عده ای از این موضوع استفاده می کنند و با دریافت پول ، لینک سایت های دیگر را در سایت خود وارد می کنند ، الگوریتم پنگوئن این لینک ها را بررسی می کند و اگر تعداد آن بیش از اندازه زیاد وغیر مرتبط با محتوای وب سایت باشد ، هم وب سایت مرجع و هم وب سایتی که به آن لینک داده می شود را اسپم شناسایی می کند و ایشان را جریمه می کند.
از مهمترین روش های متقلبانه که الگوریتم پنگوئن بیشتر روی آن ها حساس است ، می توان به توطئه لینکی اشاره کرد که در انگلیسی از آن تحت عنوان link schemes یاد می شود و بیشتر ناظر بر تبادل لینک های افراطی است.
یا در روش دیگر می توان به پنهان کاری در صفحات اشاره کرد که مدیران سایت ها ، کاری می کنند تا محتوایی که سایتشان به کاربر نشان می دهد ، متفاوت با آنچه باشد که به ربات های موتور جستجو نشان می دهد . صفحه ای که در اختیار خزنده های گوگل قرار می گیرد ، صفحه ای پر شده از کلمات کلیدی و سئوی بیش از حد و بهینه سازی افراطی است و هدف از انجام این کار ، تظاهر به نوعی از خوب بودن ، فراتر از ظرفیت واقعی وب سایت است ، نام این ترفند سئو کلاه سیاه ، cloaking می باشد و اصلا مطلوب گوگل نیست.
الگوریتم پنگوئن گوگل ، بازرس بازار خرید و فروش بک لینک هم می باشد ، back link ها اگر به صورت طبیعی و در سایت های مرتبط باشند ، این موضوع برای وب سایت یک فاکتور مثبت تلقی می شود و سایت رتبه می گیرد اما اگر بک لینک خریداری شده و غیر طبیعی باشد ، این سایت پنالتی گوگل penalty google یا جریمه می شود.

google penguin update

google penguin update 2016

آپدیت الگوریتم پنگوئن چیست ؟
این آپدیت برای کاهش رتبه بندی وب سایت هایی که دستورالعمل وب مستری را نقض می کند در موتور جستجو است با استفاده از تکنیک اعلام شده black hat SEO با هدف افزایش مصنوعی رتبه بندی یک صفحه وب با تغییر تعداد لینک ها به آن صفحه ، چنین تاکتیکی معمولا به عنوان شبکه های لینک توصیف می شود.
به گفته جان مولر از شرکت گوگل ، گوگل اعلام کرده است تمام به روز رسانی ها با فیلتر پنگوئن عرضه می شود.

 

در سال ۲۰۱۴ آپدیت پنگوئن ۳ گوگل Penguin 3.0 کمتر از ۱ درصد از جستجو هایی که به زبان انگلیسی انجام شده بودند را تحت تاثیر قرار داد ، با احتساب ۴۰۰۰۰ جستجو در ثانیه ، که به معنای ۲.۱ تریلیون جستجو در سال در سرتاسر جهان است ۱۲ میلیارد جستجو تحت تآثیر آپدیت پنگوئن ۳ قرار گرفت.
پس پنگوئن۳ خیلی هم بد نبود.
پنگوئن ۱ ، ۱.۳ درصد جستجوهایی که به زبان انگلیسی صورت گرفته بودند را تحت تاثیر قرار داد یعنی ۲.۳۷ میلیارد جستجو ، این آپدیت نسبتا ویرانگر وضعیت سئو را کاملا دگرگون کرد و در ذهن شرکت های سئو خاطره بدی از خود به جای گذاشت.

 

اثر در نتایج جستجو در الگوریتم پنگوئن :
به تخمین گوگل ، الگوریتم پنگوئن حدود ۳٫۱٪ از جستجو در انگلیسی و در حدود ۳٪ از جستجو در زبان هایی مانند آلمانی ، چینی و عربی و درصد بزرگتری از جستجو به سایر زبان های اسپم را تحت تاثیر قرار می دهد.
در ۲۵ ماه مه ۲۰۱۲ ، گوگل یکی دیگر از به روز رسانی های پنگوئن ، به نام الگوریتم پنگوئن ۱٫۱ را پرده برداری کرد ، این به روز رسانی ، به گفته Matt Cutts ، قرار بود کمتر از یک دهم درصد از جستجوهای به زبان انگلیسی را تحت تاثیر قرار دهد ، اصل راهنما برای این به روز رسانی بر جریمه کردن وب سایت هایی که برای رسیدن به رتبه بندی بالا دستکاری شده اند بود ، هدف گوگل گرفتن اسپمرهای بیش از حد بود ، اما به نظر می رسد برخی از سایت های مشروع و مدیران سئو با این تغییر الگوریتم گرفتار شدند ، وب سایت هایی رتبه بندی در گوگل را برای کلمات کلیدی خاصی با اجرای الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن از دست دادند ، به نظر می رسداین متن در اعتراض به این موارد است که پیوندها به این سایت ها متمرکز بر یک یا چند کلید واژه اند در حالی که محتوای وب سایت رضایت بخش بوده است اما نتیجه به روز رسانی برای وب سایت های مختلف متفاوت است ، گوگل به طور خاص اشاره می کند که صفحات ورودی ، که فقط برای جذب ترافیک موتور های جستجو ساخته شده اند ، برخلاف دستورالعمل وب مستری هستند.
الگوریتم پنگوئن ۳ اکتبر ۲۰۱۲ منتشر شد و بر ۰٫۳٪ از داده ها اثر داشت.
google penguin 4.0 update در ۲۰۱۳ می ۲۲ منتشر شد و بر ۲٫۳٪ از داده ها تاثیر داشت.
پنگوئن ۵ AKA در ۲۰۱۳ اکتبر ۴ منتشر شد ، حدود ۱٪ از داده ها را تحت تاثیر قرار می داد و آخرین به روز رسانی الگوریتم پنگوئن بود که از ارائه آن ازهمه به روز رسانی ها طولانی تر شد.
پنگوئن ۱ در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۲ تأثیر بر حدود ۳٫۱٪ داده ها
پنگوئن ۲ در May 26، ۲۰۱۲ تأثیر کمتر از ۰٫۱٪
پنگوئن ۳ در ۵ اکتبر، ۲۰۱۲ تأثیر حدود ۰٫۳٪
پنگوئن ۴ AKA پنگوئن ۲٫۰ در می ۲۲، ۲۰۱۳ تأثیر ۲٫۳٪
پنگوئن ۵ AKA پنگوئن ۲٫۱ در ۴ اکتبر ۲۰۱۶ تأثیر حدود ۱٪

google penguin 4.0 update

google penguin 4.0 update

الگوریتم پنگوئن گوگل :
گوگل اولین بار در سال ۲۰۱۲ از آپدیت پنگوئن استفاده کرد تا سایت هایی که در نتایج جستجو تقلب نموده و به ویژه آن هایی که با استفاده از لینک ها رتبه بندی ها را دستکاری می کردند را مورد شناسایی قرار دهد ، به عبارت دیگر ، این آپدیت ، لینک های غیر واقعی یعنی لینک های خریداری شده و لینک هایی که منحصرا برای بهبود رتبه بندی ایجاد شده بودند را شناسایی می کرد.
با انتشار پنگوئن ۲ و ۳ ، شرکت های دیجیتال با تجربه تر شدند ، در واقع آن ها پیام رسا و واضح آپدیت پنگوئن را دریافت کردند بنابراین با انتشار نسخه جدید پنگوئن ، این شرکت ها می دانند که باید هر چه سریع تر از شر لینک های بد خلاص شوند.
گوگل در این آپدیت لینک هایی را هدف قرار می دهد که در سایت های بی کیفیت قرار گرفته اند ، ارتباط آن ها با وبسایت لینک داده شده بسیار کم یا در حد صفر است ، متن لینک ها به طرز اغراق آمیزی بهینه هستند ، و از نوع لینک های خریداری شده و یا مملو از کلمات کلیدی اند.
پس مسئله پنگوئن فقط اصلاح رتبه بندی نتایج جستجو نیست بلکه میزان صداقت کمپین های بازاریابی است.
بک لینک گرفتن ، دشوار است بنابراین بسیاری از افراد از خیر آن می گذرند و به لینک سازی بی رویه و غیر طبیعی روی می آورند ، یکی از راه های آزموده شده بک لینک گرفتن که نه تنها دشوار بلکه وقت گیر هم هست ، روش نویسنده مهمان guest blogging است.
هرچند گوگل معمولا روی بک لینک هایی که با روش نویسنده مهمان به دست آمده اند حساس نیست ، اما این به این معنا نیست که این بک لینک ها از شر پنگوئن در امانند و باز هم احتمال سمی شدن این لک لینک ها برای شما وجود دارد.
در واقع این همه ترس و نگرانی به خاطر این است که ممکن است پنگوئن همه تلاش های شما در این زمینه را به باد دهد.

google penguin game

google penguin game

چگونه می توان از شر این پنگوئن خشمگین خلاص شد ؟
خوشبختانه روش های پیشگیرانه ای برای در امان ماندن از خشم پنگوئن وجود دارد.
اولین کاری که باید بکنید این است که مشخصات بک لینک های خود را بررسی کنید ، تعداد کل بکلینک ها ، تعداد دامنه هایی که از آن ها بک لینک گرفته اید ، نسبت تعداد بک لینک ها به تعداد دامنه ها ، استفاده از متن لینک و هم خانواده های آن در لینک ها ، کیفیت لینک ها را باید در نظر بگیرید.
اگر این کار برای شما سخت و وقت گیر است ، ابزارهایی وجود دارند که در قبال پرداخت هزینه ای این کار را برای شما انجام می دهند مانند HubShout و Link Detox هستند.
اگر متوجه وجود لینک های مسموم بک لینک های بی رویه و غیرطبیعی ، بک لینک هایی از دامنه های غیر مرتبط ، از سایت هایی که با هشدار بد افزار مواجه اند ، از سایت های هرز و بی ارزش ، از سایت هایی که تعداد زیادی لینک خارجی را در خود جای داده اند شدید ، قبل از اینکه به دلیل وجود چنین بک لینک هایی مورد حمله پنگوئن قرار بگیرید ، باید برای اصلاح این مسئله اقدام کنید.
گام بعدی این است که این بک لینک ها را به صورت دستی حذف کنید ، با صاحبان سایت هایی که این بک لینک ها در آن قرار دارد تماس بگیرید و از آن ها بخواهید که این بک لینک ها را حذف کنند ، اگر موفق نشدید با آن ها تماس بگیرید یا آن ها به درخواست شما توجهی نکردند ، می توانید این لینک ها را با استفاده از ابزار disavow در وبمسترتولز گوگل رد کنید ، این کار به گوگل می گوید که در رتبه بندی سایت شما ، این لینک ها را در نظر نگیرد.

 

بعد از حمله پنگوئن چگونه می توان وبسایت را بازسازی و ترمیم کرد ؟
حمله پنگوئن ممکن است وبسایت شما را تا سر حد مرگ و نابودی پیش ببرد اما نگران نباشید. شما می توانید سایت خود را دوباره بازسازی کنید.
بررسی بک لینک ها و حذف لینک های مسموم کاری است که برای بازسازی سایت خود باید انجام دهید ، البته بهتر بود که قبل از حمله پنگوئن به فکر آن می بودید.
هرچند فعال کردن مجدد بک لینک هایی که قبلا رد کرده اید می تواند شما را در خطر حمله پنگوئن قرار دهد اما در نهایت ، گوگل است که مفید یا مضر بودن بک لینک ها را تشخیص می دهد ، تنها کاری که شما در این مورد می توانید انجام بدهید این است که بک لینک هایی که حدس می زنید مضر نیستند را دوباره فعال کنید ، اما این شامل بک لینک هایی که در مضر بودن آن ها شکی نیست ، نمی شود.
اگر بک لینک های شما حذف شده است ، باید دوباره بک لینک بسازید ، هرچند همیشه و به طور دائمی باید برای بک لینک گرفتن تلاش کنید اما بعد از حمله پنگوئن باید تلاش مضاعفی برای بک لینک گرفتن داشته باشید.
روش نویسنده مهمان ، تنها راه بک لینک گرفتن نیست ، راه های مختلفی برای این منظور وجود دارد که تعدادی ار آن ها را در ادامه مورد بحث قرار می دهیم :

 

بازسازی لینک های خراب :
وبسایتی که قبلا در آن لینک داشته اید را بررسی کنید فهرستی از لینک های خراب آن تهیه نموده و سپس این فهرست را به مدیر آن وبسایت ارائه دهید و از او بخواهید که لینک های خراب به وبسایت شما را اصلاح کنند.

 

اینفوگرافی :
نکته مهم در مورد اینفوگرافی ها این است که آن ها بیشتر از وبلاگ ها به اشتراک گذاشته می شوند ، بررسی ها نشان می دهند که ۴۰ درصد از مردم در مقایسه با داده های متنی به داده های دیداری واکنش بهتری نشان می دهند ، ایده طراحی اینوگرافی ها همان ایده بازاریابی محتوا است ، در واقع شما بهترین بخش یک محتوا را در قالب یک اینفوگرافی ارائه می دهید و مردم آن را به اشتراک می گذارند ، سایر وبسایت ها و وبلاگ ها نیز آن را به عنوان یک پست ارائه خواهند داد ، هرچند تضمینی برای موفقیت وجود ندارد ، اما این روش ، روش خوبی است.

 

مشابه نویسنه مهمان ، جذب لینک از بلاگ ها یا سایت هایی که به جمع آوری و انتشار مطالب منتخب بصورت هفتگی یا ماهانه می پردازند ، می تواند روش بسیار خوبی برای بک لینک گرفتن باشد ، بعد از شناسایی این وبسایت ها ، باید بخش هایی از محتوای خود را برای آن ها ارسال کنید ، این وبسایت ها دائما به دنبال محتوا می گردند بنابراین ارسال محتوا برای این وبسایت ها می تواند شانس خوبی هم برای شما و هم برای آن ها باشد و احتمالا برای پست های بعدی خودشان به سراغتان خواهند آمد.

difference between panda penguin and hummingbird

difference between panda penguin and hummingbird

تفاوت بین الگوریتم پنگوئن و به روز رسانی های قبلی
قبل از الگوریتم پنگوئن ، گوگل یک سری به روز رسانی الگوریتم به نام الگوریتم پاندا منتشر کرد با اولین ظهور در فوریه سال ۲۰۱۱٫ الگوریتم پاندا با هدف کم کردن رتبه وب سایت هایی که تجربه کاربری ضعیف ارائه می کردند وارد شد. در ژانویه ۲۰۱۲، به اصطلاح طرح بندی صفحه الگوریتم به روز رسانی شد به عنوان سنگین ترین به روز رسانی شناخته شد ، که وب سایت های با تبلیغات زیاد و یا مطالب خیلی کم را هدف قرار می داد. هدف استراتژیک که به روز رسانی های پاندا ، پنگوئن ، و طرح بندی صفحه داشتند نمایش وب سایت های با کیفیت بالاتر در بالای نتایج جستجوی گوگل است ، با این حال ، سایت های که در نتیجه این به روز رسانی دچار کاهش رتبه بندی شده اند ، دارای مجموعه های مختلف از این ویژگی ها بودند.

 

چه سایت هایی توسط الگوریتم پنگوئن جریمه می شوند ؟
مواردی که باعث می شود یک سایت در الگوریتم پنگوئن گوگل نمره منفی بگیرد به شرح زیر است :
۱. محتوا بی کیفیت و کوتاه
۲. لینک هایی که با هدف افزایش رتبه سایت ایجاد می شوند
۳. لینک به بدافزارهای تحت وب و سایت های همسایه مخرب
۴. سایت های که بک لینک های بی ارزش و اسپم استفاده میکنند
۵. تبادل لینک با سایت های مختلف که دارای لینک خروجی زیاد هستند
۶. دریافت بک لینک های زیاد در فاصله زمانی کم
۷. سایت هایی که بیش از نصف لینک های ورودی آن با یک کلمه کلیدی در انکر تکست باشد
۸. ریدایرکت کردن نادرست بر روی سایت
۹. استفاده از بک لینک های زیاد و سئو کلاه سیاه.
۱۰. لینک های متقابل بیش از حد و تبادل لینک ، شما سایت من را لینک کنید و من هم سایت شما را لینک میکنم.
۱۱. خرید و فروش لینک برای افزایش رتبه سایت
۱۲. ایجاد هر گونه کمپین لینک خلاف و غیر معمول برای افزایش رنک سایت
۱۳. استفاده از دایرکتوری های رایگان ثبت لینک
۱۴. استفاده بیش از حد از یک کلمه کلیدی
۱۵. استفاده بیش از حد از Anchor Text های یکسان
۱۶. لینک بیلدینگ بیش از حد و بدون اعتبار
۱۷. استفاده از روش سئو کلاه سیاه Black hat SEO
۱۸. بهینه سازی بیش از حد و یا همان Over optimization

google penguin update history

google penguin update history

چگونه تشخیص دهیم که سایت توسط الگوریتم پنگوئن گوگل جریمه شده است ؟
۱. کم شدن بازدید وب سایت : اگر شما از چند ماه گذشته تا الان دچار کاهش بازدید شدیدی تا ۵۰% شده اید مطمئن باشید که شما یکی از قربانیان این الگوریتم هستید.
۲. جایگاه گوگل : اگر در کلمات کلیدی خود در جایگاه مشخصی بودید و به یک باره با کاهش محسوس رتبه خود مواجه شدید.
۳. لینک سایت خود را در صفحه گوگل بزنید اگر اولین لینک ، سایت شما نبود با مشکل جدی مواجه هستید.

 

کلام آخر :
هدف اصلی گوگل پنگوئن spamdexing است که از جمله link bombing را شامل می شود.
پنگوئن باغ وحش گوگل ، هم رویکرد سلبی دارد و هم ایجابی ، یعنی هم در افزایش رتبه سایت های خوب موثر است و هم در کاهش رتبه سایت های بد تاثیر گزار می باشد.
این شما هستید که انتخاب می کنید تا با شما چه رفتاری از طرف الگوریتم های گوگل صورت بپذیرد.
با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : الگوریتم های بهینه سازی , سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 2573 نمایش


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 63 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 622 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 632525 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران افزایش SEO با نرخ کلیک CTR Search Engine Marketing SEM کلمات کلیدی مناسب SEO Keywords فاکتورهای On Page SEO بازاریابی محتوا با حداقل هزینه لینک بیلدینگ Link Building SEO سئو ویدئو در یوتیوب سئو چیست کد حدیث رنگ طراحی وبسایت با الهام از طبیعت بررسی Google Local SEO فیلم آموزشی سی شارپ c#.net افزایش لایک فیس بوک رایگان افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان کاهش فرار از سایت Bounce Rate

پرسش و پاسخ


 1. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 2. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 3. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 5. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 10. محدثه در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 11. Rohullah jamshidi در افزایش لایک فیس بوک رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101