الگوریتم مرغ مگس خوار Google Hummingbird

الگوریتم مرغ مگس خوار Google Hummingbird

مرغ مگس خوار گوگل بنابر اعلانات گوگل از گراف دانش Knowledge Graph استفاده می نماید و نتایج جستجو را محاوره ای تر ، معنایی تر و درک کننده تر می نماید و همچنین در آن قابلیت جستجوی موبایل و جستجو توسط صدا سازگاری شده است و این به این معنا است که کسانی که کار بیشتری روی سئو نمایند ، بیشتر نتیجه می گیرند.
الگوریتم مرغ مگس خوار یکی از الگوریتم های اصلی گوگل می باشد که که نگاه مو شکافانه بر جستجوی کاربران دارد و آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و شامل فرمولهای جدید ریاضی برای تفسیر و درک بهتر جستجوهای انجام شده کاربران می باشد پس از آن گوگل هوشمندانه اطلاعات و ایندکس ها را ذخیره می نماید.
الگوریتم مرغ مگس خوار بر اساس مفهوم عبارت جستجو شده فعالیت می کند.
یعنی برای عبارت مورد نظر به دنبال مترادف است که توضیح بهتری را در راستای هدف مخاطب بیان کند به طور مثال اگر فرد عبارت از کجا می‌توانم گوشی جدید آیفون را بخرم؟ برای کلمه کجا ، مکان و برای بخرم ، بازار را در نظر می گیرد و به این ترتیب مفهوم بازار موبایل یا مانند آن را مورد بررسی قرار می دهد لذا سایت های مرتبط با بازار موبایل را برای شما نمایش خواهد داد.

 

مثال :
۱. کاربری سن خواننده زن خارجی مایلی سایرس را می خواهد پس How old is Miley Cyrus را جستجو کرده است.
۲. اگر به کاربر دیگر اطلاعات این خواننده و بازیگر زن آمریکایی را نیز بدهیم حتما رضایت کاربر را به همراه دارد.
۳. کاربر در نتیجه جستجو بیوگرافی مایلی سایرس Miley Cyrus biography را می بیند و روی آن کلیک می کند.

google hummingbird algorithm ppt

 

مثال :
۱. کاربر به دنبال سن بازیگر ایرانی خانم نیوشا ضیغمی هست.
۲. سن و بیوگرافی و کلی از اطلاعات این بازیگر زن را روی صفحه نتیجه جستجو می بیند که بیشترین رضایت کاربر را به همراه خواهد داشت.

غذای مرغ مگس خوار در ایران

چرا اسم حیوانی مثل مرغ مگس خوار انتخاب شده است ؟
گوگل در توجیه نام انتخاب شده به دو کلمه ی دقت و سرعت اشاره کرد و منظور این است که در این الگوریتم نهایت دقت بدون کم شدن سرعت فرایند به کار برده شده است.

 

درباره مرغ مگس خوار :
مرغ مگس خوار کوچکترین پرنده دنیا است ، بال های این پرنده در هر ثانیه ۷۰ بار به هم می خورند و در حالت عادی هرگز نمی توان بال زدن پرنده را مشاهده کرد ، بالهای این پرنده در زمان شیرجه زدن در هر ثانیه ۲۰۰ بار به هم می خورند ، این پرنده می تواند با سرعت ۳۰ مایل در ساعت پرواز کند و این توانایی را دارد که در زمان پرواز در یک نقطه ثابت بماند و یا حتی به سمت عقب حرکت کند.

 

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست ؟
الگوریتم مرغ مگس خوار بر اساس مفهوم عبارت جستجو شده فعالیت می کند یعنی برای عبارت مورد نظر به دنبال مترادفی است که توضیح بهتری را در راستای هدف فرد جستجوگر بیان کند به طور مثال اگر فرد عبارت از کجا می توانم موبایل جدید سونی اریکسون را بخرم ؟ را وارد کند این عملگر قادر به تحلیل عبارت بوده وسایت های مرتبط با بازار موبایل را برای شما نمایش خواهد داد.

 

مرغ مگس خوار چگونه عمل می کند ؟
ابتدا برای کلمات مترادف پیدا کرده و با استفاده از ان می تواند به منظور مخاطب دست پیدا کرد مثلا در عبارت فوق برای کلمه کجا ، مکان و برای می خرم ، بازار در نظر گرفته می شود و به این ترتیب مفهوم بازار موبایل یا مانند ان را مورد بررسی قرار می گیرد.

 

تفاوت روش تحلیلی و کلمات کلیدی چیست ؟
تا کنون گوگل برای نمایش نتایج جستجو از کلمات کلیدی جستجو شده بدون در نظر گرفتن مفهوم جمله بهره می گرفت در واقع در عبارت جستجو شده به دنبال ارتباط بین کلمات نبوده و هر کدام از کلمات را به طور جدا بررسی می نمود به طور مثال در عبارت بالا در روش کلمات کلیدی ابتدا کلمه سونی اریکسون مورد بررسی قرار می گرفت و سایت مرتبط با برند مورد نظر را نمایش داده می شد.
اشکال روش کلمات کلیدی : در این روش امکان در نظر گرفته شدن حروف اضافه و کلمات نامربوط با هدف فرد به عنوان کلمه کلیدی زیاد بود مثلا ممکن بود در راستای جمله ی بالا حروف از ، را و همچنین کلمه می توانم نیز مورد بررسی قرار گرفته و نتایج حاصل با هدف مورد نظر فاصله می گرفت.
مزیت روش تحلیلی : با روش تحلیلی گوگل مستقیما به هدف مخاطب دسترسی پیدا کرده و قادر است مرتبط ترین نتیجه را نمایش دهد.

 

هدف الگوریتم گوگل چیست ؟
گوگل برای تسهیل کاربری این الگوریتم را مهیا کرده به طوری که افراد با بالاترین سرعت به هدف مورد نظر خود دست یابند و بر خلاف سایر الگوریتم ها به اسپم و رنک پیج ربطی نداشته است اما طبعا این الگوریتم تاثیر اجتناب ناپذیری را بر روی نتایج گوگل خواهد گذاشته و می گذارد.

 

ایا این الگوریتم سایر الگوریتم های قبلی را نقض می کند ؟
خیر ، این الگوریتم در راستای تکمیل الگوریتم های پنگوئن و پاندا است ، پاندا و پنگوئن برای مبارزه با سئو سیاه مانند پیدا کردن سایت های اسپم و محتوای نامناسب و همچنین سایت هایی که با خریدن لینک اقدام به بالا بردن رنکینگ خود می کنند طراحی شده اند ، این در حالیست که مرغ مگس خوار الگوریتم ضد اسپم نیست و تنها به موضوع تجزیه و تحلیل عبارات جستجو برای بهبود نتایج نمایش داده شده طراحی شده است.

 

ایا مرغ مگس خوار ارزش پیج رنک را از بین برده ؟
این الگوریتم در راستای تکمیل الگوریتم های قدیمی تر است و با توجه به همان فاکتور های مورد نظر گوگل در رابطه با کیفیت سایت نتایج را نمایش می دهد بنابراین اضافه شدن این الگوریتم به الگوریتم های گوگل به معنی کمرنگ تر شدن الگوریتم های قبلی مانند الگوریتم پیج رنک گوگل نیست.

 

برای نتیجه گیری بهتر در سئو چه تغییراتی در سایت لازم است ؟
مشهود است که با توجه به اساس کار الگوریتم بهتر است در رابطه با تحلیل مطالبی که کاربران شما به دنبال ان هستند اطلاعات مناسبی را در اختیار انها قرار داده و به این ترتیب در رتبه بندی گوگل به رتبه بهتری دست یابید.

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست

مرغ مگس خوار به چه نوع فعالیت های جستجو کمک می کند؟
جستجوی مکالمه ای یکی از بزرگترین نمونه هایی است که گوگل ارائه کرده است.
زمانی که مردم ، در هنگام صحبت کردن جستجو می کنند ، ممکن است برای گفتگو مفیدتر باشد ، به طور مثال در جستجویی با این مضمون که ، نزدیک ترین محل به خانه من برای خرید۵S آی فون ، کجاست؟ به عنوان مثال یک موتور جستجوی سنتی ممکن است با تمرکز بر یافتن صفحه ای با کلمات مشابه خرید و ۵S آی فون عمل کند.
مرغ مگس خوار بیشتر روی معنای کلمات تمرکز می کند ممکن است محل واقعی خانه شما را اگر در گوگل به اشتراک گذاشته باشید ، بهتر درک کند.
ممکن است درک کنند که لغت مکان به این معنی است که شما یک دکه می خواهید ممکن است ۵s آی فون را نوع خاصی از دستگاه های الکترونیکی که توسط فروشگاه خاصی به فروش می رسد قلمداد کند.
دانستن تمام این معانی ممکن است به گوگل کمک کند تا فراتر از پیدا کردن فقط صفحاتی که با کلمات تطبیق دارد برود.
به طور خاص ، گوگل می گوید که مرغ مگس خوار توجه بیشتری به هر کلمه در یک جستجو می کند تا اطمینان یابد جستجو با توجه به تمام جمله یا گفتگو و یا معنی آن و نه تنها بر اساس کلمات خاصی صورت گرفته است.
هدف این است که صفحاتی که با تطبیق معنا یافت می شوند بهتر از صفحاتی با تطبیق فقط چند کلمه هستند.
آثار جستجوی مکالمه ای گوگل را به صورت زنده در کروم ببینید.
مرغ مگس خوار طراحی شده است تا با تکنولوژی معنا کردن از میلیاردها صفحات سراسر وب ، علاوه بر دانش گراف ، نتایج بهتری به دنبال داشته باشد.

خرید و فروش مرغ مگس خوار

رفتار کاربران چه تاثیراتی در نتایج گوگل دارد؟
گوگل یک الگوریتم جستجو را معرفی کرد با توجه به رفتار کاربران در گوگل نتایج جستجو را فراهم می کند ، الگوریتم مرغ مگس خوار نام الگوریتم جستجو است که گوگل از آن استفاده می کند که به گفته ی گوگل نتایج بهتری در جستجو خواهد داشت.
شاید تا به حال دو الگوریتم دیگر که الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن می باشند را شنیده باشید ، این دو الگوریتم های ضد اسپم گوگل هستند اما الگوریتم مرغ مگس خوار یک الگوریتم ضد اسپم گوگل نیست ، علت نامگذاری Hummingbird یا مرغ مگس خوار به علت دقت و سرعت آن می باشد و جهت تمرکز روی معانی کلمات طراحی شده است.
نحوه کار الگوریتم مرغ مگس خوار ، تطبیق بهتر معانی کلمات با نتایج جستجو می باشد و نتایج بهتری را بر اساس خواسته کاربر با توجه به معنی و مفهوم در نتایج جستجو به نمایش می گذارد.
طبق گفته گوگل ، این الگوریتم جستجو بسیار دقیق تر می باشد Google Hummingbird قادر است نتایج جستجو را پالایش کرده و آن ها را مطابق با موضوع جستجو ی کاربران نشان دهد.
شما در یک نگاه نیازی به کلیک کردن روی نتایج متفاوت به امید اینکه ممکن است نتیجه جستجوی خود را در هر کدام از آن ها پیدا کنید را ندارید.
مطابقت دادن نتایج جستجوی سایت ها در گوگل از توانایی های الگوریتم مرغ مگس خوار می باشد ، مطابق با آنچه شما خواسته اید در نتایج جستجو خواهند آمد و پیدا کردن آن برایتان بسیار آسان می باشد.
گوگل قصد دارد توسط الگوریتم مرغ مگس خوار ، نتایج بهتر و معتبری را به شما ارائه دهد.
پیش بینی اینکه شما چه اطلاعاتی نیاز دارید ، در نتایج جستجو به بهترین شکل نشان داده خواهد شد.
با ساده کردن و موثر کردن این الگوریتم می توان جستجو های پیچیده را اصلاح کرد و نتایج بهتری را نشان داد.
گوگل بر اساس معنی و مفهوم متن و عبارات و مترادف آن ها ، صفحات را ایندکس می کند.
با بهره گیری از مرغ مگس خوار ، گوگل کاربران را به صفحات مناسب با مفهوم جستجوی کاربران انتقال می دهد.
با این تفاسیر هر صفحه از وبسایت بایستی برای کاربر مناسب خود بهینه سازی شود و در نتیجه مدت طولانی تری را در صفحات سایت گذرانده و این موجب بهبود فروش و افزایش درآمد نیز می شود.

hummingbird algorithm code pdf

گراف دانش Knowledge Gragh
گراف دانش گوگل یکی از پروژه های گوگل می باشد که فعال می باشد و برخی جستجو کنندگان خاص از آن استفاده می نمایند.
آن بین مردم ، گروه ها ، مکان ها و سایر موارد ارتباط بر قرار می نماید تا نتیجه جستجوی بهتری ارائه نماید و به طور خاص جستجوی پیچیده تر و علمی تری را ارائه می نماید ، پاسخی که شما از یک انسان دریافت می نمایید تا از نتیجه جستجو.
گوگل گراف موردی نیست که اکثر جستجو کنندگان گوگل از آن استفاده نمایند ، اما امکانی است که برخی جستجو کنندگان حرفه ای تر از آن استفاده می نمایند ، نویسندگان ، فروشندگان و محققان می توانند از آن برای رسیدن به نتایج عمیق تر استفاده نمایند.

 

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چگونه کار می کند ؟
الگوریتم مرغ مگس خوار بسیار نزدیک به جستجوی داخلی گوگل Google’s Knowledge Graph می باشد که در سال ۲۰۱۲ شروع به کار کرد ، به عنوان یک موتور کسب اطلاعات گوگل را قادر می سازد که درک بهتری از ارتباط معنای در افراد مکان و اشیا در مقابل کلمات کلیدی ساده در جستجو آنها ایجاد کند و در الگوریتم جدید مرغ مگس خوار گوگل مرکز توجه آن نه فقط بر کلمات کلیدی قرار گرفته بلکه معنای پشت کلمات مورد جستجو شده کاربران را نیز بررسی می نماید.
یکی دیگر از تغییرات قابل توجه و ایجاد شده توسط مرغ مگس خوار بر موتور جستجوی گوگل توانایی پاسخ دادن بهتر به صدای کاربران در جستجوی صوتی Google’s voice-based search service در گوشی های تلفن همراه SmartPhones می باشد مانند برنامه صوتی اپل Apple’s Siri که کاربران را قادر به جستجوی صوتی می کند مرغ مگس خوار گوگل از این تکنولوژی استفاده کرده و تمامی کاربران را قادر ساخته به زبان کشور خود در موتورهای جستجوی گوگل کلمات کلیدی خود را جستجو کنند.
الگوریتم مرغ مگس خوار این فکر غلط را در جستجوی کلمات کلیدی بلند Long-tail Keyword Search را رد می کند و بسیاری از افراد به ظاهر متخصص این را اعلام کردند که الگوریتم مرغ مگس خوار استفاده کردن از کلمات کلیدی بلند Long-tail Keyword Search را تائید نمیکند و رتبه صفحات و پیج رنک وب سایت را از بین می برد که تصورات اشتباه در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل می باشد.
تمرکز اصلی مرغ مگس خوار تجزیه و تحلیل سریع و ساختار شکنی در جستجوهای پیچیده است که سریع تر عمل می کند به جای اینکه کلمات کلیدی جستجو شده را بشکند و جداگانه در نتیجه جستجو بیاورد یک مفهوم درست از تمامی کلمات جستجو ایجاد می کند که به معنا و مفهوم اصلی درون کلمات و هدف کاربر نزدیکترین باشد و گوگل به تازگی در این راستا مترادف کلمات کلیدی را منتشر کرده که برای پیوند و کمک به مرغ مگس خوار در آینده نزدیک می باشد.
تمامی گل ها دارای شهد خاص خود هستند بعضی از این گلها داری شهد و شیرینی کم و بعضی دیگر دارای شهد شیرین بیشتر هستند و الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل ترجیح می دهد از گلهایی با شهد شیرین تر استفاده کند و وب سایت هایی که محتوای بهتر و شیرین تری نسبت به بقیه وب سایت ها داشته باشند و هر چه محتوای سایت شیرین تر باشد بیشتر مشتاق به استفاده از این شیرینی هستند و کاربران بیشتر بر روی وب سایت می مانند مثل مرغ مگس خوار که وقت خود را صرف می کند برای به دست آوردن شهد شیرین تر.

google hummingbird update 2016

google hummingbird update 2016

جستجو توسط موبایل و صدا
تحقیقات نشان داده که تغییرات گوگل نتیجه علاقه گوگل به پشتیبانی از موبایل بوده ، به علاوه صفحه جستجوی کاربران در مرورگرهای موبایل گوگل هم اکنون مالک اندروید می باشد که قابلیت های جستجو توسط صدا در آن تعبیه شده ، جستجو توسط صدا منجر به انجام جستجوهای محاوره ای تر و طبیعی تر می گردد.
علاوه بر جستجوی یک و یا دو کلمه ، کاربران یک جمله کامل را جستجو می نمایند و برای کاربران راحت تر خواهد بود کل جمله را بیان نمایند و یا سوال خود را مطرح نمایند ، مرغ مگس خوار برای پاسخ دهی به سوالات و درخواست های کاربران بهینه سازی شده ، وب سایت هایی که در این الگوریتم نتیجه بهتری می گیرند ترافیک بازدید کننده آن ها بالا می رود.

google hummingbird 2017

google hummingbird 2017

کلام پایانی :
گوگل می گوید : محتوای اصل ، با کیفیت بالا داشته باشید ، علائمی که در گذشته سئو مهم بوده است مهم باقی می مانند ، مرغ مگس خوار تنها اجازه می دهد تا گوگل آنها را از راه های جدید و بهتری پردازش کند.
الگوریتم مرغ مگس خوار ، کار تجزیه و تحلیل عبارت هایی را به عهده دارد که کاربر برای جستجو وارد کرده است تا گوگل بتواند نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد.
با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : الگوریتم های بهینه سازی , سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 2824 نمایش


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 581 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 665 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 637392 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS طراحی لندینگ پیج Landing Page ترکیب رنگ میوه برای طراحی سایت بررسی Google Local SEO استراتژی روشهای بازاریابی اینترنتی لینک بیلدینگ Link Building SEO افزایش SEO با نرخ کلیک CTR تبلیغات کلیلی PPC SEO پینترست در استراتژی سئو الگوریتم پاندا گوگل Google Panda سئو چیست الگوریتم مرغ مگس خوار Google Hummingbird کاهش فرار از سایت Bounce Rate الگوریتم پنگوئن Google Penguin SEO رنگ طراحی سایت با ترکیب مناسب

پرسش و پاسخ


 1. مجتبی یونسی در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 2. زهرا موحد در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 3. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 5. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 10. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 11. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101