ترکیب رنگ میوه برای طراحی سایت

ترکیب رنگ میوه برای طراحی سایت

میوه ها رنگ هایی از جنس روح و روان بر تن دارند ، در دنیای بزرگ اینترنت انتخاب رنگ و ترکیب رنگ مناسب می تواند نوید بخش تمایز و نشان دهنده تفاوت های چشمگیر وبسایت شما با رقبایتان باشد ، مطمئنا انتخاب ترکیب رنگ در طراحی وبسایت ، طراحی لوگو ، دکوراسیون محل کار و دیگر ملزومات برندینگ یک فعالیت نو ، یکی از سخت ترین چالش های پیش روی شما خواهد بود.
گزینه های زیادی پیش روی شماست و انتخاب یک ترکیب رنگ مناسب می تواند برای شما شکوفایی و پیشرفت خارق العاده ای به ارمغان بیاورد اما روی دیگر سکه شرایط متفاوت و خطرناکی را برای یک تجارت نوپا رقم می زند ، متاسفانه در کشور ما به دلیل وجود ضریب ریسک پذیری پایین در مشاغل نوپا معمولا به این مورد اساسی یعنی انتخاب و استفاده از ترکیب رنگ مشخص ،‌ کم توجهی شده و با نگاهی گذرا به آن می نگرند.
یکی از روش های مرسوم در گزینش ترکیب رنگ برای برندینگ در ایران ، انتخاب رنگهای قدرتمندترین رقبا بدون اندکی تغییر و تفاوت است که بی شک نمی تواند پاسخگوی نیازهای درازمدت و دور اندیشی یک شرکت و یا مجموعه نوپا باشد.

بهترین ترکیب رنگ برای سایت

بهترین ترکیب رنگ برای سایت

تعیین رنگ بندی سایت در اولین مرحله می تواند از انتخاب یک رنگ اصلی به عنوان پایه آغاز شود.
مطمئنا در نگاه اول گزینه های زیادی وجود ندارد اما می توان با دقت بیشتر به گزینه های بیشتری دست پیدا کرد مثلا رنگ آبی خود شامل رنگ های آبی متفاوتی خواهد بود از آبی آسمانی و لاجوردی گرفته تا نقره آبی ، همگی آبی هستند و هر کدام حال و هوای متفاوتی دارند.
ما معمولا برای برندینگ به دو یا چند رنگ نیاز داریم که بتواند تمام نیاز های ما را بر طرف کند.
اینجا دقیقا محل مناسب برای اشتباه بزرگ است ، چگونه از رنگ پایه به ترکیب رنگ متمایزی برسیم ؟ چالش بزرگ همین است.

ترکیب رنگ گلبهی

الهام از طبیعت می تواند راهگشای مناسبی برای انتخاب رنگ بندی سایت توسط شما باشد.

نام میوه های سبز رنگ

مغز انسان با توجه به دیدن رنگهای مختلف در طبیعت بسیاری از هارمونی ها را پذیرفته و نسبت به آنها حس مشخصی را در بدن ایجاد می کند ، از این تکنیک معمولا در بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ها استفاده می شود مثلا یک نوشابه لیمویی در بسته بندی لیمویی قرار می گیرد و یا یک آدامس دارچینی در یک بسته قهوه ای ، پس می توانیم از این روش برای ایجاد ترکیب رنگ و هارمونی های مناسب استفاده کنیم.

انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت

انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت

فرایند انتخاب رنگ مناسب همیشه یکی از معضلات کار طراحی است و طراح در گزینش بهترین رنگ دچار مشکل می شود هر چند هر کس متناسب با سلیقه به تعدادی از رنگ ها علاقه ی خاصی دارد اما پیدا کردن ترکیب های رنگ جدید و جذاب کار آسانی نیست.

بهترین ترکیب رنگ برای سایت

بهترین ترکیب رنگ برای سایت

یکی از عواملی که باعث افزایش نرخ پرش سایت و خروج سریع کاربران می شود انتخاب و استفاده نادرست از رنگ ها در بخشهای مختلف سایت است ، پس متوجه شدید که انتخاب ترکیب رنگ مناسب تا چه اندازه در طراحی وب سایت موثر است.

بهترین رنگ ها برای طراحی وب

بهترین رنگ ها برای طراحی وب

کنتراست :
سایتی که به صورت استاتیک طراحی شده و کاربر فقط برای خواندن متن وارد آن می شود باید از رنگ بندی روشن استفاده کند یعنی پس زمینه روشن با متن مشکلی که به راحتی قابل خواندن باشد و در مطالعه مقالات طولانی باعث خستگی چشم کاربر نشود و سایتی که کالا و خدماتی به کاربر میفروشد باید از رنگبندی شاد و پر انرژی استفاده کند و دکمه های خرید یا بخشهایی که میخواهد مورد توجه کاربر قرار بگیرد را به رنگهای تند مشخص کند.
کنتراست رنگها بسیار مهم است ، اگر می خواهید کاربر مقالات شما را تا انتها بخواند هرگز از کنتراست بالا در متن خود استفاده نکنید.
رنگبندی های مختلفی برای نمایش متن انتخاب شده و بهترین ترکیب همان مورد اول یعنی استفاده از پس زمینه سفید و متن مشکلی است و در سایر موارد که کنتراست رنگ ها بالا میرود به همان مقدار از خوانایی متن کم می شود.

انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت

انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت

طراوت :
اگر طراحی سایت شما طراوت و شادابی داشته باشد مطمئن باشید که همان حس به کاربر شما منتقل می شود ، سایتها هم میتوانند حس درونی خود ا به انسان منتقل کنند ، اگر سایت شما غمگین و تیره باشد مطمئنا هر شخصی که وارد سایت شما بشود غمگین خواهد شد و اگر سایت شاداب و پر انرژی دارید همان انرژی به کاربر هم منتقل می شود ، معمولا در طراحی سایت ورزشی ، موزیک و فروشگاهی اصل پر انرژی بودن و انتقال حس خوب به کاربر رعایت می شود.

اصول رنگ بندی سایت

اصول رنگ بندی سایت

هنگام ایجاد یک سایت ، انتخاب رنگ مطلوب ، به رغم اینکه بسیار آسان به نظر می رسد ، یکی از سخت ترین وظایف طراح وب سایت است ، برقراری ارتباط بهتر با بیننده ، تقویت ایده پشت ذهن و معروف کردن نام تجاری ، انتخاب پالت رنگی مناسب بسیار مهم به نظر می رسد.

جدول ترکیب رنگها

جدول ترکیب رنگها

چگونه رنگ ها را انتخاب کنیم ؟
محققان معتقدند رنگ ها تا حد زیادی بر روی ذهن و طرز فکر افراد موثرند ، طرح رنگی که شما بر روی وب سایت خود استفاده می کنید می تواند بازدید کنندگانتان را به هدفتان برساند به عنوان مثال خرید محصول شما و یا درخواست خدماتتان و یا اینکه باعث شود در اولین بازدید ، بیننده سایت شما را ترک کند و دیگر به آن باز نگردد ، حتی اگر آنها از دنیای رنگ ها نیز اطلاعات چندانی نداشته باشند بطور غیر مستقیم بر روی تصمیم آنها مبنی بر ترک وب سایت و یا ادامه بازدید اثر می گذارد.

ترکیب رنگ مناسب

ترکیب رنگ مناسب

از طیف رنگ های طبیعی استفاده کنید
رنگ های طبیعی بسیار دل نواز تر از رنگ های مصنوعی هستند.
رنگ هایی مانند سبز ، آبی و قرمز خیلی روشن باعث خسته شدن چشم بازدیدکنندگان و ترک کردن سایتتان می شود همچنین باید توجه داشته باشید رنگ های اولیه مانند قرمز ، زرد و نارنجی برای سایت های مربوط به آشپزی می تواند مفید باشد.

بهترین ترکیب رنگ ها

بهترین ترکیب رنگ ها

تمایز زیاد بین رنگ متن و رنگ نوشته ها قرار دهید
بهترین ترکیب بین نوشته و متن برای بهتر خواندن شدن ، متن سیاه و پس زمینه سفید می باشد اما بجز این ، ترکیبات ، ترکیب رنگ های مناسب دیگری هم وجود دارد بجز سفید ، رنگ پس زمینه های مناسب دیگر ، آبی پر رنگ ، خاکستری و سیاه می باشد اما این وضعیت برای همه ی کسب و کارها یکسان نیست ، وقتی یک محصول می خواهد در مرکز توجه قرار گیرد ، رنگ های بی رنگ و یا در اصطلاح desaturated colors مناسب به نظر می رسند.

رنگ وب سایت

رنگ وب سایت

به طور متوسط در سطح وب سایت خود با ۳ رنگ بازی کنید و آنها را بطور نامتناقض استفاده کنید
هارمونی و تطابق بین رنگ های انتخاب شده ، عامل موثری در تجربه ی خوب یک بازدیدکننده از وب سایت شماست.
تعداد رنگ های مورد استفاده در کل طراحی شما باید معقول باشد مثلا ۴ و یا ۵ مناسب به نظر می رسد ، تعداد بیشتر رنگ باعث ایجاد تناقض می شود همچنین به خاطر وجود رنگ های زیاد ، کاربر بخش های مهم و برجسته شده را نمی بیند.

هارمونی رنگ ها

هارمونی رنگ ها

افرادی که بینایی آنها مشکل دارد را نیز در نظر بگیرید
مطمئن شوید که پیغام وب سایتتان به این دسته از افراد نیز می رسد لذا در سئو و بازاریابی اینترنتی هدف فقط بالا بردن بازدید و فروش نیست ما باید پیغام ها و هدف هایی را نیز برای بازگشت مجدد کاربران به سایت و علاقه مند کردن آنان نیز داشته باشیم.

ترکیب رنگ یاسی

برای انتخاب رنگبندی سایت می توانید از ابزارهای دیگری نیز بهره بگیرید و المان های مختلفی را متناسب با موضوع سایت خود در آن بگنجانید ، یکی از محبوبترین ابزارها در میان طراحان Adobe Kuler است.

میوه های آبی رنگ

واکنش به رنگ های مختلف طراحی سایت ، با تغییر سن ، جنسیت و یا زمینه های فرهنگی متفاوت است ، شما قبل از راه اندازی وب سایت خود ، نیاز به تحقیقات وسیع و دامنه در مورد اینکه چه قشری و از چه جامعه ای مخاطب شما هستند دارید.
با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : آموزش طراحی سایت , طراحی گرافیک سایت , مقالات طراحی سایت

تعداد بازدید : 5633 نمایش

سپیده

۱۳۹۷/۰۸/۱۲ ساعت ۱۵:۲۹

تلفن : 09017414378

ایمیل : sepidehasadi137346@gmail.com

مفید بود

Ali

۱۳۹۹/۰۴/۲۴ ساعت ۱۵:۰۵

تلفن : 09140403572

ایمیل : aliayoobzadeh1385@gmail.com

اصلا حال نکردم


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 592 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 665 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 637403 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران افزایش SEO با نرخ کلیک CTR الگوریتم مرغ مگس خوار Google Hummingbird استراتژی روشهای بازاریابی اینترنتی کاهش فرار از سایت Bounce Rate طراحی بنر تبلیغاتی برای بازاریابی اینترنتی رنگ طراحی سایت با ترکیب مناسب تکنیک های Off Page SEO سئو چیست دوره های آموزشی طراحی وب شرق تهران انواع Meta Tags SEO سئو ویدئو در یوتیوب پروتکل امنیتی HTTPS SSL SEO الگوریتم موتور جستجوی گوگل برای SEO کد بارش قلب لینک بیلدینگ Link Building SEO

پرسش و پاسخ


 1. مجتبی یونسی در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 2. زهرا موحد در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 3. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 5. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 10. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 11. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101