ترفند تکنیک های Black Hat SEO

ترفند تکنیک های Black Hat SEO

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل در سریع ترین زمان و به هر قیمتی ، هدف کلاه سیاهان سئو کار می باشد.
در سئو کلاه سیاه ، هدف بیشتر افزایش رتبه در موتورهای جستجو است و هیچ تمرکزی برروی مخاطبان و کاربران سایت وجود ندارد.
سئوی بلک هت عملی است که با آن رتبه سایت را در موتورهای جستجو از طریق کلک و تقلب در قوانین بالا می برند.
سئو کلاه سیاه در Search Engine Optimization چیست ؟ سئو کلاه سیاه به تکنیک ها و روش هایی گفته می شود که از روش های غیر اصولی و با نقض کردن قوانین به افزایش رتبه سایت می پردازد.

 

کلمه بلک هت یا کلاه سیاه از یک فیلم غربی برگرفته شده که در آن افراد خوب که کلاه سفید بر سر داشتند را از افراد بد جدا می کردند.
اخیرا از این اصطلاح برای هکرهای کامپیوتر ، تولیدکنندگان ویروس و افرادی که کارهای غیراخلاقی کامپیوتری انجام می دهند ، استفاده می شود ، کلمه کلاه سیاه عموما در فضای کامپیوتری به افرادی که دست به اقدامات مخرب مانند هکرها و تولیدکنندگان ویروس میزنند اطلاق می گردد.

 

اجرای سئو کلاه سیاه در کوتاه مدت باعث افزایش رتبه شما خواهد شد اما در بلند مدت تاثیر منفی بر روی سایت شما خواهد گذاشت و باعث جریمه شدن از سوی موتورهای جستجو خواهید شد که جبران آن نیاز به زمان و تلاش بسیاری خواهد داشت.
به عنوان مثال ممکن است گوگل وب سایت شما را در سندباکس قرار دهد یا حتی سایت Deindexed شود.

black hat seo techniques

چند نمونه از فن و روش تکنیک های سئو کلاه سیاه :

۱. Automatically generated content : تولید محتوا به صورت اتوماتیک
۲. link schemes : تبادل و یا خرید لینک برای سایت و شبکه های لینک
۳. Creating pages with little or no original content : ایجاد صفحات زیاد با محتوای کم و یا نامعتبر
۴. Cloaking : منظور ایجاد صفحات در دو نسخه متفاوت یکی برای کاربران و یکی برای ربات های موتورهای جستجو
۵. Sneaky redirects : تغییر مسیر و ریدایرکت کاربران به صورت مخفیانه
۶. Hidden text or links : استفاده از متون و یا لینک های مخفی ، یک متن نامرئی یا مخفی در صفحات سایت است.
۷. Doorway pages صفحات کاذب و راهرو : ایجاد صفحات متعدد با کیفیت پائین و استفاده از این صفحات به عنوان یک دروازه ورود به یک صفحه خاص ، به زبان ساده تر کاربر یک کلمه کلیدی خاص را در موتور جستجوگر سرچ می کند و در نتایج آورده شده با این صفحه مواجه می شود و بلافاصله پس از کلیک بر روی عنوان سایت به جای آنکه وارد صفحه مد نظر شود وارد سایتی نا مربوط می شود.
۸. Scraped content : ایجاد محتوا فقط با ناخنک زدن به مطالب و محتواهای سایر سایت ها
۹. Affiliate programs : مشارکت در فروش محصولات و خدمات سایر سایت ها با کپی کامل مطالب همان سایت بدون اضافه کردن هیچ مطلب اضافی و مفید دیگر به آن ها
۱۰. irrelevant keywords : پرکردن صفحات سایت با کلمات کلیدی
۱۱. malicious behavior : ایجاد صفحات به منظور خرابکاری مثلا نصب تروجان یا انتشار ویروس
۱۲. Abusing rich snippets markup : سو استفاده و یا اسپم استفاده بیش از اندازه ریچ اسنیپت ها
۱۳. Sending automated queries to Google : ارسال درخواست های اتوماتیک به گوگل جهت دستکاری و تغییر رتبه سایت در نتایج جستجو
۱۴. Meta tag stuffing : جاسازی تگ های متا و دزدی آنها از سایر سایت های اینترنتی
۱۵. Mirror websites : وب سایت های آینه ای و ایجاد سایت های مشابه هم جهت بهبود رتبه بندی سایت
۱۶. Page hijacking : صفحه ربایی و استفاده از محتوای سایر سایت ها
۱۷. دستکاری لینک ، خرید لینک ، مجلات تبلیغاتی و لینکهای افزایش دهنده رنک سایت
۱۸. اسپینینگ مقالات Spining Articles : که به معنای چرخش مقاله ها در سایت هست.
۱۹. لینک فارم Link Farm : مجموعه ای از وب سایت ها که هر سایتی را در پیوندهای خود لینک می کنند.
۲۰. صفحاتی با رفتارهای مشکوک مانند ویروس ها و تروجان ها
۲۱. چرخه لینک ها یا لینک ویل : استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و لینک کردن در چندین شبکه اجتماعی
۲۲. ساختن صفحات یا دامین هایی با استفاده از مطالب در چندین وبلاگ
۲۳. پرسشنامه های خودکار
۲۴. Keyword stuffing تراکم بیش از حد کلمه کلیدی : متاسفانه برخی از مدیران سایت جدا از آنکه بین برچسب و کلمات کلیدی فرقی قائل نمی شوند یک لیست بسیار طولانی از کلمات کلیدی تهیه می کنند.
۲۵. استفاده از پاپ آپ
۲۶. کامنت های اسپم : شاید تا به حال مشاهده کرده اید که افرادی زیر پست های شما کامنت گذاری می کنند یا لینک های سایت خود را قرار می دهند که از نظر محتوا و موضوع هیچ ارتباطی با سایت شما ندارند ، کامنت گزاری بی هدف با نرم افزار یا به صورت دستی نوعی تخریب به حساب می آید.
۲۷. Parasite Hosting یا انگل ها : سایت هایی که بدون رضایت سایت ها مطالب یا محتوایی از سرورهای دیگر برمیدارند و روی خود نمایش می دهند که معمولا هم در کوتاه مدت رتبه های خوبی در موتورهای جستجو می گیرند.

 

تاکتیک های سئوی کلاه سیاه :
۱. کنترل خودکار محتوا
۲. مخفی سازی لینکها و متن
۳. کارهای مرتبط با کلمات کلیدی
۴. گزارش دادن تخلف یک رقیب
۵. پنهان سازی محتوا یا URL
۶. دایرکت مجدد بازدیدکننده به Url کاملا متفاوت با موضوع
۷. صفحات دوروی Doorway که در این روش صفحاتی که کیفیت پایینی دارند و حاوی محتوای بسیار کوتاهی هستند تولید می شوند اما به جای آن عبارت ها و کلیدواژه های مشابه بسیار زیادی در آن به چشم بخورد ، این صفحات را صفحات دروازه Doorway یا درگاه Gateway می گویند.

 

استفاده از روش های سئو سیاه در دراز مدت باعث می شود که وب سایت و برند شما نابود شود ، بنابراین سئو سیاه توسط وب سایت های معتبر و برندهایی که آدرس سایتشان برایشان اهمیت دارد استفاده نمی شود.
به توصیه تورج امین فر ، یکی از مهمترین مسائلی که زمان انتخاب مسوول پروژه سئو باید در نظر داشته باشید همین موضوع است و باید دقت کرد که شخص یا شرکتی که فعالیت های سئو شما را می خواهد انجام دهد از چه روشی استفاده می کند و آیا می تواند به صورت طولانی مدت و با استفاده از روش های سئو سفید سایت شما را بهبود بخشد یا خیر.
به این نکته دقت کنید که گوگل همواره با توسعه و بهبود الگوریتم های خود با سئو سیاه مبارزه می کند و روش های سئو سیاه ماندگاری لازم را در نتایج موتورهای جستجو ندارند.

 

از طرفی دیگر برخی از تاکتیکهای بلک هت می تواند به طور قابل ملاحظه ای مفید باشد ، داشتن درک درستی از سئوی بلک هت و عواقب آن بسیار ضروری است.
سئوی کلاه سیاه معمولا به عنوان یک کاربرد ناپسند تعریف شده است که باعث بهبود رنک و رتبه یک سایت در نتایج موتور جستجوی گوگل می شود.
این روشها برخلاف قوانین موتور جستجو هستند و ممکن است سایت شما را از موتور جستجو و سایتهای وابسته به آن محروم سازد.
افرادی که در سئوی بلک هت تخصص دارند یک لیستی از روش ها و استراتژی های آن در Google Webmasters Guidelines و Bings Webmaster Guidelines تهیه کرده اند.

black hat seo tricks

مشخص شدن سفید یا سیاه بودن تکنیک :
ابتدا باید تکنیک را به صورت سوالی برای خود تحلیل کنیم.
آیا کاری که من انجام می دهم به ارزش کاربری اضافه خواهد کرد و یا فقط برای دیده شدن سایت من در موتورهای جستجو است ؟
این سوالی است که به هنگام امتحان کردن روش سئوی بلک هت در راهنمایی های موتور وب مستر بررسی می شود.
اگر در بررسی مشخص شد که هیچ ارزشی به کاربر اضافه نشود اما رتبه سایت شما بهتر شود ، به طور حتم انتخاب شما بلک هت خواهد بود.

 

چگونه سئوی کلاه سیاه را گزارش کنیم ؟
دو دلیل برای ریپورت کردن سئوی بلک هت وجود دارد ، یا سایت شما مورد حملات مشکوک ویروس ، هک و لینکهای منفی اسپم قرار گرفته باشد و یا پیامدهای وب اسپمی را روی کلمه کلیدی رقابتی سایتتان ببینید و برای مورد دوم که ذکر شد ، شما می توانید از طریق ابزارهای وب مستر گوگل ، گزارش اسپم وبسایت را پر کنید.
لطفا از این ابزار با احتیاط استفاده نمایید ، اسپم به معنی تمامی نتایج جستجوی بالای سایت من نیست!
زمانی که وب سایت شما مورد حمله و هدف کمپین سئوی لینک های اسپمی قرار گرفت لطفا با وب مسترهایی که این لینک ها را در وبسایت شما گذاشته اند تماس بگیرید و درخواست برداشتن آنها را نمایید و لطفا پس از آن از Disavow Links در ابزارهای وب مستر گوگل استفاده کنید.

 

چرا روش های بلک هت برای شما مهم اند ؟
تاکتیکهای بلک هت می تواند وبسایت شما را از موتورهای جستجو محروم سازد ، شاید از این طریق ترافیک وبسایتتان را برای مدتی کوتاه بالا ببرید اما آن موفقیت دائمی نخواهد بود.
با وجود صدها میلیون جستجو در هر روز آیا واقعا می توانید با حذف شدن دامینتان از گوگل -De-indexed- کنار بیایید؟ آیا تکنیک های بلک هت برای شما مناسب هستند؟ بستگی دارد به پاسخ شما به این سوال دارد : آیا قصد دارید تجارتی بلند مدت داشته باشید ؟ اگر پاسخ شما مثبت است ، بهتر است از بلک هت اجتناب کنید و به جای آن به دنبال روش های دیگری برای بهبود رنک گوگل خود باشید.
به جای استفاده از روش های اتوماتیک سازی که برای موتورهای جستجو ، کاربرها و یا هر دوی آنها حقه محسوب می شود ، چرا از نرم افزارهای مورد تایید گوگل استفاده نکنیم تا رنک بالاتری داشته باشیم ؟

 

کمپانی WordStream نرم افزار اتوماتیک سازی وایت هت را به شما پیشنهاد می کند که اتوماتیک سازی امنی دارد اما عملکردهای کاربردی دارد ، این نرم افزار با افزایش امتیاز کیفیت و کلمات کلیدی مرتبط با محتوا از طریق ابزار Keyword Discovery به بهبود بازاریابی جستجو کمک می کند.
کمپانی Wordstream با بهینه سازی موتور جستجو از طریق مختلفی همکاری می کند :
۱. پیشنهاد اتوماتیک کلمات کلیدی مرتبط : با استفاده از جاوااسکریپت در سایتتان ، کلمات کلیدی جدیدی که افراد در سایت شما جستجو می کنند به طور خودکار وارد دیتابیس کلمات کلیدی سایت شما می شوند و لیست جدیدی از کلمات کلیدی مرتبط با محتوا برای شما فراهم می سازد ، فواید استفاده از ابزار کلمات کلیدی سئو نه تنها در یافتن کلمات کلیدی صحیح به شما کمک می کند بلکه محتوای سایت شما را نیز معتبر می سازد.
۲. اولویت بندی جریان کار سئو : Wordstreamبا آنالیز کلمات کلیدی شما و یا دسته ای از کلمات کلیدی پربازدید پیشنهاد می کند که چه جایی باید تغییرات ایجاد شود تا کارآمدتر باشند.
۳. ساختار اطلاعاتی سازگار با جستجو : Wordstream با طبقه بندی موضوعی کلمات کلیدی شما به شکل درختچه ای ، کار شما را راحتتر می سازد.
این کمپانی علاوه بر بهبود نتایج جستجو می تواند PPC سایت ، میزان سود به ازای هر کلیک و بازاریابی وابسته به آن را افزایش و هزینه های اضافی را کاهش دهد.

what is black-hat search engine optimization quizlet

سئوی سیاه خوب یا بد ؟
عده ای فکر می کنند دیگر روش های کلاه سیاه منسوخ شده است و جواب نمی دهد.
اگر شما هم چنین تفکری دارید سخت در اشتباه هستید.
همانقدر که گوگل هوشمند می شود ، انسان ها و کلاه سیاه کاران و اسپمر ها هم هوشمند می شوند و این بازی است که تا ابد ادامه دارد.
آیا چون اکنون سیستم های امنیتی ، دوربین های مداربسته ، دزدگیر های پیشرفته آمده اند دیگر دزدی و سرقت از بین رفته است ؟ طبیعتا خیر!
تنها روش های سرقت تغییر کرده است.
سارقان دیگر با شاه کلید درب ها را باز نمی کنند!
کسانی که فکر می کنند سئوی کلاه سیاه دیگر جواب نمی دهد یا فقط کوتاه مدت مفید است ، فکر می کنند سارقان ، هنوز با شاه کلید اقدام به دزدی می کنند!
برای مثال استفاده از لینک و محتوای مخفی یکی از روش های قدیمی سئوی کلاه سیاه است که هنوز هم در شرایط خاصی می تواند منجر به نتیجه شود لذا من در اینجا این تفکر را که سئوی کلاه سیاه هیچ وقت نتیجه نمی دهد رد می کنم.

 

فقط کلاه سفید بودن کافیست ؟
سئوی کلاه سفید بهترین و ماندگار ترین و بی خطر ترین روش سئوست.
روشی که تنها و تنها با پیروی از دستورات و قوانین موتور های جستجو و گوگل در طولانی مدت منجر به نتیجه می شود اما سئوی کلاه سفید خیلی اوقات بی فایده است.
شما برای یک سایت چت روم مثل چتروم مدارتو ، سایت نیازمندی ، یک سایت خدمات طراحی سایت ، چگونه می خواهید با روش های کلاه سفید به صدر نتایج گوگل با میلیونها رقیب برسید ؟ شدنی هست اما قطعا به سختی آن نمی ارزد.

 

کلاه خاکستری یا Gray Hat :
هم سفید هم سیاه باشید و هم سفید هم سیاه نباشید ، میانه روی سیاستمدار باشید.
کسانی که واقعا مهارت و دانش سئو در سطوح رقابتی دارند اگر هم خود ندانند ، از روش های خاکستری استفاده می نمایند.
برای مثال ، خرید بک لینک ، گوگل تهدید کرده که با خرید لینک ، سایت های خریدار و فروشنده را جریمه می کند ، در نتیجه می توان خرید لینک که مستقیما در تقابل با قوانین گوگل است را روشی کلاه سیاه به حساب آورد لذا بسیاری از افراد خود را فریب می دهند لینک نمی خرند ولی اقدام به درج لینک رایگان در سایت های مرتبط می کنند به شکل توافق با آن سایت ها و یا قرار دادن لینک در سایت هایی که خودشان صاحب آن هستند ، همین کار سئوی کلاه خاکستری محسوب می گردد ، درست است که لینکی خریداری نشده است اما به هر حال به شکل مصنوعی Link Building انجام می دهیم.
حتی حرفه ای ها ، عدم استفاده از روش های کلاه سیاه را روش های کلاه سفید تلقی می کنند در حالی که این چنین نیست و روش هایی که نه کلاه سیاه نه کلاه سفید هستند ، کلاه خاکستری نامیده می شوند.

grey hat seo

کلام آخر :
در جهان سئو ، قوانینی وجود دارد که می بایست رعایت شود ، این قوانین برای خود ما می باشد که با تبعیت از آنها علاوه بر ایجاد یک محیط مناسب و بهبود تجربه کاربری ، می توانیم رتبه سایت خود را به صورت کاملا اصولی افزایش دهیم که هیچگاه دچار افت نشود ، برای افزایش رتبه سایت ، نیاز است که همیشه با آخرین تغییرات گوگل و تکنیک های جدید سئو ، به روز باشید تا بتوانید در رتبه اول گوگل قرار بگیرید.
برحسب تجربه عرض می کنم ، کلاه سیاه یعنی ریسک ، ریسک همیشه به معنای از دست دادن نیست ، بلکه مهم است که چند درصد احتمال برد در آن ریسک وجود دارد.
با احترام تورج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 3016 نمایش


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 636 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 665 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 637447 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS تکنیک های Off Page SEO Search Engine Marketing SEM تفاوت رتبه نتایج جستجو رنگ طراحی وبسایت با الهام از طبیعت آموزش طراحی سایت ASP.NET سئو ویدئو در یوتیوب بازاریابی محتوا با حداقل هزینه بهینه سازی تصاویر وبسایت سئو چیست کد بارش قلب آموزش نرم افزار فلش تکنیک های تضمینی White Hat SEO الگوریتم پنگوئن Google Penguin SEO افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان

پرسش و پاسخ


 1. مجتبی یونسی در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 2. زهرا موحد در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 3. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 5. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 10. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 11. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101