الگوریتم پاندا گوگل Google Panda

الگوریتم پاندا گوگل Google Panda

گوگل پاندا بخشی از آخرین الگوریتم های سئو شرکت گوگل است که به کیفیت محتوا توجه دارد تا بر اساس آن رتبه بندی سایت ها در صفحه نتایج جستجو صورت پذیرد.
الگوریتم پاندا چیست ؟ الگوریتم پاندا یک تغییر در الگوریتم رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل است که اولین بار در فوریه سال ۲۰۱۱ اجرا شد و در سئو سایت های بسیاری تاثیر گذاشت.
تغییر با هدف کاهش رتبه سایت های کم کیفیت و بازگشت سایت های با کیفیت بالاتر به رده های بالای نتایج جستجو اجرا شده است.
الگوریتم پاندا یک فیلتر است که مانع می گردد سایت ها و یا صفحات با کیفیت پایین از رتبه خوبی در صفحه نتایج موتورهای جستجو کسب کنند.
CNET از افزایش رتبه بندی وب سایت های خبری و سایت های شبکه های اجتماعی ، و نیز کاهش در رتبه بندی سایت های حاوی مقادیر زیادی از تبلیغات گزارش داده است ، این تغییر بنا به گزارش رتبه بندی تقریبا ۱۲ درصد از تمام نتایج جستجو را تحت تاثیر قرار داده است.
پس از اجرای الگوریتم پاندا ، به سرعت بسیاری از وب سایت ها ، از جمله انجمن وب مستر گوگل ، پر شد از شکایت از این موضوع که نقض کنندگان کپی رایت رتبه بهتری از سایت های با محتوای اصلی می گیرند ، در آن زمان ، گوگل یک درخواست عمومی برای ارائه داده هایی که به تشخیص بهتر این نقض کنندگان کمک می کرد داد.
پاندا گوگل چند بروز رسانی پس از اجرای اصلی در فوریه ۲۰۱۱ دریافت کرده است و در آوریل سال ۲۰۱۱ به بهره برداری جهانی رسید ، برای کمک به ناشران آسیب دیده ، گوگل یک مشاوره در وبلاگ خود ، برای ارائه برخی از روش های ارزیابی کیفیت از وب سایت تهیه کرد ، گوگل یک لیست ۲۳ موردی در وبلاگ خود فراهم کرده است برای پاسخ دادن به این سوال که معیار یک سایت با کیفیت بالا چیست؟ که قرار است به طراحان سایت های اینترنتی کمک کند که به طرز فکر گوگل نزدیک شوند.

 

گرفتن رتبه بهتر سایت توسط الگوریتم پاندای گوگل :
گوگل پاندا طراحی شد تا سایت هایی که دارای حجم وسیعی از اطلاعات بی کیفیت و یا کم اهمیت هستند نسبت به سایت های دیگر را در جهت بهبود وضعیت کلی نتایج جستجو ، تفکیک کند اما جای تاسف دارد که با هر آپدیت این الگوریتم ، برندهای ثبت شده و معتبر با محتواهای خوب نیز گرفتار این فیلتر می شوند ، این سایت ها که انواع مختلفی بودند ، برند های معتبر و قابل اعتماد با مخاطبان بسیار که چندین سال محتوای معروف و با کیفیتی تولید می کردند.

 

نکته هایی برای گرفتن رتبه بهتر توسط الگوریتم پاندا :
خبر خوب این است که هر سایتی که جریمه شود ، قابلیت این را دارد که از این حالت خارج شود اما همیشه این فرایند آسان نیست و اغلب تغییراتی که باید اعمال شود ، زمان قابل توجهی طول می کشد هنگامی برای چندین ماه و یا بیشتر ترافیکی که از موتورهای جستجو به سمت سایت های تجارت ها می رود ، کاهش قابل ملاحضه ای داشته باشد ، پیامد های خطرناکی برای این سایت ها به وجود می آید.

الگوریتم پاندا چیست

الگوریتم پاندا چیست

آپدیت الگوریتم پاندا :
‫اوایل ۲۰۱۱ گوگل تغییرات قابل توجهی‬ در نوع رتبه بندی وب سایتها انجام داد‬.
گوگل چندین الگوریتم رنکینگ خود را‬ به روز رسانی کرد و‬ مهمترین به روز رسانی‬ آن الگوریتم پاندا بود که تغییرات بسیاری را در سئوسایت در تمام جهان ایجاد کرد.‬
گوگل در طول سال هزاران آپدیت‬ مختلف را انجام میدهد و در اکثر موارد‬ نامی برایشان نمیگذارد ولی وقتی که‬ آن به روز رسانی ها خیلی قابل توجه باشند‬ معمولا یک نام برایشان انتخاب می کنند‬ در مورد الگوریتم پاندا که نامش‬ از Navneet Panda ، ‬یکی از مهندسین اصلی این به‬ روز رسانی برداشته شده است‬ این به روز رسانی در‬ طول چند ماه عرضه شد ، چون کاری نسبتا جدید انجام میداد ،‬ پیش از این نسخه ، تمرکز گوگل‬ بر رنکینگ مبتنی بر کلیدواژه بود ،‬ وقتی فردی کلیدواژه ای را جستجو‬ میکرد گوگل بهترین انطباق را برای آن کلیدواژه پیدا میکرد‬ ولی با الگوریتم پاندا مرحله ی‬ جدیدی اضافه شد.
حال گوگل صفحات را‬ بر اساس فاکتورهای غیر کلیدواژه ای نیز انتخاب میکند ،‬ حال صفحات منطبقتری انتخاب می شوند و‬ گوگل بر این باور است‬ که با وجود منطبق بودن کامل‬ ولی همچنان اکثر مردم از صفحات خوششان نمی آید ، آنها صفحات پیش تاییدی برای جستجوگران هستند که گوگل این فرایند را با نشان‬ دادن وب سایت ها به مردم و‫ مطرح کردن پرسش انجام داد.
‫این تنها به کلیدواژه های صفحه‬ شما و یا لینکهای اشاره کننده به شما بستگی ندارد بلکه‬ این به چگونگی درک بازدید کننده‬ ها از سایت نیز بستگی پیدا کرده است.‬
در دو سال اول ، به روز رسانی الگوریتم پاندا یک بار در ماه اجرا می شد اما گوگل در مارس ۲۰۱۳ اعلام کرد که به روز رسانی های آینده درون الگوریتم وارد شده و در نتیجه کمتر قابل مشاهده و مداوم است گوگل ، پاندا۴ را در ۲۱ می ۲۰۱۴ منتشر کرد.

google’s search results ranking algorithm

google's search results ranking algorithm

چه چیزهایی اهمیت دارند؟
در اینجا چند نکته برای گرفتن رتبه بهتر سایتتان توسط الگوریتم پاندای گوگل را مطرح می کنیم :

۱. قالب با متن محدود ، بسیاری محتوای سایت ها قالب غیر مقاله ای دارند که نسبتا برای مقاله های با متن کم طراحی شده است ، در حالی که این به خودی خود مشکل نیست ، اما وقتی با پارامتر های دیگر پاندا ترکیب می شود می تواند مشکل ساز شود ، سازماندهی مقاله با حداقل تعداد کلمه بسیار مفید است ، همچنین می توانید مقالات طولانی را به چند بخش تقسیم کنید و طی چند مطلب منتشر نمایید.
۲. اسلاید شو ، اسلاید شو ها و گالری تصاویر غالبا هر دو توسط انتشار دهندگان مطالب برای ایجاد یک تجربه بصری و همچنین افزایش بازدید صفحه استفاده می شود ، اما آنها می توانند یک منبع تولید محتوای ضعیف باشند و یا یک ایجاد کننده عناصر صفحات تکراری نیز باشند ، بنابراین خیلی ضروری است که آنها را با دقت نصب و طراحی کنید ، به ویژه مقدار محتوایی که باید در هر اسلاید نمایش داده شود ، مشکل اینجاست که چندین مطلب مختلف مثلا در صفحه اصلی در یک اسلاید شو قابل دسترسی است اما فقط یک آدرس صفحه دارد که باید ایندکس شود.
۳. موبایل ، موبایل ها به طور میانگین ۴۰% از ترافیک اصلی را تشکیل می دهند و مدام در حال رشد هستند ، برخی از تیم های تولید کننده محتوا استایل نوشتن خودشان را اصلاح کرده اند تا مطلب کوتاه تر و مختصر تر شود ، که در نهایت دستگاه های موبایل محتوا را بهتر نمایش دهند ، از قضا این کار باعث ایجاد محتوای ضعیف می شود ، بنابراین نیاز است که حد متوسط را حفظ کنید یعنی نه مطالب شما بسیار طولانی و نه بسیار کوتاه باشند.
۴. قابلیت نمایش ، قابل مشاهده بودن تبلیغات بیشترین اولویت را برای انتشار دهنده گان مطالب دارد ، که آنها این تغییر را به وسیله بالا برد تبلیغات نسبت به محتوا انجام می دهند ، این کار با الگوریتم قالب بندی صفحات تداخل دارد و یک ریسک بزرگ است بنابراین باید سعی کنید که اولین چیزی که مخاطبان شما مشاهده می کنند محتوای شما باشد و نه تبلیغات.
۵. اعلان های مزاحم و تبلیغات بیش از حد ، استفاده بیش از حد از تبلیغات فعال و مزاحم در سایت نیز می تواند مشکل ساز شود زیرا آنها می توانند سیگنال هایی که یک کاربر می تواند با صفحات تعامل برقرار کند را تضعیف نماید ، اگر استفاده از این تبلیغات باعث ایجاد مزاحمت برای کاربر شود ، می تواند برای شما نیز مشکل ساز شود ، بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید تبلیغات به کار نبرید.
۶. محتوای تکراری ، هنگامی که تعدادی صفحه با یک متن یکسان داشته باشید ، به مشکل محتوای تکراری برخورد خواهید کرد که از مشکلات رایج می باشد ، انتشار محتوا با بیش از یک آدرس صفحه URL که اغلب توسط سیستم های مدیریت محتوا اتفاق می افتد ، عدم استاندارسازی آدرس صفحات و یا تکرارنویسی میتواند از مشکلات الگوریتم پاندا در این قسمت باشد ، بنابراین باید به این نکات توجه بسیاری کنید تا سایت شما شامل جریمه نشود.
۷. انتشار همزمان محتوا ، انتشار مقدار زیادی مطلب و متن نیز برای یک برند و سایت می تواند مشکل ساز شود ، مخصوصا هنگامی که به نظر می رسد این محتوا بر روی سایت های دیگر نیز وجود دارد ، این موضوع خیلی مهم است که اگر محتوا برای خودتان نیست و از سایت های دیگر کپی کرده اید ، درصد خیلی کمی از محتوای سایت تان را تشکیل داده باشد ، بنابراین سعی کنید محتوای خودتان را تولید کنید ، این کار خیلی به نفع شماست تا مطالب را کپی کنید.
۸. تداخل محتوا ، تداخل محتوا نیز گاهی اوقات می تواند مشکل ایجاد نماید ، مخصوصا اگر محتوایی بی کیفیت ارائه شده باشد به عنوان مثال انتشار یک مطلب در وبلاگ ، بخش مقالات و گالری با عنوان یکسان باعث تکرار یک متن و محتوا در چندین بخش در یک زمان خواهد شد که بسیار بد خواهد بود بنابراین سعی کنید مطالب خود را فقط یک بار و در یک بخش منتشر کنید.
۹. جستجوی داخلی ، جستجوی داخلی سایت می تواند یک معرفی کننده مطالب بیش از اندازه بی کیفیت ، متداخل و یا تکراری باشد ، اگر صفحات جستجوی داخلی اجازه ایندکس شدن را داشته باشند که بهتر است اینطور نباشد نیاز دارید در مورد این جستجوی داخلی یک تجدید نظر انجام دهید.
۱۰. صفحات خالی یا اشتباه ، برای یک سایت غیر عادی نیست که تعدای صفحه اشتباه و غلط و یا حتی چندین صفحه خالی داشته باشد ، در صورتی که در سایت خود صفحات این چنینی دارید ، باید از ایندکس شدن آنها جلوگیری نمایید ، در صورتی که مطالب این چنینی در سایت خود داشته باشید سهوا محتوای بی کیفیت ، صفحات کم اهمیت و همچنین صفحات ۴۰۴ را در سایت خود رواج داده اید ، بنابراین سعی کنید همیشه صفحات سایت خود را بررسی کنید و از نداشتن اینگونه صفحات مطمئن شوید.
۱۱. مفید بودن مطالب سایت برای بازدیدکنندگانی که برای کلمه هدف از گوگل به سایت شما ورود می کنند.
۱۲. برند سازی راز موفقیت ، امروزه گوگل به سایت های که برند شده اند توجه بیشتری دارد و بهتر رتبه می دهد ، وقتی یک برند ، مطلبی را منتشر میکند حتی اگر ان مطلب از نظر کیفیت هم متوسط باشد باز هم چه از نظر خوانندگان و چه از نظر گوگل ، عالی دیده می شود !

google panda update 2016

google panda update 2016

راه بازیابی الگوریتم پاندا :
برای بازیابی الگوریتم پاندا و خارج کردن سایت از جریمه شدن توسط آن عمدتا نیازمند ترکیب یکسری تغییرات فنی و در قالب هستید.
همچنین با حذف ، بازسازی و دوباره ایندکس کردن صفحات بی کیفیت از طریق استراتژی های ۴۰۴ ، ریدایرکت کردن دائمی ، rel canonical و تگ robots noindex می توانید به این کار کمک کنید.
بنابراین با استفاده از کارهایی که در بالا گفتیم میتوانید سایت خود را برای الگوریتم پاندا بهینه کنید.
توجه داشته باشید که در صورتی که سایت شما توسط الگوریتم پاندا مورد جریمه قرار گرفت ، علاوه بر کارهای بالا باید برای خارج شدن از این جریمه مقداری زمان و صبر به خرج دهید.

google panda update 2017

google panda update 2017

روی اصالت و اعتبار مطالب متمرکز شوید :
فاکتورهای رتبه بندی الگوریتم پاندای شرکت گوگل به شدت بر روی اصالت ، درستی و مورد اعتماد بودن مطالب و محتوای موجود در یک وب سایت تاکید دارد ، تمامی مواردی از قبیل تعداد لینک های خارجی که به مطلب شما اشاره کرده اند ، تعداد بازدیدهای یک مطلب ، میزان ماندگاری کاربران روی محتوای تولیدی و تمامی مواردی که به محتوا مربوط می شوند در اصیل بودن ، معتبر بودن و مورد اعتماد بودن مطلب شما سهم دارند.

 

کلام پایانی :
نتیجه به روز رسانی الگوریتم پاندا‬ به کیفیت سایتها ارتباط دارد ، این به روز رسانی برای جلوگیری‬ از اسپم در موتور جستجو ساخته نشده‬ بلکه برای کاهش رتبه سایتهایی است‬ که از خیلی لحاظ خوب نیستند‬ مانند سایتهایی با تبلیغات زیاد و محتوای‬ کم ، سایتهایی با محتوای نه چندان مفید ،‬ سایتهایی که دیدن محتوا را سخت می کنند ، سایتهایی که‬ حرفه ای و قابل اعتماد به نظر نمیرسند‬ را الگوریتم پاندا در نتایج جستجوی گوگل کاهش رتبه می دهد.
ختم کلام گوگل پاندا به محتوا خیلی حساس است و برایش رضایت کاربر از محتوای سایت شما مهم خواهد بود لذا پاندا برای SEO محتوای شما را از جنبه های مختلف بررسی خواهد نمود.
با احترام توج امین فر

تلفن ارائه دهنده : 09356107101

دسته بندی : الگوریتم های بهینه سازی , سئو , مقالات سئو

تعداد بازدید : 2635 نمایش


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

تلفن : 09356107101

تلفن : 02144208871

فکس : 09356107101

وبسایت : Madareto.Com

آدرس محل : تهران

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 74 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 622 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 632536 نفر

پربازدیدترین محصولات


تاج گل تعمیر درب اتوماتیک تجهیزات آشپزخانه تجهیزات فست فود تجهیزات رستوران بررسی Google Local SEO تکنیک های تضمینی White Hat SEO تفاوت رتبه نتایج جستجو دوره های آموزشی طراحی وب شرق تهران تکنیک های بازاریابی ویروسی ترفند تکنیک های Black Hat SEO تبلیغات کلیلی PPC SEO الگوریتم پاندا گوگل Google Panda الگوریتم موتور جستجوی گوگل برای SEO الگوریتم مرغ مگس خوار Google Hummingbird کلاس های طراحی وبسایت در تهران نو آموزش نرم افزار فلش دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ هفت جلسه افزایش SEO با نرخ کلیک CTR رنگ طراحی وبسایت با الهام از طبیعت

پرسش و پاسخ


 1. Amin در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 2. سعید قربانی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 3. علی در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 4. هصثعاه در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 5. ms در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 6. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 7. کیارش علی تبار در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 8. jhsgrijs در فیلم آموزش طراحی سایت رایگان HTML CSS
 9. مهدی گرامی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان
 10. محدثه در آموزش طراحی سایت ASP.NET
 11. Rohullah jamshidi در افزایش لایک فیس بوک رایگان

ارتباط با ما


آدرس : تهران

تلفن فروش : 09356107101

تلفن شرکت : 02144208871

تلفن مشاوره : 09356107101